ilişkiler üzerine kitap tavsiye

Kadın erkek ilişkisi üzerine kitaplar ilişkileri anlamak konusunda sana farklı bakış açıları verdiği için oldukça değerli kaynaklardır. Tabi ki kadın erkek ilişkisi üzerine kitap tavsiyesi seni tek başına ilişkilerde başarılı hale getirmeyecektir. Tüm bu kitapları kafanda analiz ettikten sonra mutlaka yeni öğrendiğin bilgiler ışığında ilişkilerine odaklanarak yaptığın hataları düzeltmelisin. Şimdi gelelim kadın erkek ilişkisi üzerine kitaplar konusunda örnekler vermeye.

Kadın erkek ilişkisi üzerine kitaplar nelerdir ?

 • Erkeğin özgüne giden yol – David Deida: Bu kitap bir erkek olarak potansiyelini ortaya çıkarma konusunda yol gösteriyor. Gerçek bir erkeğin hayata bakış açısının nasıl olması gerektiği, kadınları anlama ve kadınlarla başa çıkma konusunda önemli tavsiyeler veriyor. Bunun yanında kadınlar ne ister ? Kadın erkek ilişkilerinde kadın ve erkeğin farklılıkları üzerinde önemli bir farkındalık yaratıcı etkileye sahip. İlişkiler üzerine kitap olarak önerebileceğim ilk kaynak bu.kızlarla tanışma eğitim seti
 • Erkeğin kutsal kitabı – Javier Bonde: Kadın erkek ilişkisi üzerine kitaplar arasında önemli bir yere sahip olan bu kitap sana tavsiye edebileceğim ikinci güzel eserdir. Bu kitap diğer kitaplardan farklı olarak tanımadığın kadınlarla nasıl tanışman gerektiği üzerine de önemli tavsiyeler veriyor. Ancak kullandığı dil biraz amerikanvari ve Türk kültürüne uyarlaması sana kalıyor. Bunun yanında kadın psikolojisi üzerine kitap konusunda önemli başarılı bir eser, bol bol kadın psikolojisinden örnekler veriyor.
 • Oyun – Neil Strauss: Kadın erkek ilişkileri kitapları deyince belki de akla gelen en güzel kitaplardan biri de Amerikalı kadın avcısı olan Neil Strauss’un yazdığı oyun kitabıdır. Bu kitap hem bilgilendirici hem de anlatım diliyle, konuyla ilgisi olmayan bir insanın bile zevkle okuyabileceği bir içeriğe sahip. Bu kitap Amerika’da pick up artist yani pua denilen kadın avcılarının gizli hayatını anlatıyor. Ve kadınlarla tanışma ve ilişkilerini geliştirme stratejilerini öğretirken bir yandan da okuyucuyu güldürüp eğlendiriyor.

Kadın psikolojisi üzerine kitap tavsiyesi

ilişkiler kitap tavsiye

 • Erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten – John Gray : Bu kitap adından da belli olduğu gibi kadın ve erkeğin adeta farklı gezegenlerden gelen birer canlı olduğunu, ne kadar benzer gibi görünseler de aslında birbirlerini tamamlayan yönlerinin yanındaki farklılıklara dikkat çekiyor. Kadınlar konusunda küçük bir kullanım kılavuzu görevi görüyor. Bu kitap kadın psikolojisi üzerine kitap tavsiyesi olarak sana bir çok şey katacak önemli bir eser.
 • Baştan çıkarma sanatı – Robert Greene : Bu kitap oldukça zengin bir içeriğe sahip ancak genellikle seni çok fazla ayrıntıya sokacağından kitaptan öğrendiğin bilgileri gerçek hayattaki ilişkilerine uygulama konusunda aşırı zorlanabilirsin. Çünkü kadın erkek ilişkileri konusunda anlattığı bilgiler aşırı derecede teorik. Daha çok tarihte, saraylarda yaşanmış ilişkiler üzerinden gidilerek araya kadın erkek ilişkileri üzerine çeşitli anektodlar sıkıştırılmış. Her ne kadar yer yer bilgilendirici olsa da kadın erkek ilişkisi üzerine kitaplar konusunda tavsiye vereceksem sana önerebileceğim en iyi eser değil.
 • Kızlarla Tanışma Rehberi – Centilmen Kulübü
  Kadın erkek ilişkileri üzerine kitap tavsiyesi için en güzel eseri en sona sakladım. Bu kitap yukarıdaki kitaplar gibi yabancı çeviri değil, birebir Türk kültüründe, Türk kızlarına uygulanabilebilecek ve işe yarayan tavsiyeleri içeriyor. Bu kitap seni daha çekici bir erkek haline getirmek, kadın psikolojisini en derinine kadar öğrenmen için yazıldı. Hangi yaştan erkeğin okursa okusun ilişkiler konusunda başka bir kitap tavsiyesine gerek kalmaksızın, kadınlar konusunda gözlerini açan ve keşke daha önceden okusaymışım hissiyatı yaratan bir kitap. Ve 1000’lerce okuyucu bu kitabı okuyarak şimdiden kadın psikolojisini daha iyi anladı ve ilişkilerini daha iyi yönetmeye başladılar. Yukarıda saydığım tüm kitapları ve kızlarla tanışma rehberini okuyan bir okuyucunun şu yorumuna dikkat etmeni tavsiye ederim.

  The Game(style), Robert Greene, David deida. Hepsini okudum. Bunları aşmışsın ve farkında değilsin.Sen evrilmekte olan bir şahesersin. Bir sanat eseri yaratmışsın. Rsd falan hepsi hikaye.Bu bilgilerin yanında onlarınki basit kalır.

  Sen de “keşke daha önceden okusaymışım” demek istemiyorsan, bu kitabı HEMEN İNCELE.

BENZER KONULAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments