Kızlarla nasıl konuşulur

Kendini kızlarla konuşma kendini yeterince iyi hissetmeyen her erkek hayatının bir bölümünde mutlaka bir kızla nasıl konuşulur diye kara kara düşünmüştür. Oysa doğru kafaya yapısına sahip olarak doğru konuları seçtiğinde kızlarla konuşmak o kadar da zor değil. Elbette ki erkeklerin kızlarla konuşma konusunda kötü olmalarının nedenleri var. Öncelikle bu nedenlere bakalım.

Kızlarla nasıl konuşulur diye düşünen erkekler genelde şu HATALARI yaparlar :

 1. Kızlar karşısında kendilerine hata lüksü tanımazlar.
 2. Kızların onlar hakkında düşündüğü şeyleri gereğinden fazla umursarlar.
 3. Karşılarındaki kızı kafalarında çok yüksek bir yere koyarlar.
 4. İletişimde ağızlarından çıkan cümlelere çok fazla odaklanırlar.
 5. Kızla iletişim kurarken kendilerini içsel olarak çok fazla izlerler.
 6. Rahat olmak konusunda ciddi sıkıntıları vardır.
 7. Kendi içsel imajları konusunda ciddi sıkıntıları vardır.
 8. Onlara göre cümleler sahip oldukları genel enerji, mimikler ve konuyu ifade ediş tarzlarından daha önemlidir.

Konumuza devam ederken çoğu erkeğin iletişimde yaptığı bu genel hataları aklında tutmanda fayda var. Şimdi sana bir kızla konuşma sırasında bir daha sorun yaşamanı engelleyecek tavsiyeler vereceğim.

Bir kızla nasıl konuşulur konusunda hayati tavsiyeler

Kıza özel muamele yapmayı acilen bırak

Bir kızla iyi bir şekilde konuşmanın sırrı onunla konuşurken ona özel bir muamele yapmaya gerek duymamaktan geçer. Düşün ki kızın karşısında konuşurken her zaman olduğundan daha kibar davranıyorsun. Onun için kendinden ufak tavizler veriyorsun. Onunla konuştuğunda mimiklerin bile değişmeye başlıyor. Karşısında eğilip bükülüyorsun… Sen bir kadın olsan böyle bir erkekle konuştuğunda ne düşünürdün ?

Her ne kadar kadınlara karşı kibar olmak sosyal olarak kabul görmüş bir durum olsa da bu kızları etkileme konusunda işe yarayan bir taktik değildir. Eğer öyle olsaydı bu kadar iyi erkek kız arkadaş bulamama sıkıntısı yaşamazdı. Yapman gereken şey bir kız ile de olsa erkek ile de olsa konuşma tarzını değiştirmemendir.

Özetle kızla herhangi bir arkadaşınla konuşuyormuş gibi konuş. Gerekirse bu konuda kendini eğit. Karşında askerlik arkadaşını, lisedeki sıra arkadaşını ya da sümüklü bir kız çocuğunu hayal etmen oldukça işine yarayacaktır.kızlarla tanışma eğitim seti

Rahatsız hissetmene bir çözüm bul

Kadınlar şöyle düşünürler: “bu erkek eğer benim yanımda rahatsa demek ki kafasında beni o kadar da büyütmemiş ve yanımda heyecanlanan diğer ezik erkekler gibi değildir!”

Düşünsene, insan kimin yanında heyecanlanır ? Mesela patronunun, askerde komutanının, belki öğretmeninin…

Kısacası genelde ondan makam, statü olarak yüksek durumda olan kişilerin yanında heyecanlanılır. Bu mantıkla bir kızla konuşurken heyecanlanmak da kızı kafanızda üstün ve yüksek bir yere koyduğunuzun göstergesidir. Kızlardan bunun çok iyi bir şekilde farkındadır. Bu yüzden rahat olmak şarttır. Peki rahat olmayı nasıl sağlayacaksın ?

Bir kızla nasıl konuşulur konusuna kökten bir çözüm sağlamak için rahat olmak şarttır demiştim. Aşağıda zamanla seni rahatlatacak bazı tavsiyeler veriyorum:

 • Rahat hissetme durumunu bir sürece yay ve rahat hissetmediğin için kızlarla konuşmaktan sakın kaçınma. Kızlarla konuşurken rahat hissetmemeyi kabul edersen ve bu durumun üzerine gidersen bir yerden sonra kızlarla konuşurken artık rahat hissetmeye başlayacaksın. Ama bu duygudan kaçarsan hiçbir zaman o rahatlığa erişemezsin.
 • Hayat odağına kızları koyma ve mutlaka geleceğin, işim, hobilerin, ailen gibi şeyler için çalışmaya devam et. Bu tavsiyemin nedeni çok basit: İnsan hayatın memat meselesi yaptığı şeyler konusunda çok heyecanlanır. Düşünsene 2 sene boyunca çalıştığın bir sınavda heyecan duymamak garip olmaz mıydı ? Kısacası kızlar konusunu hayatının odağına koyma.
 • Bir kızla nasıl konuşulur konusunda seni rahatlatacak diğer tavsiyem ise kendi özgüvenini, özsaygını ve özsevgini geliştirecek şeyler yapman: Bunun yolu da kendine fiziki ve ruhsal olarak iyi bakmaktan geçer. Spor, kişisel bakım, disiplinli, hedefler koyduğun bir hayata geçerek bu konuda kısa sürede büyük gelişme gösterebilirsin. Unutma bu konular biraz emek ister, eğer kestirme yollar ararsan sonuca varamayacağın gibi zamanını boşa harcamış olursun !

Şakalaşmak ve kızlara takılmak önemli bir silahındır !

Bir profesörle açık oturumda muhabbet etmiyoruz değil mi ? Bir kızla konuşurken konuşmanın kalitesini arttıran ve kızın kafasında senin konuşmanın güzel olduğu algısını yaratan en önemli şeylerden biri de konuşmanda geçen şakalardır. Konuşman sırasında süper komik olmasa bile mutlaka kıza takılmanı sağlayacak, birkaç ufak espri yapmalısın. Bunları komik bir şekilde dile getirmeye çalış. Aşağıda bazı kıza takılma örnekleri sunuyorum:

 1. Sen kaç insan gücünde trip atabiliyorsun ya ? 🙂
 2. Bu kadar kıyafet masrafı yüzünden kocan ileride seni boşar, demedi deme ! 🙂
 3. Seninle 2 saat bir odada kapalı kalsam herhalde kendime ötenazi uygulardım ! 🙂
 4. Bu lafı da söyledin ya … Şuan bir an senden ne kadar uzağa kaçabilirim diye düşündüm ! 🙂
 5. Sen biraz zor sevgili bulursun kendine. Evde kalınca kaç kediyle beraber yaşamayı düşünüyorum demiştin ? 🙂
 6. Senin burcunun özellikleri ne? Çekilecek dert misin, değil misin söyle bakalım 🙂 ?
 7. Hayalin ne ? İleride ne olmak isterdin ? Aslına bakarsan sen de ev hanımı tipi var 🙂 ?
 8. Seni hayatta en çok ne yapmak heyecanlandırıyor ? Aklına ilk gelen şey tahmin ettiğim şeyse 2. ye geçebilirisin 🙂

Yeni tanışılan bir kızla nasıl konuşulur konusunda ek tavsiyeler

Sürekli kendinden bahsetmek hatasına düşme

bir kızla konuşma taktik
Sürekli kendinden bahsetmek konuşmayı sıkıcı hale getirir

Sürekli kendinden bahsetmek kızla sağlıklı iletişim kurmanı engeller. Sen kendinden bahsederken ne kadar eğlensen de karşındaki kişi için bu genelde aynı şekilde eğlenceli olmaz. Çünkü her insanın odağı ilk önce kendisindedir ve en çok kendisiyle alakalı şeyleri umursar.

Bu yüzden bir denge yarat ve kızı mümkün olduğunca konuşmaya kat. Onu konuşmaya daha fazla dahil etmek için açık uçlu sorular sormalısın ! Açık uçlu sorular cevabının sadece “evet” ya da “hayır” olmadığı, kızın birkaç cümle ile kendini açıklamak zorunda kaldığı sorulardır. Aşağıda senin için bir kapalı uçlu ve açık uçlu sorulara örnekler sunuyorum:

Bu tarz kapalı uçlu sorular muhabbeti ilerletmez ! :

 • Yaşın kaç ?
 • Nerelisin ?
 • Hangi okulda okuyorsun ?
 • Nerede çalışıyorsun?

Muhabbeti ilerleten açık uçlu sorular şunlardır :

 • Sence insanın en kendine güvendiği yaşlar neler ? Neden ?
 • Memleketinin karakter özellikleri neler ? Sence bu özellikleri sen yansıtıyor musun ?
 • Okuduğun okulu isteyerek mi seçmiştin ? Ortamı nasıl ?
 • Pek çok insan işlerinden memnun değil ? Sen nasıl değerlendiriyorsun mesleğini ?

Tavlama odaklı olmak kötü bir fikirdir !

Bir kızla konuşma yaparken öncelikli amacın kulağa hoş gelen bir konuşmada bulunmak olmalı. Unutma, o kızı tavlamaya çalışmaya fazla odaklanmak istediğin sonucu almanı engeller. Bu yüzden ilgi işaretlerini ya da iltifatları hemen kullanmanı tavsiye etmem. Yaptığın şey objektif bir şekilde o kızı tanımaya çalışmak olsun, hepsi bu. Eğer ilk dakikadan hoşlandığın kızla konuşmanı onu tavlamaya çalışarak yürütürsen ister istemez bu karşındaki kıza yansıyacaktır ve kızın gözünde değer kaybı yaşayacaksındır. Bir kızla nasıl konuşulur diye soruyorsan en önemli tavsiyelerden biri kesinlikle tavlama odaklı olmamaktır.

Kendini iyi bir şekilde yansıt

Bir kızla nasıl konuşulur konusundaki son tavsiyem ise kıza kendini mümkün olduğunca güzel bir şekilde yansıtmandır. Bunun için kendi hayallerinden ve fikirlerinden bahset, hayatta tutku duyduğun ve severek yaptığın şeyleri mutlaka kıza aktar. Böylece kız da seni yavaş yavaş tanımaya başlasın. Kendinle ilgili her şeyi bir anda ortaya dökme, kızın sorularına kafa karıştırıcı cevaplar ver, bu kızın gözünde hala gizemli kalmanı sağlayacaktır.

KIZLARLA İLETİŞİM KALİTENİ KÖKTEN DEĞİŞTİRECEK DEVASA BİR EĞİTİM SETİ ! :

Bu eğitim seti seni kız tavlama ve kızlarla ilişkiler konusunda bir uzman haline getirmek için tasarlandı. Düşünsene, bir kızla konuşurken hiç cümlelerim bitecek kaygısı yaşamasaydın ya da nasıl davranacağım diye düşünüp durmak zorunda kalmasaydın nasıl hissederdin ? Bu eğitim setiyle  kadınlar konusundaki problemlerini en derinine kadar çözebileceksin. Kızlarla nasıl tanışacağını öğrenmek, onları kolayca etkilemek ve sen ne söylersen söyle karşındaki kızdan  büyük bir ilgi görmek istiyorsan büyük bir emekle hazırlanmış bu eğitim setini incele : ÇEKİCİ ERKEK KİTAP SETİ

BENZER YAZILAR:


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
şahin
şahin
1 saat önce

yazılarını okudum hosuma gitti ve daha fazla bilgi almak istyorum