yeni-tanıştığın-kızla-konuşulacak-konular

Merhaba, yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular hakkında detaylı bilgi alacağın bu yazıma hoş geldin. Bazen erkekler kızlarla konuşmak için ilgili konularda çok donanımlı, bilgili olmaları gerektiği ya da konuların gerçekten fazlasıyla ilginç, eğlenceli, dikkat çekici olması gerektiğini düşünür. Bir konuşma ne kadar dolu, ilginç ve bilgili bir kişinin ağzının çıkmış olursa olsun konu yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular ise diyaloğu gerçekten ilginç ve eğlenceli yapan nadiren konunun içeriğidir. Tüm iletişimi olumlu etkileyecek en büyük faktörse konuyu sunuş tarzıdır.

Biraz gözlem yapalım. Çevrende kızlarla arası iyi bir kaç erkek düşün. Bu erkeklerin kızlarla muhabbetine hiç tanık oldun mu ? Ya da gerçekten hiç dikkat ettin mi diye sormalıyım. Dikkat etmediysen bir sonraki sefere bir kulak kabartmanı tavsiye ederim.

Yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular

Herhalde biz bu erkeklerin kızlarla muhabbet ederken bahsettikleri konuları, erkek arkadaşlarımızla buluştuğumuzda konuşmak isteseydik erkekler arasında bu konular bize oldukça sıkıcı ve manasız gelirdi. Ancak kızlarla iletişimde mana ya da sohbetin amacı gibi şeyler ancak ikinci plandadır. Konuşmayı eğlenceli hale getirmede daha önemli olan bu erkeklerin o an içindeki bulundukları pozitif ruh halleri ve ses tonları yoluyla aktardıkları duygulardır. Böylelikle konuşmanın altını iyi bir şekilde doldurabilirler.

Kızlarla konuşulacak konularda sıkıntı çekmeyen ve kızlarla muhabbeti iyi olan bu adamların başarısının sırrı söyledikleri içerikten çok daha fazlasında yatıyor. Bir çok erkek kızla konuşulacak konu içeriklerini seçmeye kafa patlatmakla meşgulken bu erkekler sıradan konuları sunuş şekilleriyle canlı bir hale getirerek kızlara sunuyor ve güzel bir muhabbet sağlıyorlar.

Bir erkek kızın karşısında olmaktan kaynaklanan gergin ruh haliyle bir kızla muhabbet ederken en iyi ve akıllıca şeyleri söylese dahi iyi bir sonuç alamazken ancak gevşemiş, sonuç beklentisiz bir ruh haline biraz da kendi kendiyle eğlenen bir tavır eklediğinde sonuç %100 değişecek ve basit bir kaç cümleyle bile çok güzel bir muhabbet yaratabilecektir.

Dil insanoğlunun bulduğu en büyük icattır ancak biz insanlar yaradılış gereği daha çok sözsüz sinyalleri takip ederek ve bilinçaltına gönderilen (vücut dili ya da ses tonu aracılığıyla) üstü kapalı mesajları daha rahat alan canlılarız.

Tabi yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular için içerik olarak dikkat etmen gereken şeyler yok mu ?  Elbetteki var ve hiç de önemsiz olduklarını söyleyemem! Ancak sana kızlarla konuşman ve konuşmaman gereken konulardan bahsetmeden önce bu söylediklerimi aklının bir köşesinde tutmanı öneririm.

Yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular hakkında seçim yapmadan önce şu önemli konu üzerinde duralım. Sence bir kadının bir erkekle buluşup muhabbet ettiği sırada kadının kafasından geçen gerçek beklentisi nedir ?

Öncelikle erkek arkadaşlarınla ve kadınlarla konuşurken ki konu seçimlerinin belli oranda farklılaşması gerektiğini sana söyleyeyim. Peki bunu söylerken bu iddiamı hangi argümana dayandırıyorum ?

Sana küçük bir sır vermekle başlayayım: Eğer bir kızla buluşmaya gittiysen ve onunla dolu dolu ve derin bir sohbet yapmaya kendini şartlıyorsan, muhtemelen böyle bir muhabbet yapmayı başarsan bile, önemli şeylerden bahsettiğin ve gerçekten derin,anlamlı sonuçlara varmakla harcadığın zamanının çoğu boşa gidecek. Çünkü biz erkeklerin konuşmaktan hoşlandığı bir çok önemli ve derin konu kızların dünyasında ne yazık ki karşılık bulmaz.

yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular

Kızların bir erkekle buluşmaya gelmelerindeki ya da konuşmalarındaki beklentileri, tecrübelerime göre söyleyebilirim ki ciddi konularda kafa patlatmak, hayata dair önemli çıkarımlarda bulunmak, derin konularda kaliteli bir bilgi alışverişi yapmak gibi şeyler değildir. Kızların bu muhabbetlerdeki amacı daha çok çabuk tüketilebilir günlük ama faydasız konulardan konuşarak gülüp eğlenmek, günün sonun da da “güzel zaman geçirdik, ne kadar da eğlendik” diyebilecekleri bir muhabbet gerçekleştirmektir. Zaten geçmişten bugüne kadar baktığınızda da kadınların erkeklerin tersine felsefe, tarih, bilim, şiir, hayata karşı anlam arayışı gibi konularda entelektüel hırslarının asla olmadığını görüyoruz. Bu yüzden sen ne kadar önemli olduğunu düşünsen de bu ve benzeri konularda yapacağın konuşmalar sana zaman ve enerji kaybı olarak döner.

Yani sen kadınlara ne söyleyeceğim diye düşünmekle, anlamlı, tutarlı şeyler söylemeyi fazla önemsemekle zamanına gerçekten yazık ediyorsun. Çünkü karşında bunu anlayacak bir kitle yok. Kadınlarla arası iyi olan erkekler kızlara karşı çoğunlukla biz erkeklere boş gelen konulardan konuşurlar demiştim. Hatta öyle ki bu muhabbetler kadınlar tarafından oldukça cazibeli olarak kabul görürken, aynı muhabbetlere biz erkekler maruz kalmak zorunda olsaydık sıkılacağımız için bir dahaki sefere o erkekle görüşmek dahi istemeyebilirdik !

Bu söylediklerimi hiç tecrübe etmediysen ya da duymadıysan, benden duyuyor olman seni ilk başta biraz şaşırtabilir. Ancak bu bilgileri yaşadığı zengin tecrübelerin süzgecinden geçirerek sana veren bir arkadaş tavsiyesi olarak aklının bir yerlerinde bulunmanı istiyorum.

Çıktığın kızla konuşulacak konular

Şimdi gelelim kızlarla konuşurken seçeceğin konularda önce neleri KONUŞMAMAN gerektiğine:

 • Felsefi konularÇıktığın kızla konuşulacak konular için felsefi konular fazla ağır ve derin olduğu için hatalı bir seçim olur. Pek çok erkek kızları da kendileri gibi sandığı için sıkça bu konulardan konu açarlar ve neden konuşmalarının sonunda pozitif bir sonuç alamadıklarına şaşırıp kalırlar. Kadınlar zamanlarının çoğunu günlük dedikodular, alışveriş, giyim, burç, fal gibi şeyler geçirmeye eğilimlidirler. Bu yüzden erkek onlara ciddi felsefi bir muhabbetten konu açtığında çabucak sıkılacaklardır. Ve üstelik erkeğin sosyal olarak iş bilmez olduğunu, tecrübesiz olduğunu (ki öyle olmasaydı daha iyi bir konu seçebilirdi), muhabbeti döndüremediğini düşünecektir. Dediğim gibi özellikler bu konuda acemi erkekler yoğun bir şekilde hayat, iş gibi konulardan felsefi muhabbetler açar ve kadınlar tarafında bu konular karşılık bulmaz.
 • Mantıklı konularNe yani kadınlar mantıksız mı ? diye sorduğunu duyar gibiyim. Evet yani zaman zaman. Kendi içlerinde bir mantıkları var elbette ancak biz erkeklerin dünyasından baktığımızda bize mantıksız gibi göründükleri çok olur. Biz erkekler kendi erkek arkadaşlarımızla buluştuğumuzda mantıklı, sebep sonuç ilişkisi içeren konulardan konuşmayı severiz ve bu oldukça normaldir. Mesela ülke gündemi, güncel gelişmeler, tarih gibi. Ancak kadınlarla başarı istiyorsan yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular için daha çok tek kullanımlık tüketilip atılan konulardan konuşmak gerekir. Çünkü bu mantık arz eden ciddi konular kadınların kafasını yorar ve çoğu zaman yerlerine düşünmek için bile erkeklerden yardım aldıkları için bu konular pek de ilgi alanları değildir. Kadınlar bazen muhabbette ciddi konularla ilgileniyor gibi görünseler de bu sadece o an öyle görünmeleri gerektiğini düşündüklerindendir.
 • Siyaset ve din:Çıktığın kızla konuşulacak konular için diğer bir hatalı konuda budur. Bu konuda insanlar kolayca fikir ayrılığına düşerler. Özellikle siyaset ve din üzerinde büyük bir kutuplaşma vardır. Ve bu konulara girdiğinde eğer karşındaki kadın seninle farklı bir görüşte çıkarsa kolayca yüzler asılmaya başlar. Ve tebrikler artık aranıza sizi uzaklaştıran görünmez bir bariyer koydunuz demektir. Tabi ki şirin görünmek için kendi fikirlerini saklaman gibi şeyleri önermiyorum, ancak konu insanlarla ilişki geliştirmek olduğu için bu tarz tartışmalı konuları açıp en haklı olanın sen olduğunu ispatlasan bile karşılığında ne alacağını bir düşün ! Bu sadece kadarşındaki kişinin egosunu kıracağı için sana herhangi olumlu bir fayda getirmeyecektir. En iyisi bu gibi konulara baştan hiç girmemektir.
 • Negatif konularYeni tanıştığın kızla konuşulacak konular arasında negatif ve şikayet içeren konuları barındırmamalısın. Bir erkek işinden, insanlardan, çevreden, hayatından şikayet ediyorsa kadının gözünde aniden ağlayan bir çocuk imajı canlanır. Böyle bir davranışı sahip erkek kadının dünyasında hayatın zorluklarına direnecek kadar güçlü bir erkek değildir ve tek yaptığı problem çözme konusundaki yeteneksizliklerini her başarısız erkek gibi şikayet ederek dile getirmektir.

  Bu noktada erkek kadınla samimi bir paylaşım yaptığını, dertleştiğini düşünebilirler ancak günümüz toplumunda erkeklere zayıf olma lüksü tanınmamıştır. Eğer bu tarz zayıflıkları negatif konuları dile getirerek şikayet etme yoluyla ifade edersen kadının zihninde erkekliğin sorgulanır hale gelir. Bir kadın için zayıf olmak ve şikayet etmek kabul edilebilir bir şeydir, hemen çevresinde onu pohpohlayacak bir çok erkek belirebilir ancak erkekler bunu yaptığında zorluklar karşısında yeterince güçlü olmayan, yeteneksiz, kapasitesiz bir erkek izlenimi yaratılır.

  Kadın zaten her ne kadar tersi şekilde bir imaj yaratmaya çalışsa da kendini kendi içinde onlarca zaafı ve problemi bulunan zayıf bir yaratık olarak kabul eder Kendi zayıflığını güçlendirsin ve sağlam bir dayanak olsun diye aradığı o güçlü erkeğini ise karşısında göremediğinde seninle ilgili fikri hemen negatif şekilde değişecektir.

  Erkekler bu mantığı kuramayıp okulla, işle, ilişkilerle, hayatla alakalı çeşitli konularda şikayet ediyor  ve sonuçta kendi topuğuna sıkıyor. Bu duruma dikkat etmezsen kızın gözündeki imajını fena halde baltalamış olursun.

Kızla konuşulacak konular üzerine örneklerkızlarla tanışma eğitim seti

Şimdi gelelim çıktığın kızla konuşulacak konular üzerine tavsiyelerime:

 1. Sinema, diziler
  Popüler filmler ve diziler her zaman iyi bir seçenektir. Bunlar baş ağrıtmayan, anlık tüketilip bitirilecek muhabbeti eğlenceli olabilecek konulardan biridir. Filmler ve diziler kadınların genellikle ilgili olduğu bir alandır. Birkaç popüler vizyon filmi ve son çıkan diziler üzerine kolayca laflayabilirsin. Bunları gülümseyerek ve pozitif bir ruh haliyle anlatırsan kızla muhabbetin kolayca aktığını göreceksin. Ancak tutupda Türk sinemasının neden çok da gelişemediği, film setlerinde çalışan işcilerin maaşlarını alamadıkları gibi ağır konulara girersen karşındaki kız bu durumdan sıkılabilir ve zaman kaybı yaşayabilirsin. Unutma kolay laflanana, kulakta hoş bir tat bırakan basit, eğlenceli muhabbetlerden konuşmaya yönelmelisin.
 2. Astroloji
  Kızlarla astronomi gibi şeylerden konuşursan muhtemelen sana ilgisiz gözlerle bakacaklardır ancak konu astroloji olursa işte o zaman onlara dahil oldukları burcun yakın geleceğiyle ilgili yalandan da olsa bir şeyler söylediğinde dikkat kesileceklerdir. Eğer burçların özelliklerini genel olarak biliyorsan ve ay hareketleri ile bir kaç yarım yamalak bilgiye sahipsen kızları kolayca seni dikkat kesilerek dinleyecekleri bir muhabbete dahil edebilirsin. Kolayca meraklanacaklar ve muhabbet eğlenceli bir şekilde devam edecektir. Dediğim gibi astroloji her zaman çıktığın kızla konuşulacak konular için iyi bir seçenektir.
 3. Ortamda son günlerde yaşanan olaylar:
  Muhabbet ettiğin kızla nerede tanıştın ? Eğer bu kız okuldan bir kızsa, iş yerinde bir kızsa yada ikinizin tanıştığı yer neresiyse bu ortamda yaşanan durumlar üzerine konuşmak iyi bir seçenektir. Üstelik buralarda dedikodu yapmaya müsait bir çok olay olur. Kısacası kızla tanışıklığın nereye dayanıyorsa muhabbetinizin önemli bir kısmı o ortamdaki ortak yaşadığınız tecrübelere, edindiğiniz izlenimlere dayalı olarak ilerleyebilir. Kızla sosyal medyadan tanıştıysan da kızla zaman geçirip biraz yaşanmışlık biriktirdiğinde kolayca üzerinde konuşacak bir çok konu bulabileceksin.
 4. Müzik
  Müzik evrenseldir. Ve dinledikleri müzik türü insanlar hakkında kişilikleriyle alakalı bir çok bilgi verir. Kızın dinlediği müziği sor ve sonrasında o müzik türüyle alakalı yorumlar yapıp, bir kaç grup ismi söyle. Mesela bu soruyu sorduğunda kız “kulağa güzel gelen her şeyi dinliyorum ya da ruh halime göre değişiyor” diye cevap verdiyse senin kıza yorum olarak “ne güzel demek ki sen hayatta yeniliklere açık ve kendini kalıplara sokmadan mutlu olabilen bir insansın” diyebilirsin ve sonrasında da hayatının belli dönemlerinde dinlediğin müziklerden örnekler vererek konuşmayı ilerletebilirsin. Müzik her zaman için yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular için aklının bir köşesinde olsun.
 5. Tatil, gezi
  Kızlar farklı ülkelerden, gezdikleri şehirlerden bahsetmeye bayılırlar. Bu şehirlere sonuçta kendileri gitmiş olduğu için olduğundan da fazla romantiklik ve anlam yükleyerek anlatırlar. Sen de karşılık olarak ülkende ya da dünyada gördüğün başka şehirler varsa bunlardan bahsedebilir ve onun ziyaret ettiği şehirlerle alakalı yorum yapabilirsin.

Örnekler çoğaltılabilir ancak ana mantığı anladığını sanıyorum.

Bu konuşmaları yaparken sanki onunla konuşmak senin için çok önemliymiş gibi bir hava asla yaratmamalısın. Aksi taktirde en güzel konuları açsan da çekici bir muhabbet sağlayamazsın. Kızla yaptığın muhabbeti belli derecede bir özgüven yansıtarak, rahat bir ruh haliyle, buna biraz da neşe ekleyerek yaptığında kızın zihninde seninle muhabbet etmesi oldukça keyifli olduğu imajı yaratılacak. Muhabbet saracak ve kız seninle daha fazla zaman geçirmek isteyecektir.

Son olarak eklemek istediğim astromiye tutkun kızlar yok mu, evet var ?  Tarih konusunda oturup saatlerce sizinle sıkılmadan muhabbet edebilcek kızlar ya da bilimsel konularda hiç de az sayıda kitap karıştırmışlığı olmayan kızlar yok mu ? Evet var. Evet bu kızlar aramızda. Ancak gerçek şu ki bu tarz erkekler tarafından domine edilmiş alanlara herhangi bir ilgi duymayan kızların sayısı ezici çoğunlukta.  Kızlar sizinle görüştüklerinde hayatın anlamını bulmayı, felsefe yaparak daha iyi bir anlayışa kavuşmayı hedeflemiyorlar, istedikleri günlük, kolayca gülüp geçebilecekleri, bir çok erkeğe göre mantıksal olmayan konular üzerinde laflamaktır. Bu yüzden söylediklerimi dikkate almanız ve kızlarla bu doğrultuda konuşmanız sizin faydanıza olacaktır. Yeni tanıştığın kızla konuşulacak konular için detaylı bilgi vermiş oldum. Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

KIZLARIN  GİZLİ  AŞK VE ÇEKİCİLİK  ŞİFRELERİNİ ÖĞRENMEK  İSTER  MİSİN  ?

Kızlarla olan başarı seviyeni kökten bir şekilde değiştirmek ister misin ? Hoşlandığın kızları tamamen bilimsel olarak senden hoşlanmaya nasıl ikna edeceğini öğretiyoruz ! Bu eğitim setini bitirdikten sonra artık güzel bir kadını etkilemek için tam olarak ne yapman ve neler söylemen gerektiğini çok iyi biliyor olacaksın. Tıpkı bu eğitim setine daha önce sahip olan ve inanılmaz faydalar gören 100’lerce erkek gibi. Kadın tavlama sanatı konusunda 10 senelik bir tecrübenin eseri olarak yaratılmış bu eğitim setini incelemek için TIKLA: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR :


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.