Mutlu olmak tıpkı yakışıklı olmak, zengin olmak, statü sahibi olmak gibi çekici bir özelliktir. Neden böyle söylüyorum ? Çünkü mutlu olmak zordur ve duygusal olarak güçlü olduğunun kanıtıdır.  Şu kişiler mutlu olamadığı gibi çekici de olamaz:

 • Takıntılı adam mutlu olmaz.
 • Aşağılık kompleksine sahip adam mutlu olmaz.
 • İletişimi bozuk, mıymıy adamın mutlu olması zordur.
 • Her yerde şikayet edip, yakınan adam mutlu olmaz.

Tüm bu adamlar içlerinde memnuniyetsizlik yaşarken ne kadar zorlasalar da dışarıya mutlu bir görünüm yansıtamazlar. Yansıtsalar da bunu geçici bir süreliğine becerebilirler.

Mutlu olmak en çekici özelliklerden biri olan duygusal olarak güçlü erkeğin başarabileceği bir şeydir. Hayattaki tüm bu çetin zorlukların bir nebze üstesinden gelebilmiş, onu dibe çeken şeyleri yenme gücüne sahip olabilmiş, kafasında bazı şeyleri başarabilmiş adamın takınacağı ruh halidir. Bu adam zorlu deniz koşullarını yarıp geçmiş gemisini limana sağ salim limana sokabilen marifetli gemi kaptanı gibidir. Ve kızlara da böyle bir imaj yansıtır.

Bir insan düşmanlarını bile en çok neşeli olarak kıskandırabilir. Düşün ki birisi sana kötülük yapmaya çalışıyor ama sen bundan etkilenmeyip kahkahalar atabiliyorsun. Aynı mantıkla kızların seni utandırma, duygusal olarak sarsma girişimleri olan shit testleri güzelce karşılayabilmek için de kahkaha çok önemli bir silahtır.

Bir olay karşısında kolayca kırılıp, depresyona girmiş gibi davranıyorsan(bir kız seni reddettiyse, trip attıysa diye bunu uyarlayabiliriz), sen yenilmiş bir adamsın ama başına gelen bu mutsuz edici olayda şok dalgasını hızlıca geçiştirip kahkahalar atabiliyorsan yıkılması zor bir adamsındır. Bu duygusal olarak güçlü olduğunu gösterir. Ve kızlar seni seksi olarak algılar.

Çünkü hayat zordur, çetin, yaralayıcıdır. Senden önce pek çoklarını alaşağı etmiştir. Ancak benzer zorluklarla karşılaşan sen yenilgiyi kabul etmediğin, bunu hayatın normal akışı olarak karşıladığın bir durum olarak kabul ettiğin için, sen kendini yenilmiş kabul etmediğin müddetçe yenilmiş sayılmayacağının farkında olarak neşeni koruyabildiğin için yenilmiş olmazsın. Güçlü görünürsün.

Acıya kahkaha atabilmek sanatsa eğer ben çok pahalı bir tabloyum  – Charles Bukowski

Mutlu Erkek Seksi Erkektir

Bir sosyal ortama girdiğini düşün, sen erkek halinle bile o ortamda daha neşeli görünen insanlara yakın durmak istersin. Çünkü neşeli insanla hem daha kolay iletişim kurulur hem de neşeli insanla kurulan iletişim daha zevklidir.

Neşeli/Mutlu görünmen sana şu özellikleri yükler:

 • Başarılı bir kimliğe sahip
 • Duygusal olarak güçlü
 • Çevresinden korkmayan, sinmeyen bir karakter
 • Zorluklara neşe katabildiği için etkili ve lider bir erkek (En ufak zorlukta yüzü asılıp kara kara düşünen etkisiz erkeklerden değil)

Mutlu olmak özgüvenin önemli bir uzantısıdır. Mutlu göründüğünde beden dilin ve hareketlerin buna uyumlu olarak çekici hale gelir. Gözlerine taklit edilmesi mümkün olmayan çekici bir enerji yüklenir. Ve sadece mutlu görünerek başka hiçbir şey yapmadan kızların seni çekici, seksi hissetmeleri sağlayabilirsin.

Bunu şöyle test et, bir ortamda mutlu olduğunda ve neşeyle sohbet ettiğinde çevrene bak. Daha fazla insanın dikkatini çektiğini hatta aralarında fırsat bulabilecek olsalar seninle konuşmak isteyecek kişilerin olduğunu göreceksin. Buna ek olarak, bir kıza mutlu bir anında, bir şeye gülerken selam ver. Bir de bunu mutsuz ve suratın asıkken dene. Bu iki senaryoda da sen aynı kişi olduğun halde alacağın tepkilerin tamamen zıt olduğunu göreceksin. Çünkü kimse senin mutsuzluğundan pay almak istemezken, herkes mutluluğunun bir parçası olmak ister. Mutluluk tek başına afrodizyaktır, çevrendeki insanları çeker, bu yüzden de mutlu erkek seksi erkektir.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

  3 replies to "Mutlu Erkek Seksi Erkektir"

  • Alihan

   Selam hocam sorum şu; 3 sınf’ta aşık olduğum bir kız vardı. Hoşlandığım için açılmamamıştım, çocukluk kafası işte lise 1’de arkadaşlarım bana karışıp kavga edip ve kilolu olduğum için benimle dalga geçiyorlardı. Spor başladım, kilo vermeye turnavaya hazırlandım. İstanbul elemelerinde 2’inci oldum, evdekiler tebrik ettiler ve babam “nasıl sen 1’inci olmadın deyip azarladı.” Şevkim kırıpmıştı. Babam’da burs olmamı bekliyordu. Kendime yayarı olsun diye spor yaymamaya başladım ve eski kiloma geri döndüm. Lise’de mesajlaştığım bir kız vardı. İlkokuldan kalma iyiye gitti kızın sevgilisi olduğu öğrendim kendimi geri çektim. Ablam ilkokul’da kardeşim senden hoşlanıyor demişti. Ordan biliyor beni aşık olduğumu baya zaman geçti. Tekrar mesajlaştık onu kim olduğu sordu, iki ismin olduğun bir söyledim ve kız kardeşim var mı deyince yok dedim bildiğim eminim “iyi günler” shit testi attı. Gitti tekrar mesajlaşma sonradan bana karşı iyi davranıyor kızın sevgilisi var buna karşı duyguları mı aşamı yoksa? Arkadaş olup devam etsem, sevgilisiyle de arası iyi değil en son avm’ de karşılaştık onunla şans birbirimize bakıştık ve gitti ben de kalp atışı hızlandı, terleme, sıcak bastı. Acaba kızdan hoşlanıyor muyum bilemiyorum ilişki olsa mı emin değilim? Özgüvenim son zamanlarda düşüş yaşadım. Spor yapmaya karşı hiç istediği yok? İnsanların ne dediğine de takılıp kalıyorum nasıl düzenletebilirim kendimi okuyup cevaplarsanız sevgilerle….

   • Secret

    Hayatını düzeltmek yerine 1 kız üzerinden bu kadar strateji kurmaya uğraşırsan tabi ki mutsuz olursun ve hiçbir şeye isteğin olmaz. Dünya üzerinde 1 kız üzerine bu kadar düşünüp strateji kuran hiçbir kadınlarla başarılı erkek yoktur! Onlar sadece romantik filmlerde var. Gerçek dünyada kadınlarla başarılı erkekler denizde zıpkınla avlanmaz, olta ve ağ ile avlanırlar. Bir çok kıza hitap etmeli, imkanın dahilinde mümkün olan en çok kızla pratik yapmalısın, eğer imkanın darsa zamanla bu imkanları yaratmalısın. Beyninde sürekli 1 kızı döndürürsen, beynin o kızı aşırı önemli bir şey olarak algılar, kızı görünce heyecanlanırda, krizde geçirir, kız hayatında olmayınca depresyona bile girersin. Üstelik kızın duygularını kontrol edemezsin, kızı kontrol edemezsin, kontrol edemediğin bir şeye duygularının tasmasını vermişsin.
    Kız bulma stratejini değiştir, mümkün olduğunca çok kızla pratik yapabileceğin şekilde hayatında düzenlemeler yap. Zamanla o kızı görünce değil heyecanlanmak, görünce 2 saniye sonra unutursun bile.

  • Caesar

   Muhteşem bir yazı, olmakta zorlandığım bir şeydir mutluluk.
   Öyle ki, mutluluk bir an için sabittir, her daim bu ruh halini elde tutamayız.
   Bu sebepten aslında her şey duygusal güç ve aklın birleşimi ile ortaya çıkıyor.
   Mutsuzluktan kendini öldürmeyecek kadar stabil ama yeri geldiğinde mutluluk saçabilecek kadar iyi olmalıyız diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.