Bir erkek acemiyken kadınlardan ilişki tavsiyesi almak ona dünyadaki en mantıklı birkaç şeyden biri gibi gelebilir. Ne de olsa kendi cinsini en iyi tanıyan gene bir kadındır değil mi ?

Bir erkeğin flörtleştiği bir kıza nasıl davranacağı konusunda kafası karışmıştır ve başka bir kızdan tavsiye ister, kız da şöyle şeyler söyler:
• Evet, bence hislerini ona açmalısın
• Eğer onu şimdi aramazsan kaybedebilirsin, ara ve kendini affettir
• Umursamaz davranırsan kendisini değersiz hisseder ve senden soğur
• Ona çiçek yollamak iyi bir fikir, değer verdiğini anlar
• Onu hayatının merkezine koy, böylece bir daha senin gibi birini zor bulacağını anlamış olur
• Bence o akşamki arkadaşlarınla halı saha maçını iptal edip onunla görüş, önceliği olduğunu görürse kendini huzurlu hisseder
• Bence bir kere reddedilmeyle vazgeçme, kolay vazgeçersen onu elde edemezsin
• Onu sevdiğini ispat etmek için sürekli fedakarlık yapmaktan çekinme

Bu tavsiyeleri alıp uygulayan erkek, acı bir tecrübe alarak yoluna devam eder. Çünkü kadınların ilişkiler konusunda söylemleriyle yaptıkları şeylerin alabildiğince tutarsız olduğunu ve adeta söylediklerine kendilerini bile inandırabilecek şizofrenler kadar sınırları zorlayabilecekleriden habersizdir.

Kadınlar neden zararlı çıkacağın ilişki tavsiyeleri verir ?

Kadın bu tavsiyeleri aslında, kendini o kadının yerine koyarak, o kadın kendisi olsaydı bir erkek tarafından nasıl davranılmak isterdi diye düşünüp cevap verir. Gerçek bir erkeğin doğası gereği uygulaması gerekenler ve karşısındaki kadında arzu oluşturacak davranış kalıplarının ışığında vermez.

Kadınların verdiği ilişki tavsiyeleri genelde birazcık modern zamanın görgü ve kibarlık kuralları tadında kalır. Kadına o an güzel hissettir, egosunu okşar, değerli olduğunu yüzüne çarpar AMA çekicilik oluşturmaz. Hatta çekiciliği hızla öldürür. Bu cilalı jestler gibi duran ancak kadının arzusunun oluştuğu ilke beyne asla hitap etmeyen davranışlar, kadına tam tersini söyler. O erkeğin kadınlar konusunda son derece acemi bir erkek olduğunu.

Peki kadın kötü niyetli olduğu için mi hatalı tavsiyeler veriyor ?

İkinci olarak kadınlar kendi etkilenme mekanizmalarının esiri olurken ve mantıkları ne söylerse söylesin içlerindeki bu mekanizmaya göre hayatta hareket ederlerken, bu mekanizmayı aktif bir şekilde sorgulayamayacak kadar kör ve tembel olabilirler. Ki çoğu kadın böyledir.Sadece beyinlerindeki ilkel çekici erkek imajına uyan erkekleri kalabalıktan seçip ona arzu duymayı bilirler.

Üçüncüsü, bir kadın eğer akıl edip gerçekten sana çekicilik katacak tavsiyeleri söylese bile bunu söylemek onun için kötü bir itiraf gibi olabilir. Çünkü onu toplumda kötü gösterebilirdi. Mesela “git başka kızla flört et, bunu görünce o sana gelir merak etme” ya da “bir erkek bana kötü davransa bile onu arzularsam etrafında pervane olurum” dese, kendi toplumsal cici kız imajını riske atmış olabilirdi. Kadınlar için toplumsal imaj her şey olduğundan bu topa girmek yerine, ona iyi davran, duygularını ona anlat demek daha kolaydır.

Sonuç olarak, kadından tavsiye almak rasyonel gibi görünse de, bunlara kulak asmak ancak acemi erkeklerin yapabileceği gençlik hatalarından biridir. Dediğim gibi kadınlar kendilerini o kızın yerine koyarlar ve kendilere nasıl davranılmasını istiyorlarsa sana da aynı şekilde davranılmasını söylerler, sen de ortada kalan son arzu kırıntılarını öldürmek pahasına kızın egosunu okşarsın, kendi değerini kızın bilinçaltında azaltarak onu yüceltmiş olursun. Bunlarında sana hiçbir faydası olmaz.

Bu makaleyi sevdiysen tüm ilişkiler ve çekicilik oluşturma konularını ele aldığım eğitim setimi buradan inceleyebilirsin.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

    1 Response to "Kadınlardan ilişki tavsiyesi almak neden zararlıdır ?"

    • Don Juan

      Takipçilerine çokça fayda sağlayan makalelerden biri daha çok güzel. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.