ilk buluşmada hesap

Hoşlandığınız bir kızla ilk defa dışarıda görüştün, her şey güzel gitti ve sıra geldi hesap ödemeye. Ancak bu noktada nasıl davranman gerektiğini tam olarak bilemiyorsun çünkü çok fazla farklı görüş aklını karıştırdı ve kıza karşı da kötü bir imaj bırakmak istemiyorsun. Ve doğal olarak aklında ilk buluşmada hesabı kim öder ? sorusu canlanıyor.

ilk buluşmada hesabı kim öder sorusunun cevabını açıklıyorum

Hesap ödemek erkeğin görevi değildir

Bazı kadınlar ilk buluşmada hesap ödemenin erkeğin görevi olduğunu söylerler. Ancak aynı kadınlar erkeğin kıza elini cebine attırmaması gerektiğini, varsa onun borçlarını ödemesi gerektiğini, evlilikte kadının maaşının sadece kadına ait olduğu gibi deli saçması şeyleri de söyleyebilirler. Erkeklere mantıksız görevler yüklemek feminizmin kirletmiş olduğu erkekleri daha fazla sömürmek amacıyla saptırılmaya çalışılan sosyal kurallardır.

Hesap ödemeyi nezaket sınırları içinde yapın

İlk buluşmada hesabı kim öder ? sorusuna cevap vermeye devam ederken şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Hesap ödemek bir erkeğin görevi değildir ancak buluştuğun kızı da eğer sen davet ettiysen ilk buluşmada hesabı ödemeyi teklif etmen de nezaket çerçevesinde iyi bir imaj oluşturacak bir durum olur. Cimri olmayan, eli bol ve sevdiklerine bakıp gözetebilecek kapasitede bir erkek olduğunu hoşlandığın kıza yansıtmış olursun.

Nezaketle sömürülme arasındaki ince çizgiye dikkat edin

ilk buluşmada hesabı kim öder

İlk buluşmada hesabı kim öder ? konusunda şu noktaya özellikle dikkat etmeni istiyorum. İlk buluşmada hesabı sen ödedin. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Ancak sonraki buluşmalarda artık karşındaki kızdan sembolik olsa bile hesabı ödeme ya da hesaba katkıda bulunma isteği görmen gerekir. Biz erkekler kızdan hesap ödemesini istemiyor bile olsak, karşımızdaki kızın bizi düşünüyor olduğu için hesabı paylaşmayı teklif etmesini bekleriz. Kızın sana hesabı paylaşmayı, ödemeyi teklif etmesi seni düşündüğü ve önemsediğiyle ilgili çok net bir işarettir.

Kızlar umursamadıkları ve ezik olarak gördükleri erkeklerin hesabı ödemelerinden rahatsız olmazlar. Psikolojilerinin derinliklerinde “ben bu adamdan daha değerli ve üstünüm. Bu adamla takılıyorsan bu onun için bir nimettir, bu yüzden hesapları da o ödemeli” düşüncesi vardır. Ancak aynı kız değer olarak kendi seviyesinde ya da üstün gördüğü bir adama hesap ödemeyi teklif edecektir. Çünkü kadınlar da değerli gördükleri erkeği kaçırmamak adına o erkeklerin gözünde kötü bir imaj oluşturmak istemezler.

Sen de bu gerçeğin farkında olarak ilerleyen buluşmalarında karşındaki kızdan bu hamleleri bekle, teklif geldiğinde ise kabul etmen normal kaba bir davranış olmayacaktır. Bunu sana değer verdiğinin bir göstergesi olarak gör.

İlk buluşmada hesap konusu

Eğer bir kadın hesap ödemiyorsa

hesabı kim ödemeliİlk buluşmada hesabı kim öder sorusu yerinde ve oldukça hassas bir sorudur. Kızların hesap ödememesinin sebebi genel olarak seni erkek olarak değerli görmemesi ve senle takılıyorsa bunun senin için bir ödül olduğunu düşünüp seni para harcamaya değer bulmamasıdır demiştik.  Buna bahane olarak da erkeğin güçlü olması gerektiğini, kadını çekip çevirmesi gerektiğini ve sosyal kuralların böyle olduğunu ileri sürerler. Ancak aynı kadın kadın ile erkeğin eşit olduğunu da savunur. Bu kadınların kendi içlerinde düştüğü bir tezattır. Kadın erkek eşitse neden erkekler hesabı ödemek zorunda olsunlar ki ?

Sürekli olarak bir kadının hesabını ödemek onu aşağılamaktırkızlarla tanışma eğitim seti

Kadınlar ve erkekler artık eşit sosyal imkanlara sahip oldular. Erkekler kadar kadınlar da çalışıyor. Ve kadınlar sık sık erkeklerin bir kadını bakılacak ve korunacak biri gibi gören ataerkil kafa yapılarından şikayet ediyor. Dolayısıyla artık çalışmayan, cebine para girmeyen kadın tipi yok denecek kadar az. Sen bir kadının hesabını sürekli ödeyerek aslında onun kendini parasını kazanamayan, kapasitesiz, kendi ayakları üzerinde duramayan biri olduğunu ifade etmiş oluyorsun. Birazcık kafası çalışan, zeki, art niyetli olmayan kadınlar da bu durumun böyle olduğunu bilirler. Ve kendilerinin hesabının her zaman erkek tarafından ödenmesine itiraz ederek bu duruma karşı çıkarlar. Senin aradığında bu tarz kadınlar olmalıdır.

Sen hesap geldiğinde hiç oralı olmayan ve elini cebine atmayı düşünmeyen bir kızla berabersen, bir daha o kızla buluşmanı önermem, seninle zaman geçirmek için şansını kaybetmiştir. Bunun dışında yukarıda yazdıklarımı kızın yüzüne vurarak ona iyi bir ders vermeyi de deneyebilirsin. Kafandaki ilk buluşmada hesabı kim öder ? sorusuna kapsamlı bir cevap verdiğimi düşünüyorum.

BU  EĞİTİM  SETİ  ERKEK  İÇİN  ADETA  BİR  OKUL  GÖREVİ GÖRÜYOR  :

Kız tavlama konusunda bir ustaya dönüşmek fikri sana nasıl geliyor ?Kadınlar hakkında doğru bilinen yanlışları öğrenmek ister misin ? Pek çok erkek hayatlarının bir bölümünde enerjilerinin ve zamanlarının önemli bir kısmını kadınları anlamaya ayırıyorlar. Ancak biz erkekler olarak kadınları anlamaya değil, öncelikle onları doğru ve baskın bir şekilde yönlendirmeye ihtiyacımız var. Aslında sosyal olarak kabul edilen çoğu davranış şekli kadınları etkilemez ve tavlama konusunda işlevsizdir. Üstelik tam tersine kızların senden uzaklaşmalarını sağlar. Kadınların seni içgüdüsel olarak alfa, dominant ve değerli olarak algılamalarını sağlayacak tüm taktiklere hakim olmanı sağlayacak bu eğitim setini sana sunuyorum: ÇEKİCİ ERKEK KİTAP SETİ

BENZER KONULAR:

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments