Bir elma ağacından 200 tane elma var diyelim. Bu elmalardan her birinde 10 tane çekirdek vardır. Bu hesaba göre ağaçta yeni bir ağaç oluşturma potansiyeli olan 2000 tane tohum var demektir.  Peki tüm bu ağaçtaki 2000 tohumdan kaç tanesi toprakta yetişerek ağaç olabiliyor dersin ? Herhalde birkaç taneyi geçmez!

Bundan ne öğrenebiliriz ?

Doğa bize şunu söyler “bazı tohumlar asla büyümez veya asla büyüme şansları olmaz. Bu durumda başarı istiyorsan çok kez deneme yapman şarttır”

Bu doğa yasasını kadınlara uyarlayacak olursak, bir kadına yaklaştığımızda aslında reddedilebilir olmamazın oldukça doğal olduğunu anlayacaksın.

Kızlarla konuşmadan önce her ne kadar şu gibi şeylere dikkat edilmesi gerekiyorsa da:

  • Kişisel bakım
  • Keskin göz teması
  • Doğru anda yapılması gereken dokunmalar
  • Muhtaç görünmeme
  • Özgüven gösterme

Evet, tüm bunlar önemli ve üzerinde saatlerce konuşup ayrıntılandırılabilecek şeyler. Ancak tüm bunların en önünde yapılması gereken şey gidip kızla konuşmak, yani toprağa bir tohum atmaya çalışmak olmalıdır.

Üstelik doğanın yasaları herkes için aynı işliyor ! Yer çekimi kanunu gibi. Senin üzerindeki etkisi dünyanın geri kalanıyla aynı. O zaman neden bu kadar açık olan doğa yasasını uygulamıyorsun ? Tek yapman daha fazla denemek.

Mesela dünyadaki ilk uçağı yapan Wright kardeşler “acaba yer çekimi bizi sever mi ?” diye düşünmedi değil mi ?  (Üstelik onlar bu uçak projesini kısıtlı imkanlarla yapmaya çalışırken, yüksek bütçeyle fonlanan başka bir ekip de uçak projesi üzerinde çalışıyordu ama onlar bunu başaramadılar).

Öyleyse kız tarafından reddedilmeyi neden kişisel olarak algılıyorsun ki ? Tek yapman gereken doğanın yasalarına uyup tohum ekmeye çalışmak (kızlarla tanışmaya çalışmak yani)

Doğanın uyguladığı yöntem başarılı olmadan önce birçok kez başarısızlığı tatmak anlamına gelir. Başarısızlık zamanla başarıyı doğurur.

(Şahsen bende binlerce ve binlerce kızla tanıştım ve şuan hatırladığım sadece sevgilim olmuş olanlar, reddedenleri hatırlamıyorum bile. Kızın o an seni reddetmesi sizi kişisel olarak beğenmediği anlamına gelmez, canı konuşmak istememiş olabilir, işi vardır vs. genelde reddedildiğimde oradan gülümseyerek ayrılırım o yüzden)

Bu yüzden reddedilmeden kızlarla tanışmada başarı sağlamak istiyorsan bunun sadece bir hayal olduğunu söyleyebilirim (en başarılı erkekler bile reddedilirler). Yapman gereken başarısızlığın başarıyı doğurmasına izin vermek olacaktır.

Kızlarla başarını nasıl arttırırsın?

Kızlarla başarı için erkeklerin sihirli değnek aramaları az rastlanır bir durum değildir. Birkaç taktik alıp bunları uygulayınca kızların onlara bakışları 180 derece değişecekmiş sanırlar Zaten tam da bu kafada oldukları için kendilerini kızlar konusunda geliştiremiyorlar.

Birçok erkeğin gözlemlediğim üzere utangaçlık, aşağılık kompleksi, özgüvensizlik gibi sorunları var. Tüm bunlar bir günde düzelmeyecek!

Özgüven sorunu dediğimiz şey senin çabalayarak azar azar geliştirebileceğin bir şeydir. Bu konuda kimsenin iznine ya da yardımına bile ihtiyacın yok. Ve şunu da aklına yaz ki hiçbir şey kadınları bu özgüven kadar etkileyemez. Ne yakışıklı olmak, ne para, ne tarz kıyafetler, hiçbir şey !

Özgüven inşa etmek bir binayı inşa etmeye benzer. İlk başta dışarıdan bakıldığında hiçbir şeye benzemez. İnsanlar bakınca hiç de etkilenmezler.

Peki sen özgüvenini nasıl adeta bir inşaat projesi gibi geliştireceksin ? Bunun için iki yönden birden çalışman gerek. Zihinsel ve fiziksel yönden.

Öncelikle zihinsel olarak bir mola ver. Şuan konsantre olduğun kızı unut gitsin… Şimdilik ! Bunun yerine yaza kadar kendime bir kız arkadaş edineceğim diye genel bir hedef koyabilirsin. Çünkü özgüvenin temeline yatırım yapacaksın bu süreçte. Ve sağlam temelle o kızlarla şansın çok daha fazla olacak. Seni zihinsel olarak geliştirecek şeylerle uğraş !

Peki fiziksel kısımda ne yapacaksın. Bilgisayarını kapat, kalk ve spor yapmayı hayatına sok. Hangi tarz spor olduğu önemli değil. Yeter ki başla. Güçlenen vücut zihinsel olarak da güçlenmeni sağlar. Ve bu da özgüvenine etki eder.

Temelini sağlamlaştırmaya öncelik ver. Başarı zamanla seni kovalar. Böyle ilerlersen hedeflerine ulaşmanın sadece zaman meselesi olduğunu göreceksin !


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa
Mustafa
1 yıl önce

Aklıma ilk doğadaki bazı canlıların aykırılığı geldi. Kiminin sesi çok güzel, kimisi muhteşem renklere sahip, kimiside devasa testislere.

Efe
Efe
10 ay önce

Hocam yaklaşma korkusu var bende. Bazı yazıların da tam onlar üzerine yazılı. Sağ olasın. Ayrıca Hocam, bana vermek isteyeceğin özel tavsiye var mı bu konuyla alakalı?

Cenk
Cenk
8 ay önce

Merhabalar, aklıma takılan bir soru var. Dışarıda tanımadığım kadınlara dikkat ettiğimde kısa süre içerisinde erkeklerle buluştuklarına şahit oluyorum. Onlara tanışmak için yaklaşmamız sorun olur mu bu duruma karşı bakış açımız nasıl olmalı?