alfa erkek nasıl davranır

Alfa erkek nasıl olunur ?

Alfa erkek sürü lideridir

Bu makalede size alfa erkek nasıl olunur ? sorusunun cevabını vereceğim. Çok basit bir şekilde anlatacak olursam aslında alfa erkek hayvanlar aleminden de gözlemleyerek insan türüne uyarladığımız kadarıyla sürüsüne liderlik eden ve bulunduğu ortamda baskın olarak en çok sözünü geçiren erkek demektir. Bu erkek çevresindeki diğer beta erkeklere göre çok daha fazla kadınla çiftleşme şansına erişir. Kısacası kendine fazlasıyla güvenen, çekip çevirebilen, etrafındakilere liderlik etme becerisine sahip erkeklere alfa erkek denilmektedir. Peki alfa erkek nasıl olunur ?

Bu sorunun cevabına gelmeden önce size bundan uzun süre önce izlemiş olduğum bir filmden bir sahne paylaşacağım. Bu filme ait bu sahne belli aralıklarla zihnimde tekrar tekrar dönüp duruyordu, bugünse o filmi tekrar bulup o sahneyi sizin izlemeniz için de kaydettim.

Bu ne istediğini bilen, kendine fazlasıyla güvenen ve sürüsüne liderlik eden bir erkeğin davranış tarzını biraz abartılı ve hollywood tarzı olsa bile örneklendirmek açısından başarılı olacaktır. Önce videoyu izleyin ve ardından bize ne gibi bir faydası olacak yorumlamaya başlayalım.

Öncelikle Juan Antonio bir ressam ve sanatçıdır. Yaşadığı yer bir ispanyol kasabasıdır, Vicky ve Cristina ise o şehre gelmiş birer gezgin arkadaştırlar. Bir restaurantta karşılaşırlar. Konuyu biraz ileri sararak anlatacak olursam.

Videodaki görüntünün başında öncelikle Juan Antonioyu arkadaş grubuyla hoş bir sohbetteyken masanın başında lider konumunda görüyoruz. Ortamda başka kadınların onu beğendiğini gösteriyor ve kendine değer kazandırmış bir vaziyette bulunuyor. Gerçek hayatta da benzer bir durum diğer insanların gözünde değerinizi arttırmasının yanında sizinde olduğunuz konumla uyumlu olarak güvenli hareket etmenizi ve kendinizden emin bir şekilde olmanızı sağlayacaktır.

Kendinden emin olmak alfa erkeğin önemli özelliklerinden biridir

Benim özellikle değineceğim kısım ise Juan Antonio’nun masadan kalmasıyla başlıyor.

Burada ilk başta gördüğüm en bariz iki şey var, birincisi Juan Antonio’nun masaya kendinden %100 emin bir şekilde gelişi; bu yürüyüşünden, bakışından ve genel beden dilinden okunabiliyor, ufak bir tereddüt ve güvensizlik emaresi bile yok. İkincisi ise konuşmaya başlamadan hemen önceki ve daha sonra konuşmanın devamında yaptığı “duraksamalar”. Yani sadece susup, güvenli bir şekilde bakıyor olması. Bu insanın olduğu pozisyonda son derece konforlu ve rahat olduğunu karşı tarafa ileten bir çekici erkek davranışıdır. Bu bilgi yabancı insanlarla iletişimde saklı kalmış kilit parçalarından biridir. Başka erkeklerin konforsuz, diken üzerinde, yanlış bir şey yapma kaygısıyla konuştuğu yerde rahat ve güvenli durmanız her şeyi değiştirir. Çoğu zaman insanların sözsüz iletişimde anlayamadıkları budur, “önemli olan ne söylediğin değil nasıl söylediğindir” denildiğinide anlam veremezler. Oysa sözlerin ötesinde önemli şeyler vardır.
O zor ve stresli pozisyonda rahat ve konforlu hissediyor olmak bir alfa erkeğin sahip olduğu gibi değerli olmayı, tecrübeyi, güçlü gerçekliği, tuttuğunu koparmayı, zekayı ve sonunda da hayatta başarıyı yansıtır. Siz bu zinciri düşünme zahmetine daha girememişken, karşınızdaki kadının bilinçaltı anında olaya uyanır ve bu bağı kurar.

alfa erkek nasıl olur

Alfa erkek nasıl olunur ? sorusuna ek cevaplar

Alfa erkek bulunduğu ortamı yönetebilir

Konuşmanın ilerleyen bölümlerinde ise Juan Antonio bu farklı bir şekilde başlattığı konuşmanın akıp gideceğini farz ediyor gibi bir halde olduğunu göreceksiniz. Bunu Vicky’nin (esmer olan) vermiş olduğu olumsuz ve sert tepkilere karşı nasıl şaşırmış bir şekilde cevap verdiğinden anlayabilirsiniz. Sadece öylece durup karşısındaki dünyanın en saçma şeyini söylemiş gibi davranıyor ve “Neden?” diye soruyor. Ve dördüncüsü; tahmin edin! Yazının başında alfa erkeğin sürü lideri olduğunu söylediğimi hatırlıyorsun değil mi? Bir lider olarak onların kendi sınırlı düşüncelerininden sıyrılmalarını sağlayıp kendi gerçekliğine sokuyor. Konuşmanın başından itibaren gelen tüm olumsuz tepkiler Juan Antonio’nun gerçekliğinin güçlü kalkanına çarpıp geri dönmüştü ve en sonunda şaşkınlık içerisinde Juan Antonio’nun gerçekliğini kabul etmek zorunda bırakıldılar.

Jose Antonio reddedilmekten etkilenmiyor, olumsuz söylevlerden sonra tepkisel bir hale girmiyor, cesaretli rahat ve hayata dair bir şeyler biliyor, onu Vicky’nin “İstersen diğer masaları deneyebilirsin” sözünü söyleyip onu basitleştirme ve vasıfsız bir erkek sınıfına sokma çabasından sonra bile sanki saçma bir şey söylemiş küçük, etkisiz bir kız çocuğu ona bunları söylemişcesine kendi gerçekliğinden cevaplar veriyor. Kendi çizgisinde kendi bildiğini yapıyor. Ve son olarak da centilmen bir şekilde onlara bir seçenek veriyor. Kadınlar çoğu zaman böyle bir adam bulamayacaklarının farkındalar.

Bu bir film senaryosu da olsa, bu sahnenin gerçekten hiçte uzak olmadığını söyleyebilirim. İlk başta bahsettiğim Jose Antonio’nun masasındaki güzel kadınlarla oluşturduğu sosyal ispatı ve yükselttiği değeri de göz önüne alındığında benzeri bir yaklaşım gerçek hayatta da büyük oranda işe yarardı. Bu özellikleri iyi algılayıp içselleştirebildiğiniz de kafanızdaki alfa erkek nasıl olunur? sorusuna büyük oranda yanıt alacağınızı düşünüyorum.

BU  EĞİTİM  SETİ  ERKEKLERİN  HAYATINI  DEĞİŞTİRİYOR:

Sana hayatını değiştirme gücüne sahip bir eğitim seti önerim var. Bu eğitim seti aklında soru bırakmayacak şekilde alfa erkeğin çekicilik sırlarını tüm yönleriyle karşı cinse nasıl yansıtacağını sana öğretmek üzere yazıldı. Artık bir kadınla nasıl tanışacağını, muhabbeti ilerletip ardından onun seni kovalamasını nasıl sağlayabileceğini çok iyi biliyor olacaksın. Kız tavlama konusundaki tüm problemlerini çözmek için bu eğitim setini incele: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Cihan
Cihan
1 yıl önce

Çok iyi bi sistem