friend zone

Öncelikle friendzone ne demek ? soruna ayrıntılı bir cevap verip sonrasında friendzone’a düşmenizi önleyecek yöntemler üzerinde duracağım. Eminim friendzone terimini hayatının bir yerlerinde duymuşsunuzdur. Türkçesi arkadaş alanı. Yani siz bir kızdan hoşlanıyorsanız ve kız “ ben seni arkadaş olarak görüyorum ” diyorsa muhtemelen bu alana düşmüşsünüzdür.

Friendzone’a düşmek %99 ihtimalle o kızın bir daha sizi potansiyel erkek arkadaş olarak görmeyeceği anlamına gelir. Çünkü bir kere friendzone’a yani arkadaş alanına düştüğünüzde bir daha çıkmanız imkansız gibidir. Acı ancak gerçek durum budur.

Friendzone ne demek ?

Söylemiş olduğum gibi amacınız bir kere düştükten sonra buradan çıkmaya uğraşmak değil, en baştan hiç düşmemek olsun. Aslında siz davranışlarınızla kendi kendinizi friendzone’a düşürürsünüz. Bu tamamen kızın sizi gözlemleyip, ona karşı davranış şeklinizden, kendinize güvenip güvenmediğiniz, onu kafanızda fazla büyüterek erkek arkadaşı olacak kişide bulunması gereken davranışlarla tezat oluşturmanız gibi sebeplerden ötürü kafasında sizi arkadaş alanına atmasıyla ilgilidir.

Seni arkadaş alanına sokan hatalar

Friendzone ne demek ? sorusunu cevapladığımıza göre, şimdi gelelim friendzone’a düşmene sebep olacak davranışlara. Bu davranışları yapmayarak ya da yapmayı azaltarak friendzone’a düşmekten kolay bir şekilde kurtulabilirsin.

Ona karşı fazla yardımsever olmanarkadaşlık alanı

Bu onun çantasını, eşyalarını taşıman, bildiğin bir konuda ona karşılıksız olarak cömertçe yardımlarda bulunman, ders çalıştırman, başka bir eve taşınırken ona yardım etmen, senden ricası üzerine onu bir yere götürmen gibi normalde erkek arkadaş adayı erkeklerin yapmayacağı karşılıksız iyilikleri yapmandır. Eğer bir kadın senden hoşlanıyorsa zaten bu gibi şeyleri senden yapmanı istemezdi çünkü kadınlar hoşlandıkları erkekleri yormak istemezler.  Bunun yerine seni en az şekilde yorarak, karşına en iyi halleriyle çıkmak isterdi. Şu sözü unutma:

Kadınlar kendilerini güçsüz olana bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunarlar – Cesare Pavese

Ona karşı fazla kibar olman

Kadınların çok büyük bir kısmı maalesef fazladan kibarlığı, feminen, kadınsı ve ezik bir davranış şekli olarak görürler. Çünkü ailesinde istemsiz şekilde bir erkeğin nasıl olması gerektiği konusunda rol model aldıkları baba, abi gibi kişiler sert, kural koyan ve dayatıcı pozisyondadır. Ve daha önceki ilişki tecrübelerinde onu etkileyen erkek arkadaşları genelde kibar mizaçlı olmamışlardır. Bu yüzden fazla kibar bir erkeği arkadaş alanına yani friendzone’a atmaları çok normal bir durumdur. Bu yüzden kibarlık yerine daha dominant bir erkek olmaya çalış.kızlarla tanışma eğitim seti

Kızın her söylediğini kabul etmen

Kızlar erkek arkadaş seçerken kendilerine liderlik edebilecek tarzdaki erkekleri seçerler. Çünkü doğaları böyledir. Sen kendi fikirlerini ona kabul ettirmek ve seni izlemesine izin vermek yerine onun her dediğine sırf ondan hoşlandığın için uyum sağlar ve kabul edersen kendi topuğuna sıkmış olursun. Ve arkadaş alanı yani friendzone’a bir daha hiç çıkmamak üzere dalarsın. Bu aslında kadın erkek rollerinin farkında olma ve ona uygun davranma meselesidir. Kadınlardan rol çalmamalısınız.

Senden karşılıksız olarak faydalanmasına ve sömürmesine izin vermen

friend zoneFriendzone ne demek ? sorusunu andıktan sonra dikkat etmen gereken en önemli maddelerden biri de budur. Erkeklerin karşı cinsle ilişkilerinde en çok beklenti içinde oldukları şey sekstir. Kadınlar ise bir erkeğin onların çevresinde bulunarak kendilerine fayda sağlaması, onun değerini arttırması, hayatını kolaylaştırması gibi beklentilere sahiptir. İlişkiler genellikle bu iki beklentinin takasıyla ayakta durur ve devam eder. Eğer siz ona olan emek ve ilginizi hiçbir karşılığa dayandırmadan ona bedavadan sunuyorsanız, o ne diye size emek harcasın ki? Zaten her ihtiyacı olduğunda siz yanında oluyorsunuz, sizin ilginizi sömürebiliyor, her daim kafasını dayayıp ağlayabileceği bir omuza sahip ve sizin sınırsız hoşgörü ve anlayışınızdan karşılıksız olarak yararlanıyor. Zaten sizden alacağını almış durumdadır. Dolayısıyla arkadaşlık alanına yani friendzone’a düşersiniz. İlgiye ilgi, emeğe emek felsefesini benimserseniz kendinizi kızın gözünde arkadaştan yerine potansiyel erkek arkadaş olarak konumlandırırsınız.

Artık friendzone ne demek sorusunun cevabını biliyor ve friendzone’a düşmemek için ne yapmanız gerektiğini iyi biliyorsunuz. Eğer siz de ” hoşlandığım kız bana kanka dedi” ya da hoşlandığınız kızın ” ben seni arkadaş olarak görüyorum ” diyerek sizi soktuğu durumlarla başınız ağrısın istemiyorsanız bu uyarıları dikkate alın. Tüm bu yöntemleri uyguladığınız halde yine de arkadaşlık alanına düşerseniz, sizin bu alandan çıkmanızı sağlayacak arkadaş olarak gören kızı etkilemek yazımı da inceleyebilirsiniz.

BU EĞİTİM  SETİ  KIZLARLA  OLAN  BAŞARINI  10’A  KATLAMANI  SAĞLAYACAK!

Pek çok erkek aşk hayatlarını düzeltmek konusunda acizdir. Çünkü kızlara karşı nerede hangi adımları atacaklarını, nasıl kararlı, dominant görüneceklerini bilemezler. Üstelik bir kızla nasıl tanışacaklarını ve nerede, tam olarak neyi söylemeleri gerektiğini bile bilmezler. Sen de tüm bu kız tavlama ve çekicilik oluşturma adımlarını iyi şekilde bilmek istiyor ve aşk hayatını kökten düzelterek, seni karşı koyulmaz bir erkek haline getirecek bir formül arıyorsan, senin için özenle hazırladığım bu devasa eğitim setini incele: ÇEKİCİ ERKEK EĞİTİM SETİ

BENZER KONULAR:

 

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments