yalancı kadınlar

Kadınların yalan söylemesinin temel nedeni

Direk sadede geleceğim. Kadın neden yalan söyler sorusunun cevabı ve söyledikleri ile yaptıklarının tutmamasının nedeni sosyal kaygıdır. Toplum çoğu zaman bir patatesi çevreleyen ve yetiştiren toprak görevi görür. Toprak kendi içinde olan mineraller ve özelliklerine göre patatesi besler ve büyütür. Toprağın mahsulü patatestir, toplumun mahsulü ise insandır. Toplum sahip olduğu değerleri güçlü bir şekilde kişiye nüfus ettirerek onu yetiştirir. Ve bu kişilerin genelde aynı tipte olma eğilimi göstermeleri bundandır. Bu insanların ise kendi alıştıkları çizginin biraz dışında olan bir kişilere bile genelde ne kadar negatif yaklaşabildiklerini düşündüğünüzde bana daha çok hak verebilirsiniz.

Kadınlar neden yalan söyler ? diye soruyorsan okumaya devam et !

Toplumumuzda kadınlar her zaman hareketleriyle daha ön plandadır. Eğer sosyal olarak kabul edilenin dışında bir davranış gösterirlerse çevresi tarafından kolaylıkla sosyal lince uğrayabilirler. En açık sözlü kadının bile, “Evet bir keresinde evli bir erkekle beraber olmuştum ve çok güzeldi” dediğini duyamazsınız. Çünkü toplum tarafından anında kınanırlar, dışlanırlar. En basitinden huzurları bozulur.

Erkeklerin bile bir kadına yaklaşma korkularının temelinde toplum tarafından dışlanmak olduğunu düşünürsek ve bundan ölümüne korktuklarını göz önünde bulundurursak, daha güçsüz olan kadınlardan bu performansı beklememiz gerçekçi olmazdı. Sanırım bu bakış açısı kafanızdaki kadınlar neden yalan söyler sorusuna bir nebze cevap olmuştur. Diğer bir yandan kadınlar kendi içinde kendi öğretilmiş değerleriyle çelişen bir harekette bulunuyorlarsa bile, bunu çoktan kendi mazur gösterebilecek bir şekle sokmuşlardır bile.

Dürüst olduğunu söylemek kolaydır, zor olan buna uygun davranabilmektir

Şu soruyu soracağım. Herkes trafik kurallarına uyulması gerektiğini söyler değil mi? İstisnasız hepimiz toplumun düzeni için bunun olması gereken bir durum olması gerektiğini biliriz. Peki arabanızla normalde dönüş yapılamayan bir yerden eğer size ceza yazılmayacak olduğunu biliyorsanız döner misiniz? Pek çok sürücü bunu yapar. Ya da yaya iken size kırmızı ışık yanıyorken eğer araba gelmiyorsa karşıdan karşıya geçer misiniz? Hani trafik kurallarına uymalıydık? Kadınlar da kendilerine toplumda toplumsal olarak kendilerine ceza yazacak trafik polisleri varmış gibi tetikte olurlar (sadece kadınlar değil, biz erkeklerde) bu yüzden hiç bir kadın sokakta onu durduran birisine telefonunu vermeyeceğini söyler, hiç bir kadın tek gecelik ilişki yaşamayacağını, hoş görülmeyen vasıflara sahip bir erkekle birlikte olmayacağını, efendi piç erkekleri efendi erkeklere tercih etmeyeceklerini söyler. Çünkü kadınların adeta toplumsal bir sicilleri vardır ve ileride bu ölçüde kendilerine sosyal olarak iyi bir yer edinecek ve evlenecek bir adam bulacaklardır.

Kadınlara ne tarz erkeklerden hoşlandıkları sorulduğunda size olması gerekeni adeta kendileri yaptıkları oymuş gibi söylemeleri her zaman doğruları çarpıttıkları anlamına gelmez. Evet buna kendileri de inanırlar bazen. Ama kadınlar pasiftirler ve on tane sevgili edinmek için pek bir şey yapmalarına gerek yoktur. Ama biz erkekler için durum böyle değil, bizim arayışta olmamız ve denememiz gerekir. Bu yüzden kadınlar yeni şeyler şeyler denemezler, bildikleri şey onların ayağına gelen talepkar bir erkeğe istenildiğinde iyi davranmayarak elemek ya da beğendiklerini kabul etmektir. Ama asıl zor olan savunma yapmak değil, kaleyi fethetmeyi öğrenmektir.

yalan söyleyen kadın

Bu şu örnekle açıklayayım. Bir kadının gerçekten beğendiği ve ona bakmayan bir erkek karşısında nasıl elleri kolları bağlı kaldığını iyi biliyorum. Kolayca içimizdeki en toy erkeğin yaptığı hataların hepsine teker teker düşüp duruyorlar. Yeter ki böyle bir durum olmayı versin. Çünkü ömürleri boyunca hazır olana alışmışlar ve erkekler ayaklarına gelmiş. Onların ilgisini çekmeyen bir erkeği nasıl tavlayacakları konusunda bir fikirleri yok.

Bir kadını tavlamaya çalışmaklar, bir erkek tarafından tavlanılmayı beklemek aynı zorlukta değildir

Kadın tavlanılmaya alışmıştır, tavlamak ise tamamen farklı bir olay. Kadınlar bizim bahsettiğimiz anlamda karşı cinsi tavlayamazlar. Onlar savunma yapmayı bilir, kaleye on ordu saldırıyorsa, içlerinden hangilerini savuşturup, hangilerini içeri almaları gerektiğini bilirler, pasif taraftırlar, size kaleyi kuşatmanız için bir tavsiye veremezler. Bu yüzden çiçek al, ısrar et, iyi davran vb. şeyler diyerek saçmalarlar. Tüm bu davranışlar erkeklerin kendi kendine kadınlar neden yalan söyler ? diye sormalarına neden olur.

İyi kız profili çizmek sadece kadınlara ait bir istisna değildir. Biz erkekler içinde durum benzerdir. Fırsat buldukça olması gerekeni ve kabul gören seçeneği ifade ederiz. Duyarlı gibi görünürüz .Kendi içimizde adaletli ve iyi bir insanızdır ama hayatınız boyunca çevrenizde tam tersi olduğunuzu söyleyecek insanlar topluluğu bir kadının yattığı serseri, evli vs. erkek sayısından üstüncedir. Fırsatını bulunca hepimiz birden iyi ve düzgün erkek moduna gireriz. Ama önemli olan bunu gerçekten ne kadar sürdürebiliyor olduğumuz ve ne ölçüde itiraf edebiliyor olduğumuzdur. Aksi taktirde bu başkalarını kandırmak anlamına gelir.

Vaziyete bakın, eminim biraz mantıklı olsaydık, hiç birimiz kısa bir dünya için bu kadar birbirimizi yemezdik ve bu kadar savaşlar olmazdı. Baksanız herkes dünyada savaşların olmamasını ve aç insanların olmamasını diliyor. Peki bu kadar savaşı kim çıkartıyor? Ve neden bu kadar aç insan var ? Demek ki çoğu zaman dile getirdiklerimizi yapmıyoruz.

Son sözlerimi söylemem gerekirse,

Bir erkeğin zihninde oluşan kadınlar neden yalan söyler sorusu dışında çevremdeki pek çok erkeğin kadınları anlamak gibi enteresan bir çaba içine girdiklerini görüyorum.

Bu konu erkekler için ayrı bir felaket. Ve kadınların erkekleri uyuttukları ayrı bir konu olarak sürüp gitmeye devam ediyor. Kadınlar kendileri bile tam olarak neyi neden yaptıklarının farkında değillerken ve bunu açıklayamıyorlarken erkeklerin onları anlamaya çalışması saflık olur.kızlarla tanışma eğitim seti

Kadınları anlamak yanlış bir bakış açısıdır, kadınlar bile kendilerini anlayamıyorlar

Malesef kendi kız arkadaşlarım da dahil pek çoğu kendi davranışlarına neden olan şeyleri farketmekten uzaklar. İnsanı bir makine gibi düşünelim. İnsanın iç organlarından bir bozukluk olduğunda kendi kendine ameliyat yapabiliyor mu? Daha önce hiç bir yerde görmemiş olsak kaç tane böbreğimiz yada kaç tane akciğeri var onu bile bilemezdik. İnsan kendisinden bir haber bir yaratık. Ya da şöyle açıklayayım bir kimsenin iyi araba kullanabiliyor olması o arabanın motoru konusunda bilgili yapmaz. Kadınlarda sırf kadınlar diye ilişkilerden anladıkları anlamına gelmez. Zaten kadınların böyle bir şeye ihtiyacı da olmadığı için yukarıda açıkladığım örnekteki gibi böyle bir konuda uzmanlaşmazlar. Bu yüzden eğer yardım alınacaksa ilişkilerin psikolojisine inmiş bir erkekten yardım almakta fayda var. (Bu konuda özellikle ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ ni tavsiye ediyorum). Yoksa kadınlara sorduğunuzda her seferinde bir şizofrenin hasta olduğunu reddetmesi yada tecrübeli bir yalancının göz göre her şeyi inkar etmesi gibi davranacaklardır. Burada kadınların bir hatası olduğunu söylemiyorum ama içi boş tavsiyelerle pek çok erkek harap edildi, bunu yapmaya hakları yok.

Son olarak,
Gerçekten güzel ve sevgilisi olduğunu bildiği bir erkekle yattığını bildiğim bir kadın bana gayet naif bir görüntü çizerek kendini “içi dışı bir” bir kişi olarak tanımlamıştı. Çünkü çevresine ve hatta kendine çizmesi gereken profil oydu. Tabi ki sorsam bu tarz ilişkileri ahlaksızlık olarak ifade edecekti. Ancak bana bu sırrını söyleyebileceği bir durum oluşsaydı şayet, ona dert etmemesini söylerdim çünkü kadınların yapısal olarak, bir erkek tarafından uyarıldıktan sonra çokta etik ya da kuralları önemseyen varlıklar değillerdir.

Kadınlar pasiflerdir ve yukarıda saydığım sebeplerden de onları anlamak değil. Onların direksiyonuna geçerek yönlendirmeyi öğrenmek gerekiyor. İhtiyaçları olanda bu. Sanıyorum ki bunlar aklınızdaki kadınlar neden yalan söyler soruna cevap olmuştur.

ÇEKİCİ ERKEK KİTAP SETİ

Kadın psikolojisini çözmek ve bir kadının nasıl davranacağını çok daha önceden kestirebilmek istiyorsan sana kitap setini şiddetle öneririm: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments