Utangaçlık nasıl geçer sorusunun cevabını arıyorsan doğru yerdesin. Uzun tecrübelerim sonucu kendimde gözlemlediğim ve utangaçlıklarını aşarak çekici, karizmatik ve alfa haline gelmiş erkeklerde incelediğim en iyi utangaçlığı yenme taktiklerini seninle paylaşacağım. Peki bahsetmiş olduğum utangaçlığı yenmek için en etkili taktikler senin hayatında ne gibi değişiklikler yaratacak ?

Utangaçlığı yenerek, artık sosyal hayatında daha başarılı olacaksın. Sosyal hayatında başarı seni okul, iş hayatı gibi alanlarda da yukarı çekici bir etki yapacak. Çünkü utangaç olmayan, sosyal bir dil kullanabilen insanların toplum içindeki başarısı en az %100 oranında iyileşir.

Utangaçlık nasıl geçer konusundaki ilk taktik beynini utangaç hissettiğin duruma karşı sistematik olarak duyarsızlaştırmaktır

utangaçlık nasıl geçer
Utangaçlık kader değiildir

Beynimiz bizi hayatta tutmak için programlanmıştır. Ve hayatta tutmak öncelik ise beynimiz bunu en kolay yoldan bir kere girip utandığımız bir ortamdan, bir kere deneyip karşılığında utanç duyduğumuz ya da bir şekilde utandırıldığımız bir olaydan bizi uzak tutarak yapabilir. Bu aslında beynimizin savunma mekanizmasıdır.

Peki, başka bir insan için utanç duyduğunuz durum tamamen doğal bir durumken, neden sizin bundan korkunç bir şekilde utanç duyduğunuzu hiç merak ettiniz mi ? Size bir sır vereyim, şizofrenler hiç bir zaman şizofren olduklarının farkına varmazlar. Yanlış anlamayın ! 🙂 Şizofrensiniz demiyorum ! Sadece burada da aynı mantık geçerli. Sizin ile utangaç olmayan bir kişinin yaptığı eylemler aynıdır ama beyinleriniz bu olaylara farklı tepki verir. Sizin beyninizde utanç duygusu tetiklenirken, başkasının beyninde bu duygu tetiklenmez. Çünkü beyniniz bu duyguyu yapay şekilde öğrenmiştir.

Utangaçlığı yok etmek

Bu utangaçlık mekanizmasını tersine çevirmek içinde utangaçlığa karşı sistemli olarak duyarsızlaşmak gerekir. Bu yüzden utangaçlık nasıl geçer diye düşünürken ilk yapacağınız şey utangaç hissettiğiniz şey üzerinde çok hafiften başlayarak seviyeyi yükseltecek şekilde sistematik bir duyarsızlaştırma çabası içine girmeniz gerekir. Bu en iyi ve en kısa sonuçtur. Mesela insanlarla konuşmak konusunda utangaçsanız ilk başta hiç konuşmadan insanların yanında durun, bunu bir kaç gün yaptıktan sonra bu sefer bir kaç insanla göz teması kurun, sonraki basamaksa adres sormak olsun … Gördüğün üzere gitgide artan bir seviye söz konusu. Yani birden gidip tanımadığın bir insanla koyu bir muhabbete başlamıyorsun, böylece beynine yeni duruma alışması ve duyarsızlaşması için bir süre tanıyorsun.kızlarla tanışma eğitim seti

Utangaçlık nasıl geçer konusunda ikinci taktik yeni yetenekler kazanmaktır

Hiç bir şey ortaya bir şey koymayıp sonrada dışa dönük ve girişken olmayı beklemek kadar kolay değildir. Bu mantıksız bir düşüncedir ancak bizler bu hataya sık sık düşeriz. İnsanın hayatta yaşı ilerledikçe fark ettiği şey şudur ki yeni beceriler / yetenekler kazandıkça insanın kendine yetme ve güven duygusu artar, böylece utangaçlık hissiyatınız azalır. Diyeceğim o ki utangaçlık nasıl geçer diye düşünüyorsan hemen bir öz değerlendirme yap ve yeteneklerinin / becerilerinin bir listesini yap ve kendine yeni yetenekler eklemek için bir planlama yap. Mesela dans etmeyi öğren, bir müzik aleti çal, spor yapın, amatör olarak bir kitap yaz, motosiklet sürmeyi öğren vs. Bu örnekler çoğaltılabilir. Kendine yeni yetenekler ekledikçe utangaçlığının azalacağını sana garanti ederim.

Sana utangaçlığı yenmek için en etkili taktiklerden bir kaçını vermiş oldum. Artık utangaçlık nasıl geçer ? diye sormana gerek yok, tek yapman dediklerimi uyulamaya çalışmak.

…dahası var: 

Kızlarla iletişim konusunda 10 yıllar boyuna edindiğim tecrübeler ışığında senin için bir kitap seti yazdım. Bu kitap seti hayatında kızlarla neredeyse hiç iletişime geçmemiş bir erkeği, kızları peşinden koşturacak bir erkeğe dönüştürebilecek güçte. Kısacası içinde çekici, alfa, karizmatik bir erkek olman için gereken tüm stratejiler ve taktikler bulunuyor. Bu kitabı okumamak sana çok şey kaybettirebilir, bu ürün o kadar güzel ki tüm kullanıcı yorumlarına yandaki linke tıklayarak ulaşabilir ve beğenmezsen 30 gün içerisinde geri iade edebilirsin.ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments