kız beni reddederse

Reddedilme korkusu nasıl yenilir ?

Güzel bir kadının size bakmayacağını düşündüğünüz oldu mu?

Hiç bir kadından çok hoşlandığınız ama size bakmayacağını düşündüğünüzden reddedilme korkusu yaşayarak onunla şansınızı denemekten kaçtığınız oldu mu? Aslında bu bir erkeğin yapabileceği çok büyük bir hatadır.

Her zaman kendi dişimize göre olan kadınlarla kendimizi daha rahat hissederiz ama ne zaman bir nedenden dolayı bize bakmayacağını düşündüğümüz bir kadın karşımıza çıksa, içten içe o kadına karşı şansımızı denemekten bizi alıkoyan bir güvensizlik hissi büyür içimizde.

Bazıları için bu karşımızdaki kadının havası, güzelliği olabilirken, daha spesifik olarak boyu, işi, ait olduğu sosyal zümre gibi özellikleri de olabilir. Ve bunlar çekingenliğimizi arttırarak, zaman içinde bu kadınlara karşı ciddi bir yetersizlik hissi geliştirmemize neden olabilir. Benimde zamanında karşımdaki kadınlara karşı kendimi bazı sebeplerden dolayı yetersiz ve rahatsız hissetmeme neden olan bazı özellikler vardı. Özellikle o zamanki kız arkadaşlarımdan çok daha güzel olan, ekstra bakımlı ve hali vakti yerinde kadınların yanında kendimi daha rahatsız hissederdim ve bu her zaman reddedilme korkusu yaşayarak onlara karşı hep çekingen kalmama neden olurdu.

Bir kaç gün önce yaşamış olduğum bir örnek aslında zamanında bu zararlı düşünme şeklini bırakmış olmamım ne büyük bir doğru olduğunu bana gösterdi. Yaşamış olduğum ufak hikaye her zaman ki gibi gene çok güzel ve çevredeki hemen her erkeğin sikletinin dışında kalabilecek o çekicilikteki kadınlardan birini görüp ona yaklaşarak konuşmaya karar vermemle başladı. Ki eğer bir erkek bir kadının ona bakmayacağını düşünüyorsa ya da düşünmüyorsa iki durumda da %100 haklıdır. Çünkü sonucu belirleyici şey bu konuda ne yönde düşündüğümüzdür.kızlarla tanışma eğitim seti

Gösterişli bir kadın bir çok erkeğe reddedilme korkusu yaşatabilir

Bu güzel kadın uzun boyu, bakımlı ve olağanca endamıyla bir elinde cep telefonuyla ilgilenerek diğer eliyle tekerlekli bavulunu sürüyerek ilerliyordu. Bavulun üzerindeki uçuş etiketinde “İst” yazması bana İstanbul’a daha yeni gelmiş olabileceğini düşündürmüştü. Sakin adımlarla bu kadının yanına giderken, “omuzların düşmüş gören de kötü bir gün geçiriyorsun sanacak!” diyerek bir giriş yaptım. Konuşmam doğal olduğu için güzel bir geri dönüş alarak ayaküstü sohbet etmeye başladık. Ve sonra aslında gayet rastgele yaptığım “kötü bir gün geçiriyorsun” yorumumda son derecede haklı çıktığımı anladım. Bir kaç dakika sonra dökülmeye başlamıştı. “Bugün erkek arkadaşım tarafından aldatıldım!” dedi. Aldatılmak bir kadını çok değersiz hissettiren bir durumdur ve bu kadın bugün bunu tecrübe ediyordu. Ona bir yerlere oturup bir şeyler içmeyi teklif ettim.

Beraber bir şeyler içmeye başladık. Biraz farklı bir kadın olduğunu söylemeliyim. Bu kadın zamanında Miss Word güzellik yarışmalarına da katılan bir modeldi ve şuan bir çeşit evlendirme realite şovunda gelin adayı olarak danışıklı dövüş yapıyordu. “O programların hepsi yalan mı ?” dedim merakı mı gidermek için. “Ee tabi ki ama gerçekçi olsun diye araya tek tük gerçekte alıyorlar” dedi. Her neyse zamanında karşısında olmaktan çekinebileceğim bir kadındı. Uzun boylu ve yanınızda dolaştırırken keşke tüm eski okul arkadaşlarım beni bu kadınla görseler diyebileceğiniz tarzda bir kadındı. Ama aslında konuşup sohbet ettiğimde nasılda dış görünüşüne bakarak çekinilmemesi gereken sadece normal bir kız olduğu ortaya çıkıyordu. Ve beni desteklercesine; “Biliyor musun? Erkekler bana genelde yaklaşamazlar, senin cesaretin beni çok şaşırttı.” diyordu. Biz erkekler dış görünüşten sürekli siniyorduk ve reddedilme korkusu yaşıyorduk. Oysa o havalı ve korkutucu görünen kadınlarla 40 yıldır tanışıyormuş gibi samimiyetinizi ilerletebilirdiniz. Tek yapmanız gereken yazımın başında bahsettiğim üzere olumsuz manada kendinizi haklı çıkartmamanız olacaktı. 🙂

kızlarla tanışma korkusu

Reddedilme korkusu, reddedilme psikolojisi hakkında ek bilgiler

Siz güzel kadınların size bakmayacaklarını düşünürken başkaları o kadınlardan sıkılıp aldatıyor bile

Aldatılma olayını daha yeni yaşamış olduğu ve zor bir durum yaşadığını hissettiğim için onu biraz dinledim. Olayın aslı, onu aldatan erkek arkadaşıyla sadece bir hafta önce tanışmıştı, üstelik adam kadının onu aldattığını öğrendikten sonra, bir de onu eve hapsetmişti. Sağ kolundaki bir morluğu göstererek, şaşıracağım üzere ona şiddet uyguladığından bahsetti. Kadınların her zamanki hastalığıydı bu. Bir erkeğin öküz olmasıyla, onu sahipleniyor olmaları arasındaki farkı her zaman karıştırıyorlardı. Konuyu tahlil etmem için bana adamın bir fotoğrafını göstermesini istedim ve adamın aslında gayet sıradan ve özelliksiz biri olduğunu anladım (Maddiyat konusu da buna dahil). İyi erkekler reddedilme korkusu yaşayarak güzel kadınlara yaklaşamamakla meşgullerken o kadınların öküzlükleri dışında başka bir özelliği olmayan kişiler tarafından nasıl da hor kullanıldığına bir kez daha şahit olmuştum.

Bu gösterişli kadın görünüş ve imkanlar olarak standartların üzerinde olsa da, gene de özgüvenli parasız bir öküz tarafından yatağa atılıp, eve kapatılıp, dayak yiyordu. Üstelik kadını ilk haftadan aldatıyordu. Zaman içinde çok alımlı ve iyi kadınların aslında çok gereksiz adamlarla olduklarına defalarca şahit oldum. Ve bizler hala çekinebiliyorken, bu erkekler bulmuş bunuyor, arsızlığın ve yüzsüzlüğün uç noktalarında gezinerek belki de başka erkeklerin asla dokunmaya kıyamayacağı kadınları deyim yerindeyse bir eşya gibi kullanıyorlardı. Birkaç saatlik çay muhabbetimiz sonrasında tekrar İstanbul’a geldiğinde beni arayacağını söyleyerek uçağına yetişmek için kalktı. Zaten ona 1.5 senelik erkek arkadaşının gay çıktığından bahsettiğinde “Hiç anlamadın mı? Ben 1.5 sene değil, 1.5 gün bile sabredemezdim sana” diyerek ona gerekli mesajı vermiştim. Bir taksi çevirdik, bana el salladı, gülümsüyordu.

ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM  SETİ  :

Bu eğitim setini edinmek senin için kız tavlama konusunda tam bir okul görevi görecek. Artık güzel bir kızın seni reddetmesi hiç de kolay olmayacak çünkü çekicilik oyununu kurallarına göre oynuyor olacaksın ! Daha fazla bilgi için eğitim setini incele : ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments