bir kızla konuşulacak konular

Genelde erkekler bir kızla konuşurlarken adeta kızı etkileyecek  sihirli kelimeler ararlar. Şu durumu çok denk gelmiş olabilirsiniz. Arkadaşınız güzel bir kızla konuşuyordur ve konuşma bittikten sonra onun yanına giderek ““Kıza ne dedin, hadi bana da söyle?”  dersiniz. Çünkü o an aklınızda tek bir soru vardır: Kızla ne konuşulur?

Kızla ne konuşulur ? diye merak ediyorsan okumaya devam et !

Oysa dikkat etmeniz gereken şey daha çok kelimelerin, cümlelerin ne olduğu değil bu cümleleri nasıl söylediğiniz, bu cümleleri söylerken hangi duyguyla söylediğinizdir. Bir kızla ne konuşulur sorusunun cevabı aslında çok basit. Gerekli duyguyu ses tonlamanızla vererek her şeyi konuşabilirsiniz. Çünkü tonlama bir kızla konuşurken konuşmaya asıl derinliği ve karakteri veren şeydir.Erkeğin hiç bir kadınla güzel iletişim kurabilmesi için ilginç cümleler kullanması, sihirli kelimeler keşfetmesi, 40 dereden su getirme gibi gayri erkeksi davranışlara girmesi bir hatadır. Zaten böyle yapıyorsanız çekiciliğinizi halihazırda yitirmişsiniz demektir, bunun arkasında yetersiz olma hissiyatı vardır. Yetersiz hisseden erkek bunu gidermek için farklı şeyler arar. Bir defa yetersiz hisseden bir erkek, artık yenilmiş erkektir. Bu duygu haliyle en güzel ve sihirli cümleleri kursanızda kaşımızdaki kadını elde edemeyiz.

Bir kıza özel olarak konuşulacak konu belirlemeye çalışmak sizi aşağı çeker? Hedef ne söyleceğinizi düşünmeden, olabildiğince rahat bir şekilde canınızın istediğinden bahsetmektir. Şimdi bir kızla konuşurken cümlelerinizden başka nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeyim.kızlarla tanışma eğitim seti

Özgüvenli bir ses tonu kullanın

Aslında bu hiç bir diksiyon kursunda öğretilmeyen ve bir kızla konuşurken iletişimi en etkili hale getiren bir şeydir. Aslında ağzımızdan çıkan şeyin kelimelerden ibaret olduğunu düşünsekte değildir, kelimeler ağzımızdan çıkarken her bir cümlenin ardında onu söylüyor olduğumuz bir duygu da vardır. Sinirli, üzgün, çaresiz, mutlu, kendini iyi hisseden, depresyonda bir şekilde aynı cümleleri söylersek, karşı tarafa aynı şeyleri ifade etmiş olur muyuz sence ?

Diyeceğim o ki aslında cümlelerimizi sarfederken direkt olarak duygularımızı karşımızdaki kıza yansıtırız. Ve özellikle bu cümlelerden ortaya çıkan bir kızın yanında rahat mıyız, değil miyiz? Özgüvenli miyiz, değil miyiz? Erkeksi enerjimiz ne durumda? Baskın bir kişi miyiz? Kendimizi onun bulunduğu ortamda otorite olarak mı hissediyoruz yoksa sinip kalıyor muyuz? Ne cümle kullanırsanız kullanın tüm bunlar karşınızdaki kıza yansımış olur.

Şu duruma çok aşinasındır, güzel bir kadının yanındaki çirkin erkeklere bakarsın ve “o adam bu kızı nasıl tavlamış? dersin. Ve aklın kızla ne konuşulur sorusuna takılı olduğu için bu çirkin adam o kızla ne konuşuyor diye merak edersin. Oysa çirkin adam pek çok yakışıklı erkekten daha başarılı bir şekilde yukarıda saymış olduğum. O kızın yanında daha özgüvenli, rahat ve baskın iletişim kurmuştur. Bu durum kadınların çirkin erkekleri yakışıklı olanlara tercih etmelerinin en büyük etkenlerinden biridir.

kızlarla ne konuşulacak konular

Durağan olmayan bir ses tonu özgüveni belli eder

Kendini rahat hissetmeyen kasıntı bir erkek ne söylerse söylesin, rahat ve basit, günlük cümleler kuran bir erkeği çekicilikte geçemeyecektir. Rahat ve özgüvenli görünen bir erkek dünyanın en basit şeyini söylese bile karşısındaki kıza güzel duygular aktarır, sesi karakterize ve etkileyici çıkar.

Güzel bir tonlamaya sahip, inişli çıkışlı, üzerinde duygu barındıran bir ses tonu kullanmaya çalışmalısınız. Çünkü durağan, tek düze ses tonu rahatsız hissetmekle bağdaşlaştırılır ancak renkli bir ses tonu kullanmak özgüvenli ve rahat olduğunuzu kıza iletecektir.

Çekici ses tonunuzun farkına varabilmek için, kendinizi en rahat ve çekici hissettiğiniz ana gidin, içinizde sizi en ufakta olsa geriye çeken bir negatif duygunun olmadığı, tamamiyle mutluluk verici bir kafa yapısında olduğunuz anı hayal edin. Diyeceğim o ki, kendinizle ilgili duygularınız nasılsa, ağzınızdan çıkan şeylerde sizin bir parçanız olacağı için, sesiniz bir karakte bürünmüş olacaktır.

Tarihte pek çok kitap yazıldı, pek çok lider konuşmacı ortaya çıktı, ama hep en başarılı olanlar ve daha fazla kişiyi etkilemeyi başaranlar yazanlardan ziyade konuşanlardı, en büyük hatipler her zaman yazarlar arasından değil konuşmacılar arasından çıkmıştır. Çünkü büyük yazarla pekala kitaplarla duyguları karşılarındakine çok güzel aktarabilirler ancak o an insanların duygularını asıl çoşturacak ve onları etkile altına alacak şey uygun tonlama ve sesteki iniş çıkışlar ile renklendirilmiş bir konuşmadır.

Örnek vermek gerekirse Hitler, Atatürk, Recep Tayyip Erdoğan, Jul Sezar ve diğerleri. Bu kişilerin özelliği hitap sanatını iyi bir şekilde kullanabilmeleridir. Böylece karşılarındaki kitleyi etkileyebildiler.

Köpekler sahiplerine göre havlarlar

Son bir örnek konuyu çok daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Köpekler en iyi vücut dili uzmanlarıdır! Pek çok köpeğin yakınından geçen başka bir köpeğe, öncelikle sahibine bakıp onun vücudundaki ve sesindeki gerginliği hissettiklerinden sonra diğer köpeğe havlamaya başladıkları görülmüştür. Bir köpek ona bir şey söylediğinizde, ne söylediğinizi anlamasa bile, sesiniz ve vücudunuzdaki enerjiden sizin ruh halinizin analizini yaparlar, ona kızıyor musunuz yoksa seviyor musunuz, rahat mısınız gergin mi? Eğer siz sakin olursanız köpeğiniz de sizin gibi sakin olur. İnsanlar ve kadınlarda da aynı prensip işler, bu yüzden bir kızla ne konuşulur diye düşünmek bir yana dursun ne söylediğinizin gerçekten bir önemi yoktur. İşe önce rahat ve özgüvenli olmakla başlayın sonrasında cümleler kendiliğinden dilinizin ucuna gelir.

Kendini Kadınlar Konusunda Kendini Eğitebileceğin Bir Kitap Tavsiyesi:

Bir kızla büyük bir özgüvenle konuşmak için yapman gerekenleri merak ediyor musun? Bir kızla konuşacak konularının hiç tükenmemesini ister misin? Bunları nasıl yapacağını hemen öğrenmek için bu eğitim setini incele: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments