Mutlu olmak tıpkı yakışıklı olmak, zengin olmak, statü sahibi olmak gibi çekici bir özelliktir. Neden böyle söylüyorum ? Çünkü mutlu olmak zordur ve duygusal olarak güçlü olduğunun kanıtıdır.  Şu kişiler mutlu olamadığı gibi çekici de olamaz:

  • Takıntılı adam mutlu olmaz.
  • Aşağılık kompleksine sahip adam mutlu olmaz.
  • İletişimi bozuk, mıymıy adamın mutlu olması zordur.
  • Her yerde şikayet edip, yakınan adam mutlu olmaz.

Tüm bu adamlar içlerinde memnuniyetsizlik yaşarken ne kadar zorlasalar da dışarıya mutlu bir görünüm yansıtamazlar. Yansıtsalar da bunu geçici bir süreliğine becerebilirler.

Mutlu olmak en çekici özelliklerden biri olan duygusal olarak güçlü erkeğin başarabileceği bir şeydir. Hayattaki tüm bu çetin zorlukların bir nebze üstesinden gelebilmiş, onu dibe çeken şeyleri yenme gücüne sahip olabilmiş, kafasında bazı şeyleri başarabilmiş adamın takınacağı ruh halidir. Bu adam zorlu deniz koşullarını yarıp geçmiş gemisini limana sağ salim limana sokabilen marifetli gemi kaptanı gibidir. Ve kızlara da böyle bir imaj yansıtır.

Bir insan düşmanlarını bile en çok neşeli olarak kıskandırabilir. Düşün ki birisi sana kötülük yapmaya çalışıyor ama sen bundan etkilenmeyip kahkahalar atabiliyorsun. Aynı mantıkla kızların seni utandırma, duygusal olarak sarsma girişimleri olan shit testleri güzelce karşılayabilmek için de kahkaha çok önemli bir silahtır.

Bir olay karşısında kolayca kırılıp, depresyona girmiş gibi davranıyorsan(bir kız seni reddettiyse, trip attıysa diye bunu uyarlayabiliriz), sen yenilmiş bir adamsın ama başına gelen bu mutsuz edici olayda şok dalgasını hızlıca geçiştirip kahkahalar atabiliyorsan yıkılması zor bir adamsındır. Bu duygusal olarak güçlü olduğunu gösterir. Ve kızlar seni seksi olarak algılar.

Çünkü hayat zordur, çetin, yaralayıcıdır. Senden önce pek çoklarını alaşağı etmiştir. Ancak benzer zorluklarla karşılaşan sen yenilgiyi kabul etmediğin, bunu hayatın normal akışı olarak karşıladığın bir durum olarak kabul ettiğin için, sen kendini yenilmiş kabul etmediğin müddetçe yenilmiş sayılmayacağının farkında olarak neşeni koruyabildiğin için yenilmiş olmazsın. Güçlü görünürsün.

Acıya kahkaha atabilmek sanatsa eğer ben çok pahalı bir tabloyum  – Charles Bukowski

Mutlu Erkek Seksi Erkektir

Bir sosyal ortama girdiğini düşün, sen erkek halinle bile o ortamda daha neşeli görünen insanlara yakın durmak istersin. Çünkü neşeli insanla hem daha kolay iletişim kurulur hem de neşeli insanla kurulan iletişim daha zevklidir.

Neşeli/Mutlu görünmen sana şu özellikleri yükler:

  • Başarılı bir kimliğe sahip
  • Duygusal olarak güçlü
  • Çevresinden korkmayan, sinmeyen bir karakter
  • Zorluklara neşe katabildiği için etkili ve lider bir erkek (En ufak zorlukta yüzü asılıp kara kara düşünen etkisiz erkeklerden değil)

Mutlu olmak özgüvenin önemli bir uzantısıdır. Mutlu göründüğünde beden dilin ve hareketlerin buna uyumlu olarak çekici hale gelir. Gözlerine taklit edilmesi mümkün olmayan çekici bir enerji yüklenir. Ve sadece mutlu görünerek başka hiçbir şey yapmadan kızların seni çekici, seksi hissetmeleri sağlayabilirsin.

Bunu şöyle test et, bir ortamda mutlu olduğunda ve neşeyle sohbet ettiğinde çevrene bak. Daha fazla insanın dikkatini çektiğini hatta aralarında fırsat bulabilecek olsalar seninle konuşmak isteyecek kişilerin olduğunu göreceksin. Buna ek olarak, bir kıza mutlu bir anında, bir şeye gülerken selam ver. Bir de bunu mutsuz ve suratın asıkken dene. Bu iki senaryoda da sen aynı kişi olduğun halde alacağın tepkilerin tamamen zıt olduğunu göreceksin. Çünkü kimse senin mutsuzluğundan pay almak istemezken, herkes mutluluğunun bir parçası olmak ister. Mutluluk tek başına afrodizyaktır, çevrendeki insanları çeker, bu yüzden de mutlu erkek seksi erkektir.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.