friend zone

Friend zone terimini duymuşsunuzdur. Türkçesi arkadaş alanı. Yani siz bir kızdan hoşlanıyorsanız ve kız “ ben seni arkadaş olarak görüyorum ” diyorsa muhtemelen bu alana düşmüşsünüzdür.

Bu alana düşmek %99 ihtimalle o kızın bir daha sizi potansiyel erkek arkadaş olarak görmeyeceği anlamına gelir. Çünkü bir kere friend zone yani arkadaş alanına düştüğünüzde bir daha çıkmanız imkansızdır. Acı ancak durum bu.

Friend zone a neden düşülür ?

Söylemiş olduğum gibi amacınız bir kere düştükten sonra buradan çıkmaya uğraşmak değil, en baştan hiç düşmemek olsun. Aslında siz davranışlarınızla kendi kendinizi friend zone a düşürürsünüz. Bu tamamen kızın sizi gözlemleyip, ona nasıl davrandığınız, kendinize güvenip güvenmediğiniz, onu kafanızda fazla büyüterek erkek arkadaşı olacak kişide bulunması gereken davranışlarla tezat oluşturmanız gibi sebeplerden ötürü kafasında sizi arkadaş alanına atmasıyla ilgilidir.

Seni arkadaş alanına sokan hatalar

Ona karşı fazla yardımsever olmanarkadaşlık alanı

Bu onun çantasını, eşyalarını taşıman, bildiğin bir konuda ona cömertçe yardımlarda bulunman, ders çalıştırman, başka bir eve taşınırken ona yardım etmen, senden ricası üzerine onu bir yere götürmen gibi normalde erkek arkadaş adayı erkeklerin yapmayacağı karşılıksız iyilikleri yapmandır. Eğer bir kadın senden hoşlanıyorsa zaten bu gibi şeyleri senden yapmanı istemezdi çünkü kadınlar hoşlandıkları erkekleri yormak istemezler.  Bunun yerine seni en az şekilde yorarak, karşına en iyi halleriyle çıkmak isterdi. Şu sözü unutma:

Kadınlar kendilerini güçsüz olana bir idol, güçlü olana bir eşya gibi sunarlar – Cesare Pavese

Ona karşı fazla kibar olman

Kadınların çok büyük bir kısmı maalesef fazladan kibarlığı, feminen, kadınsı ve ezik bir davranış şekli olarak görürler. Çünkü ailesinde istemsiz şekilde bir erkeğin nasıl olması gerektiği konusunda rol model aldıkları baba, abi gibi kişiler sert, kural koyan ve dayatıcı pozisyondadır. Ve daha önceki ilişki tecrübelerinde onu etkileyen erkek arkadaşları genelde kibar mizaçlı olmamışlardır. Bu yüzden fazla kibar bir erkeği arkadaş alanına yani friend zone a atmaları çok normal bir durumdur.

Kızın her söylediğini kabul etmen

Kızlar erkek arkadaş seçerken kendilerine liderlik edebilecek tarzdaki erkekleri seçerler. Çünkü doğaları böyledir. Sen kendi fikirlerini ona kabul ettirmek ve seni izlemesine izin vermek yerine onun her dediğine sırf ondan hoşlandığın için uyum sağlar ve kabul edersen kendi topuğuna sıkmış olursun. Ve arkadaş alanı yani friend zone a bir daha hiç çıkmamak üzere dalarsın. Bu aslında kadın erkek rollerinin farkında olma ve ona uygun davranma meselesidir. Kadınlardan rol çalmamalısınız.

Senden karşılıksız olarak faydalanmasına ve sömürmesine izin vermen

friend zoneErkeklerin karşı cinsle ilişkilerinde en çok beklenti içinde oldukları şey sekstir. Kadınlar ise bir erkeğin onların çevresinde bulunarak kendilerine fayda sağlaması, onun değerini arttırması, hayatını kolayştırması gibi beklentileri vardır. İlişkiler genellikle bu iki beklentinin takasıyla ayakta durur ve devam eder. Eğer siz ona olan emek ve ilginizi hiçbir karşılığa dayandırmadan ona bedavadan sunuyorsanız, o ne diye size emek harcasın ki? Zaten her ihtiyacı olduğunda siz yanında oluyorsunuz, sizin ilginizi sömürebiliyor, her daim kafasını dayayıp ağlayabileceği bir omuza sahip ve sizin sınırsız hoşgörü ve anlayışınızdan karşılıksız olarak yararlanıyor. Zaten sizden alacağını almış durumdadır. Dolayısıyla arkadaşlık alanına yani friend zone a düşersiniz.

Eğer siz de ” hoşlandığım kız bana kanka ” dedi ya da hoşlandığınız kızın ” ben seni arkadaş olarak görüyorum ” diyerek sizi soktuğu durumlarla uğraşmak istemiyorsanız bu uyarıları dikkate alın.

BİR KİTAP TAVSİYESİ:

Aşk hayatını kökten düzeltecek ve seni karşıkoyulmaz bir erkek haline getirecek bir formül arıyorsan, bu kitap seti hayatını değiştirecek : ÇEKİCİ ERKEK KİTAP SETİ

BENZER KONULAR:

 

 

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.