kızlarla tanışırken dikkat edilmesi gereknler

Bu yazımda gözlemlemiş olduğum üzere erkeklerin kızlarla tanışma sırasında yapılan 5 hatadan bahsedeceğim.

Kızlarla tanışma sırasında yapılan ilk hata : Hatayı kızda aramak

Reddeden kız yoktur! Bir kızla şansını kötü bir şekilde denemek vardır! Pek çok erkeğin çevresindeki kızlarla konuşurken başarısız olduklarında ve reddedildiklerinde kendi yaptıkları eksiklikler yerine, karşısındaki kıza “kezban”, “asosyal”, “türk kızı ne olacak!” tarzında sıfatlar yakıştırarak suçu karşı tarafa yüklediklerini gördüm. Oysa karşınızdaki kız sadece sizi geri yansıtan bir aynadır. Sizin onda yaratmış olduğunuz etkiye göre size karşı bir tepki yansıtır. Eğer yaklaşım tarzınızı ve oyununuzu biraz daha geliştirip aynı kızla konuşmuş olsaydınız alacağınız tepkinin çok daha iyi olacağını garanti ederdim. Bir daha ki sefere suçu kızda aramak yerine, kötü bir tepki aldığında çok ekstra durumlar hariç sadece bunun senin yaklaşımını yansıtan bir geri bildirim olduğunu unutma. Dediğim gibi reddeden kız yoktur, şansını kötü bir şekilde denemek vardır!

İkinci yapılan hata: Hızlı sonuç beklemek

Kızlarla tanışma konusunda yapılan diğer bir hata da hızlı sonuç beklemektir. Pek ç0k erkek bir süre denedikten sonra olmuyor, Türkiye’de olmaz! gibi şeyler söylerek kızlarla nasıl tanışılacağını araştırmayı bırakma eğilimine girerler. Ancak herkesin seviyesi farklıdır. Ve gelişme süreleri de bu duruma, azimlerine ve öğrendikleri doğrulara göre farklılık gösterir. Gündüz vakti kızlarla tanışmak tıpkı kas geliştirmek, gitar çalmayı öğrenmek, araba kullanmayı öğrenmek gibi pratik gerektirir ve gereklilikleri vardır. Bu erkeklerin kızlarla rahat bir şekilde
tanışmayı imkansız ya da zor zannetmelerinin sebebi buna daha önce yeterince şahit olmamaları, çevrelerinden duydukları olumsuz sözlere inanmaları ve kızlarla tanışırken yapılan hatalar ı farketmemeleridir. Bu konuların içinde çok fazla ayrıntı vardır ve bu ayrıntıları içselleştirmeniz zaman alır. Tanımadığınız bir kıza ilk selam verme aşamasında dikkat etmeniz gereken 10 şey olarak rahatlıkla bir makale yazılabilir mesela.kızlarla tanışma eğitim seti

Kızlarla tanışma konusunda kesinlikle düşmemen gereken hata : Mentalite yanlışlığı

Kızlarla tanışma esnasında mutlaka doğru mentalitede olmalısın. Pek çok insan kızlara karşı apaçilik yapmak ile centilmen ve güçlü bir şekilde bir kıza yaklaşmayı birbirine karıştırır. Eğer siz kızlarla tanışma sürecini kıza minnet ederek, onun ilgisini kazanmak için türlü şaklabanlıklar, zoraki espriler yaparak muhabbeti ilerletmek şeklinde uyguluyorsanız bu mentalite (içsel oyun) zaafıdır. Güçlü bir erkek, kızla konuşma başlatarak ona bir jest yaptığını ve bu yüzden kızın şanslı olduğunu düşünür. Konuşma boyunca kendini iyi temsil eder ve kendi olmanın dışına çıkmadan doğruları uygulayarak kızla ilişkisini geliştirir. Ona iltifat etmiş olması seçen konumda olduğunu değiştirmez. Apaçilikte ise kendinizi küçültürsünüz, bir kızdan numara alsanız bile sonunu getirmeniz zor olur çünkü kızın gözünde etkileyici bir etki bırakmamışsınızdır. Güçlü ve çekici bir erkekse o an yaptığı her hareket ile kendisini yukarı çeker. Apaçilik yapmak ile centilmen bir şekilde bir kadınla konuşmak farklı şeylerdir!

Kızlarla tanışma esnasında uyanık olman gereken diğer bir hata : Yapay olmak

Kızlarla tanışma konusunda yapılan hataların en yaygın olanlarından biri de yapay olmaktır. Bunun en önemli nedeni kızların karşısında ezbere bağlı kalmaktır. Bir kişiden güzel bir tanışma cümlesi ya da bir kaç etkileyici cümle duymuşsunuzdur. Bunu sürekli kullandığınızda artık düşünüp yeni ve orjinal şeyler üretme yoluna bile gitmezsiniz. Aynı konuşmaları tekrar tekrar yapmak içinizdeki orjinalliğin, samimiyetin ve inandırıcılığın üzerini kara bir örtü gibi örter. Problem insanların yapay olmaya başladıklarını fark etmemelerindedir. Aynı ezber sözlerine kadar çok kullanırsanız o kadar içi boşalır ve yansıtmanız gereken duyguyu yansıtamazsınız. Ve kızlar yapay erkekleri sevmezler. Bunun yerine doğaçlama ve durumla alakalı konuşma pratiğinizi güçlendirirseniz hem siz sıkılmazsınız hem de o anki kullandığınız cümleler sizin olduğu için karşınızdaki kıza karşı da istediğiniz doğallığı yansıtmış olursunuz. Gerçekten inanarak söylediğiniz bir şeyi düşünün,o anki hissiyatınız hem sizi hem de karşınızdaki etkilerdi.

kızlarla konuşurken nelere dikkat etmeliyiz

Kızlarla tanışma konusunda seni baltalayan bir hata : Özensiz görünüm

Özensiz görünmek vizyon sahibi olmamak demektir. Eğer ağzınız kokuyorsa ya da ter kokuyorsanız, giyiminiz kirli ve özensizse, kısacası kendinize dikkat etmemişseniz bu kızlarla tanışırken yapılan hatalar ın başında gelmektedir. Bu ilk kez tanışacağınız bir kıza hakkınızda çok kötü bir fikir verir. Kendini salmış, ipin ucunu kaçırmış yani daha kendini çekip çevirmeyi bile becerememiş bir erkek kendi hayatına ve benim hayatıma nasıl değer katabilir diye düşünür kadın. Eğer gerçekten çirkinseniz bile bakımlı ve özenli olarak pek çok yakışıklı ve tipi düzgün erkeğin önüne geçebilirsiniz. Bu hem görünüşünüzün daha iyi olacağından hem de kadınların bunu hayatınızın geneline yayacakları için sizi hayatınızın geri kalan kısımlarında da vizyon sahibi, kaliteli bir erkek olarak görmelerini sağlar. Bu yazımda sana kızlarla tanışma konusunda yapabileceğin hatalardan bahsetmiş oldum, şimdi bu anlattıklarımı uygulamak sana kalıyor.

Kadınlarla tanışmakta zorluk yaşayan erkeklere harika bir eğitim seti tavsiyesi:

Hoşuna giden bir kadın gördüğünde aklındaki her şeyin bir anda uçup gittiğini ve nasıl davranman gerektiğini unuttuğun oldu mu ? Tüm bu sıkıntılarını kökten çözmek istiyorsan bu sete bir göz at: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Apaçi
Apaçi
4 ay önce

Merhaba secret tanımadığımız bi kızla sokakta tanışma ve numara almaya kadar süreç nasıl olmalı ?
Örnek bi diyalog verebilir misin ?

Last edited 4 ay önce by Apaçi