kötü erkek alışkanlığı

Biz alışkanlıklarımızın toplamıyız ve insan olarak tüm farklılıklarımızın sebebini sahip olduğumuz farklı alışkanlıklar oluşturur- Aristoteles

Oldukça basit görünüyor değil mi ? :=)  Yanlış alışkanlıklara sahip olmak başarılı bir hayat yaşamak ile başarısız bir hayat yaşamak arasındaki ayrımı oluşturur. Alışkanlıklarımız bizi biz yapan, en içimizde, özümüzde kim olduğumuzu açıkça söyleyen şeylerdir.

Karşımızdaki insanlar da bizim kim olduğumuzu alışkanlıklarımıza kısaca bir göz atarak kolaylıkla anlarlar. Günlük olarak tekrar tekrar yaptığın küçük-büyük davranışların ilişkilerinde de senin değerini belli eden şeylerdir.

Problem şudur ki, düşük değerli alışkanlıklar dirençlidir ve onlardan kurtulması zor olabilir. Sonuçta her zaman yaptığın şeyden bir anda kurtulmak istersen bir miktar dirençle karşılaşırsın.

Seni değersiz gösteren kötü alışkanlıklarını değiştirebilmenin ilk adımı onun farkında olmandır. Ve ne yazık ki bu alışkanlıklardan bazılar, diğerlerine göre daha sinsi ve fark edilmesi zordur.

Şimdi 4 tane düşük değerli erkek davranışına ve bunları nasıl değiştirebileceğine değineceğim.

  • Eyleme geçmeye çekinmen

Erkekler bunu yaparak kendilerini bitiriyorlar. Atmak istediğin adımı atmamak seni korkak, yetersiz ve umutsuz hissettiriyor. Oluşan bu duygular da daha çok eyleme geçmeni engelleyerek kısır bir döngüye girmiş oluyorsun. Zaten bir kadınla iletişim kurmamak demek onunla %100 başarısızlık anlamına geliyor.

Erkekler adım atmamayı kızlardan kötü tepkiler alacaklarından çekindikleri için yapar. Kötü bir izlenim yaratmak istemezler ve kendilerince risk almaktan korkarlar. Hatta flört etmekten bile korkarlar. Peki bunu nasıl aşarsın ? Sence lisede kızlara selam vermeye bile korkan ama gelecek yaşamlarında eski halleri aklına geldikçe kahkaha atan erkekler bunu nasıl aştı sence ?

Konfor alanından yavaş yavaş çıkarak ve her seferinde çıtayı biraz daha yükselterek. Flört etmeyi öğrenmeyi yine flört etmeye çalışarak. Paradoks gibi değil mi ? :=)

Harekete geçmeye korkarsın ama harekete geçmek sana korkulacak bir şey olmadığını gösterir. Çözüm yavaş yavaş adımlar atmaktır. Her seferinde kendini birazcık daha zorla, git gide kendini flört ederken rahat hissetmeye başlayacaksın.

Kadınlar çok büyük bir bölümü özgüvene, yüksek değerli davranışa ve sosyal olarak uyumlu erkeklere çok pozitif tepki verirler.  Eğer karşılarında harekete geçmeye çekinen bir erkek görürlerse düşük değerli algılanacaksın demektir. Yüksek değerli adam, harekete geçer. Unutma!

  • Ters bir tepki almamak için fizikselliği arttırmaman

Fizikselliği arttırmak erkeğin sorumluluğundadır, kızlar bunu senin yerine yapmazlar. Kızla buluştuysan ve eğer zamanı geldiğinde bunu anlayıp fizikselliği arttırıyorsan kız şöyle düşünür : “Bu erkek ne yaptığını bilmiyor ! Kız-erkek ilişkileri konusunda tecrübesiz.”

Düşük değere sahip erkekler zamanı geldiğinde kızla temas etmekten ve aralarındaki dokunmaları arttıracak güvene sahip olmazlar. Kızla teması arttırdıklarında ters bir tepki alacaklarından çekinirler.

Kabuklarına çekilip risk olarak gördükleri bu davranışları yapmak istemezler. Oysa aranızdaki iletişimin geldiği yer ona dokunman gereken noktayı net bir şekilde belli eder ve düşük değerli erkek bu işaretleri anlayamaz bile. Anlarsalar da korkarlar.

Fizikselliği arttırmaktan kasım direk olarak kızın beline sarılmak değil, önce ufacık şekilde omzuna dokunursun şakalaşırken, sonra giderek doğal dokunmalar artar ve ilerler. Direk onu öpmeye çalıştığını düşünsene! Bu olmazdı.

Düşük değerli adamın bilmediği şey, kızlar zaten arandaki ilişkiyi dokunarak arttırmanı senden beklerler. Bu aranızdaki ilişkiyi arkadaşlıktan çıkaran bir şeydir. Zaten arkadaşlıktan çıkarmazsan kız senle ne yapsın ki, seninle buluşacağına gidip kız arkadaşlarıyla dedikodu yapardı.

Kısacası, kız sana açıkça ilgi sinyalleri verdiğinde gerekli yakınlaşmayı arttırmazsan (bu sinyali bilinçli vermez, aranızdaki bağ hazır olduğu zamanı sana gösterir) ne yaptığını bilmediğini düşünecek. Dolayısıyla bu değerini hemen öldüren şey, eğer yapıyorsan bunu yapmayı kes.

  • Kız seni reddetmemişken kendinden şüpheye düşmek

Bu durum erkekleri daha kız onun hakkında negatif yargıya varmamışken, onu reddetmemişken, bu erkekler kendilerine reddedilecekmiş gibi muamele yaparlar. Çünkü kendilerine karşı ön yargılıdırlar. Oysa böyle negatif düşünmeden başları dik bir şekilde kızla iletişime devam etseler belki de reddedilmeyecekler.

Muhabbeti bir sonraki adıma taşımazlar, kızdan telefon isteyebilecekleri yerde istemezler, muhabbeti kısa kesip uzaklaşırlar.  Ve sonrada “çok iyi, en azından muhabbeti batırmadım” diye düşünürler ama ellerine hiçbir şey geçmez. Bu erkekler aslında kendilerini kendi kafalarına reddetmişlerdir.

En tecrübeli erkekler kızla muhabbet ederken olabilecek olumlu şeylere odaklanırlar, olasılık dahilindeki negatif şeyleri bulup çıkarmazlar. Ve kontrollü bir şekilde risk alırlar. Eğer riski alıp muhabbetin sonunda kızın telefonunu istemezlerse ilerleyemeyeceklerini bilirler.

Düşük değerli erkekler eğer risk almazsam hata yapma olasılığım ortadan kalkar diye düşünür. Ancak risk almıyorsan sen kızlarla iletişim işini beceremiyorsun demektir.  Kızı kaybetmemeye çalışıyor gibi görünmek çok büyük bir düşük değer göstergesidir. Bu kadar defans yapmak yerine ofansif oyna, kazanma şansın olur ve hatalarından öğrenerek büyürsün. Defansif oynarsan o şansında ortada olmayacak. Ve kızlar defans oynayan bu düşük değerli erkeğin kokusunu alacak. Kadınlar konu erkekteki düşük değeri algılamaksa bir kurdun avın kokusunu aldığı kadar iyi koku alırlar.

  • İyi çocuk olmamak için kıza kaba davranmak

Efendi erkek olmak nasıl kötüyse efendi görünmemek için aşırı uca gidip öyle olmadığını kanıtlamaya çalışmak da düşük değer gösteren bir şeydir.  Bazı erkekler ezik gibi görünmek istemedikleri için kaba olurlar, oysa sadece kırılganlıklarını maskelemeye çalışıyorlardır. Bu tıpkı köşeye sıkışmış çaresiz bir hayvanın pençe göstermesi gibidir. Kızlara bu durum yansır ve düşük değerli bir imaj algılarlar.  Gerçekten güvenli, yüksek değerli erkekler böyle iletişim kurmayı tercih etmezler. Onların kurduğu iletişim kaba ya da hakaret eder gibi değil, tatlı-sert oyuncu şekilde olmaktadır.

Yani kadınları terslemen, kötü davranman, agresif olman seni yüksek değerli bir erkek yapmaz. Olsa olsa zarar görmekten korktuğun için saldırganlaştığını gösterir.

Seni erkek olarak kötü gösteren 4 davranışı saymış oldum. Tabi erkeği düşük değerli gösteren bir çok davranış daha var. Bu davranışların hepsi birer alışkanlık olarak sende bulunuyorlar. Farklı davranmayı çözdükçe ve o davranışların işe yaradığını gördükçe zamanla bu kötü alışkanlıkların değişmeye başlayacak. Bu ilk baştan tıpkı ırmağa karşı yüzmek gibi hissettirir ama zamanla o alışkanlıkların kasların gibi güçlenecek ve normalin o davranış olacaktır. Zaten alışkanlıkların da güzel tarafı bu, bir yerden sonra onu yaparken düşünmene gerek kalmıyor ve doğal halin oluyor. Pek çok çekici erkek davranışını incelediğim eğitim setimi incelemek istersen tıklayabilirsin.

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments