neden kız arkadaşım yok

Ortalamanın üzerinde bir tipin var diyelim hatta oldukça yakışıklı olduğunun söylenmesi senin için yeni bir durum değil. Ancak gel gör ki sevgilin olmuyor ve haklı olarak yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum,  yakışıklıyım ama hiç sevgilim olmadı diye yakarışlarda bulunuyorsun.

Yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum diyorsan !

Peki sence yakışıklı olmak tek başına sevgili bulman için yeterli bir özellik mi ? Yakışıklı olmak tek başına sevgili bulma şansını oldukça arttırsa da kesinlikle yeterli bir faktör değil. Çünkü yakışıklılık sana avantaj sağlayan özelliklerden sadece bir tanesi. Üstelik seni asıl yakışıklı yapan şeylerden biri de ister inan ister inanma ama kendine ne kadar güvendiğin ve iyi bir enerjinin olup olmadığıdır. Pek çok fiziken yakışıklı ama özsaygısı ve özgüveni düşük olduğu için kızlar tarafından hiç de yakışıklı olmayan adam gördüm. Ortalama bir tipe sahipken özsaygısı ve özgüveni yüksek olduğu için de çok yakışıklı algılanan adamlar gördüm.

Yani sadece bir süs eşyasındaki ya da güzel çizilmiş bir resimdeki gibi ruhsuz bir güzellik ve yakışıklılık kızlara o kadar da çekici gelmez.

Evet Allah vergisi olarak iyi bir görünüme sahip olabilirsin ancak çeşitli sebeplerden dolayı yakışıklı olman sevgilin olması için yeterli değildir. Şimdi gelelim yakışıklılığın neden yeterli olmadığının sebeplerine:

Bir kızı nasıl etkilersin ?

Yakışıklısın ama yeterince özgüvenli değilsinyakışıklı kız arkadaş yok

Bir keresinde çirkin bir arkadaşın “şu yakışıklı adamların çoğu özgüvensiz olmasa biz ne yapardık bilmiyorum” demişti. Az önce değindiğim sorundan bahsediyorum. Seni yakışıklı yapmada çok büyük etkisi olacak şeylerden biri sahip olduğun özgüvenli enerji (aura) dır. Bu enerjinin eksikliği ise yakışıklılığından rol çalarak senin daha az çekici görünmene neden olur.  Özgüven konusunda daha önce iki adet makale yazmıştım. İstersen bunları da inceleyebilirsin : (Özgüven kazanma yolları, Özgüven sahibi olmak)

Yakışıklısın ama sosyal yeteneklerin az

Bir erkeğin yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum demesi olağan olmayan bir durum değildir. Ancak sosyal olarak çok yetenekliyim ama sevgili bulamıyorum demesi olağandışı bir durumdur!

Yakışıklılık bakıp geçilecek güzel bir tabloya benziyorsa, sosyal yetenekler içinde yaşanılan bir eve benzer. Yani anlık olarak hoşa giden değil sürekli olarak ihtiyaç duyulan bir şeye. Kısacası sadece yakışıklı olmanın sosyal olarak yetenekli olmak ve kızlarla hoş bir ilişki kurmanın yanında hiçbir önemi yoktur.

Hiç sevgilisi olmayan erkek ne yapmalı ?

Yakışıklısın ama tembelsin

yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorumYakışıklı olduğun için başka alanlarda kendini geliştirmeye gerek görmeden kızların ayağına gelmesini bekliyor olabilir misin ?

Yakışıklı olmayan erkekler neden insanlarla daha iyi ilişkiler kurmaya çalışırlar ? Neden hoş sohbet olmaya çalışırlar ? Kendilerine sosyal statü sağlayabilecekleri bir iş ya da hobi edinmek isterler ? Çünkü yakışıklı olmadıkları için tipleri kızları tavlamada bir etken değildir. Sense sırf yakışıklılığına güvenerek bu alanları ikinci plana atıyorsun. Bu yüzden de yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum gibi aslında saçma olan şikayetlerde bulunuyorsun.

Yakışıklı olmasaydın belki daha fazla kız arkadaş bulmuş olurdun !kızlarla tanışma eğitim seti

Yakışıklıyım ama hiç sevgilim olmadı, yakışıklıyım ama sevgili bulamıyorum şikayetleri oldukça yersizdir. Evet yakışıklılık sana kızlar konusunda bir avantaj sağlar. Ancak yakışıklı olmasaydın belki senin için daha iyi olurdu çünkü yakışıklılığının arkasına sığınarak sosyal yeteneklerini, hobilerini, işini, kazancını geliştirmenin daha fazla yolunu aramadın. Çünkü yakışıklı olmanın tek başına büyük oranda yeterli olduğunu düşündün.

Yakışıklı olmasaydın belki de kızların seni reddetmeyeceklerini düşünmek ya da sana gelmelerini beklemek yerine gider ve daha fazla kızla şansını denerdin ya da onları ikna etmenin yakışıklılık harici daha akıllıca yollarını bulurdun.

Biliyorum, gerçekler biraz acı. Ancak bu senin iyiliğin için, umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur.

Bu eğitim seti yüzlerce erkeğin hayatını değiştirdi :

Şimdi sana kadınlar konusunda başka hiçbir kaynak araştırmana gerek kalmadan başarının anahtarını verecek olan bir eğitim seti önereceğim. Bu eğitim seti kadınları anlamanı, kadınlarla etkili olarak nasıl tanışabileceğini ve kadınların peşinden ayrılmayacağı bir erkek olman için gereken 21 gizli kuralı verecek. İncelemek için tıkla: ÇEKİCİ ERKEK KİTAP SETİ

BENZER KONULAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments