Gizemli erkek olmanın yolları nelerdir diye merak ediyorsan, harika bir yazı seni bekliyor. Bu makalede bulacakların şunlar:

 • Kızda nasıl gizem oluşturursun ?
 • Aikido yapmak ile gizem oluşturma arasındaki ortak nokta nedir ?
 • Gizem yaratırken korku filmlerindeki katillerden ne öğrenebiliriz ?
 • Kadının beynini sana aşık olması için nasıl yönlendirirsin ?

Bir adamın bir kızdan hoşlandığı belliyse artık kız için her şey çok açıktır, bu durum kızın biraz egosunu okşar, ona anlık bir iyi hissetme sağlar. Sonra da kız bu duyguya kısa sürede alışır ve artık konu kapanmıştır. Kızın eski heyecanı devam etmez.

Hayal gücümüz olmasa ne biz erkekler olarak kadınlardan bu kadar etkilenmemiz, ne de kadınların biz erkeklerden bu kadar etkilenmeleri mümkün olurdu !

Ancak bu erkeğin ilgisi net değilse işler değişir. Kız kendi kafasında sürekli erkeğin ondan hoşlanıp hoşlanılmadığı durumunu netleştirmek (gesalt kuramından dolayı) dürtüsüyle erkekte hoşlanma işaretleri arar.  Ve bir yerden sonra bu duruma harcadığı duygusal enerji arttıkça, hiç olmayacak bile olsa kızın o erkekten hoşlanma olasılığı artar.

Gizemli erkek olmak için yapbozda birkaç parçayı eksik bırak

Gizem yaratmak baştan çıkama oyununun önemli bir bölümünü içerir. Zaten bu yüzden elde edilmesi zoru oynamak eskiden beri çok popüler bir yöntem olarak hala kullanılıyor.

Bir yapboz düşün, erkeğin emin olunan ilgisi kızın kafasındaki tamamlanmış bir yapbozdur. Yapbozdaki yerine koyulamayan parçalar da kızın kafasında doğru parçalarının yerinin neresi olduğunu düşündüren bir dürtü ve merak oluşturur.

Kadını tamamiyle cazibe altına almaya giden yolda tüm basamakları erkek tek başına teker teker inşa etmez, bu basamaklardan bazılarının da kadın tarafından inşa edilmesine izin verir. Kadının içindeki bu basamakları inşa edecek edecek güç, kadının hayal gücünün tetiklediği çabadan kaynaklanır.

Çekiciliğin bir kısmını sen oluşturduysan, geri kalanını da kadının kafasında oluşturması için ona izin vermelisin. Gerilim filmlerinde ortam nasıldır? Katil ortalarda hiç görünmezken bile insanı her an geren bir ortam vardır değil mi ? Katil filmin az bir sahnesinde görünür ama biz bütün film boyunca geriliriz. Bizim gerilmemiz için katilin varlığını bilmemiz yeterli olur. Peki katili çok iyi tanısaydık, elimizde onun mükemmel bir analizi olsaydı. Hayal gücümüz onun hakkında daha az devreye gireceği için daha az gerilirdik. Aynı psikoloji ilişkiler konusunda da geçerlidir.

Bir erkek düşün. Kızla buluştu ve kızın onun hakkında sorduğu sorulara aklı başında detaylı cevaplar verdi. Ne işe yaptığından, dün akşam yediği yemeğe kadar tut da, kız hakkında tam olarak nasıl bir his içinde olduğuna kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlattı. Buluşmadan sonra da her gün özenle kızla mesajlaşmaya devam etti.

Sana olacak şeyi söyleyeyim, bu erkeğin tüm gizemi çoktan kayboldu bile! Gizem yaratmak için kızın hayal gücünü biraz gıdıklamalı ama ona kendi kişiliğini bu kadar açık etmemelisin. Mesela kızın sorularına doğrudan yanıtlar değil de, geyiğe vurarak saçma yanıtlar verebilirsin. Onunla mesajlaşmayı ikinci plana atabilmelisin. Kısacası gizem yaratmak için biraz mesafe bırakmalısın.

Kızın sana yönelttiği sorulara karşın onunla biraz dalga geçip, onu bu kadar fazla aramazsan ne olur biliyor musun ? Beyni senin hakkında gizemler yaratmak için sürekli çalışıp beyin jimnastiği yapar. Sen hiçbir şey yapmasan bile ! Ama her fırsatta mesaj atarsan düşünmesi ve  seni kafasında büyütmesi için ona fırsat vermezsin. Bir kızın senin hakkında daha az şey bilmesi, sana karşı daha ilgili olmasını sağlayabilir!

Bir kızın bir erkekten delicesine hoşlanmasının nedeni  nedir sence ne ? Buna sebep olan o kızın o erkeği çok iyi tanımış olması mı sence ? Aksine pek çok kadın, erkeği iyi tanıyamadıkları ve kafalarındaki o bilinmez boşlukları hayal güçleriyle süsledikleri için o erkeğe aşık olurlar.

Gizemli erkek olmak için aikido prensibini uygula

Gizemli erkek olmanın yolları konusunun aikido ile ne ilgisi var ki diye sorman çok normal. Peki aikido dövüş sanatı nasıl uygulanır bilir misin ? Hiç aikido yapmadım ancak aikidoda temel olan şey rakibin sana yöneltmiş olduğu kaba kuvvet enerjisini yönlendirip geri kaynağına yönlendirmektir. Yani düşman sana doğru koşar ve bir yumruk sallar. Aikidocu biraz kenara kaçıp o gelen ivme gücünü yönlendirir ve sahibine yöneltecek hamleyi yapar. Saldırgan kendi kaslarından çıkan güçle kendini yaralar aslında.

Bu gizemi yaratmak, gizemli erkek olmak da aikido gibidir. Zaten o gizemi yaratacak merak ve hayal gücü kızın beyninde hazır depolanmış halde var. Tek yapman gereken zaten kızın beyninde bir dolu rezerv olan merakı gıdıklayıp seninle bağdaştırmasına izin vermek. Böylece gizem yaratılır.

 • İlginin kız tarafından çabasız kazanılması gizemini öldürür
 • Kızın sorularına büyük ciddiyetle, direkt yanıtlar vermek gizemini öldürür
 • Kız sana 2 gülüp 2 iltifat ettiğinde yelkenleri hemen suya indirip kendini teslim etmen gizemi öldürür.
 • Kolay olman, seçiciliğini göstermemen, kızı hemen kabul etmen gizemini öldürür.
 • Kızın kafasındaki yapbozu erken tamamlamasına izin vermen gizemini öldürür.
 • Sana aşık olması için kıza fırsat bırakmaman gizemi öldürür.

Gizemli erkek olmanın yolları yazımla ilgili fikirlerini aşağı yorumlar kısmına yazarsan benden en hızlı şekilde yanıt alacaksın.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

  17 replies to "Gizemli Erkek Olmanın Yolları"

  • eren

   Yazı çok güzel olmuş SECRET.Takıldığım konu kızla çok fazla yazışmadık veya uzak kaldık bir süre birbirimize diyelim aradan uzun bir zaman geçtikten sonra yazdık. kızla aramızda soğukluk olmaya başlamaz mı?Kızın ilgisi sönmüş olmaz mı?

   • Greg

    başkan benim tanıştığım kız ilk buluşmadan sonra virüsten dolayı ailesinin yanına gitti. ara ara mesaj atıyorum bazen de o. tabi ağırlık doğal olarak bende.

    tabi benimki sıkıntılı bir süreç. yeni tanışılan biriyle böyle bir ortamda iletişimi sürdürmek zor olabiliyor. bazen iki hafta sonra mesaj attığım oldu. konuyla alakalı olarak secretı bir şekilde korumak mı oluyor bu durum bilmiyorum ama senin durumda kızın tavrı önemli.

    yazdığın zaman sana tavrı nasıl? sıcak mı cevap veriyor soğuk mu? muhabbeti ilerletme çabası var mı yok mu bunlar önemli.

   • Aurelius

    Çok düşünüp analiz yapmaktan abartmışsın.

    Gizem yarat derken mesajlaşma denilmiyor, olayın örgüsünü kaçırma.

    Her dk kızla mesajlaşma deniliyor.
    Kız soru sorduğunda 1 ciddi cevapla 2 savuştur deniliyor ( sıkıcı muhabbetten uzaklaştırma yöntemi 1 ciddi 2 alaycı )

    Yani deneme yerine tamamen karşındaki insanı iyi tanı.

   • Secret

    @eren Sen çizgini bozmadan yazışmaya devam et. İlgisi sönmüş olur mu diye düşünmene gerek yok. Bırak bunların kız düşünsün, “bana 2 hafta sonra mesaj attı, bu fırsatı iyi değerlendireyim” diye düşünsün. Senin kafa yapın da bu olsun “2 hafta sonra yazdım, bu fırsatı da kaçırırsa daha da yazmam” gibi. Hep kızın bakış açısından bakıp kendinize paranoyalar yaratmayın. Benim dediğim bakış açısına sahip olursan mesajlaşman çok daha kaliteli olacak göreceksin çünkü ezik bir kafa yapısıyla mesajlaşmıyor olacaksın.
    Eğer araya haftalar girecek bir durum varsa, mesaj haricinde arada telefonda konuşmanız bağlantıyı taze tutman için daha mantıklı olabilir. Kız sesini duyduğu kişiyi daha zor unutur.

  • Enexis

   Yazılara devam Secret bey. Çok akıcı olmuş bu yazı. Okurken bak burada çok iyiyim burada eksiğim var dedim.

  • Oğuzhan

   Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

  • Nofapçı

   Secret abi eline sağlık buram buram tecrübe kokan makalelerinden takipçilerini mahrum bırakmadığın için çok teşekkür ederim. Kızlarla tanışma konusundaki eğitim setini okuduktan sonra kızlara bakış açım 180 derece değişti. Ayrıca makalelerinde çok faydalı üstünkörü yazmıyorsun. Emeğine sağlık.

  • Ferhat

   Gizem konusunda kendimi yıllarca ikna edemediğimi söyleyebilirim. Fakat önemli bir dinamiği yazıda geçen örneklerle kabullenmem kolay oldu. Eline sağlık kardeşim

  • Berkan

   Yazınız gerçekten güzel olmuş. Neler yapmam gerekenler anlatıyor. Secret mesajlaşken erkeklerin ne yanlış yaptığını açıklarsan seviniriz. Başı gelmiş bir olaydan bahsetmek istiyorum, önce den konuştuğum bir kız arkadaşım vardır ve bir mesaj attım. Arkasına da yazmıyor diye birkaç daha attıverdim. Kız bana mesajlarıma bakmama veya yazsa da 1 saat geçerek ya da bir gün sonra yazıyordu. Aramalarıma bakmayıp “ben meşgülüm şu an mesaj” gönderiyordu. Uzun bir süre arayıp sormadım. Bi arayıp konuşayım dedim 1-2 dk konuşup sonra ararım deyip kapattı pekte aramadı ben de uğraşmadım köşeye çekildim. Sormak istediğim arka arkaya mesaj attıp da “muhtaç erkek” düşüncesine mi takılı kaldı*

   • Secret

    Evet Berkan, sadece bir kere değil defalarca muhtaç erkek olduğunu kıza yansıtmışsın. Emin ol kız olsan böyle davranan bir erkeğe sen de aynısını yapardın. İlk mesajı attıktan sonra cevap yazmayınca ikinci mesajı atmak kızı %50 kaybettin demek. Çünkü değerli erkek “ee yazmıyor bu,” der ve unutur. Unutmasa bile kendi egosu daha büyük olduğu için onun mesajına cevap vermeyerek onu önemsemeyen bir kıza 2.mesajı atmayı layık görmez. Çünkü değerli erkek kendi çabasını değerli görür. Değersiz erkek ise kendi çabasını ilgisini senin yaptığın gibi peşkeş çeker….
    İkinci mesajı eğer kızı gerçekten beğeniyorsan atacaksan 1 hafta-10 gün sonra atmanı tavsiye ederim. Bu 2.mesaj da “neden yazmadın” vs vs değil, bağımsız hiçbir şey olmamış bir mesaj gibi yazılmalı. Maalesef senin yaptığın değersiz erkek,mavi hap oyunu oluyor. Ve bu yöntem hiçbir zaman işe yaramayacak…..
    İkincisi, kızın telefonu açıp 1-2 dk konuşup dönecem dedikten sonra kapayıp dönmemesi seni umursamadığını gösteriyor, kız kendini senden daha değerli görüyor. Bir kız kendini daha değerli görüyorsa, istersen trilyoner ol, paran için seninle takılsa bile seni kafasının içinde senin için hiç yakışık şeyler söylemez.
    Seni çok gömdüm ama bu tabloda hiç anormal bir şey yok. Kızlar bu yaklaşıma 100 sene önce de böyle tepki veriyolardı 100 sene sonrada benzer tepki verecekler. Bunlardan ders alıp kendini değiştirmen senin elinde….

    • Berkan

     Abi tavsiyen var mı? Bu gibi durumlar da ne yapabilirim, pekte bilemiyorum geri dönmekte doğru olmaz gibi geliyor bana… Biraz da kız stres ve çok gergin ruh halindeydi. Konuşurken de “iyi değil” ben deyip diyordu. Bana mesajlaşırken de “hep sen gibi pozitif olsam yazıyordu”. Korkusu şuydu ” ben sevdiğim insan hep kaybediyorum.” söyleyip duruyor. Başından da bu olaylar geçmiş hep karamsar ya da melankolik bir kişiydi. Kendine çokta güvenen birisi değildi, yazdığım şeylere takılıyordu. Hatta yaptığım farkettim, sana da danışmak istediğim nerede yaptım ve de nasıl öne geçebilirim, başka ilişkilerim yansıtmadan devam etmek istiyorum. Bakıp cevaplarsan sevgilerle…

     • Secret

      Burada kızın duygu durumuna takılman aslında bir hedef saptırma. Kızlar sürekli drama yaratırlar. Türk filmlerindeki gibi olayları dramatize etmek “çok melakonliğim, değer verdiklerimi kaybediyorum, iyi değilim ,şöyleyim böyleyim” gibi şeyler.. Aslında tek bir kriter var kızda ve sistem çok basit. Hipargamisine göre seni yeterli buluyor mu bulmuyor mu ? Sen onun takılabileceğin erkekler listesinde üst sıralarda mısın değil misin ?

      Zaten senin böyle depresyonda bir kızla takılmak istemen de negatif bir tablo. Senin erkek olarak seçeneksiz oldugunu vurgular. Kızın bu durumuna gülerek takılsan ve onun depresyonunu umursamadan konuşşsan seni çekici bulmaya başlayacağı için, sana mutluluk seviyesi anlamında uyum sağlayabilr…. melankoliğim deyince “ben senin yerinde olsam oturup 30 bölüm şirinler çizgifilmini izlerdim ve hiçbir şeyim kalmazdı :)” ,”aman psikologlara kadar düşme, tedavi oluyorsun ve sonra fakir kaldığın için tekrar psikolojin bozulmaya başlıyor” gibi gibi….. Kızla depresyon noktasında empati yapma, onun seviyesine düşme.

      Sen eğlenen, mutlu bir adam olmazsan zaten kızlar sana bakmazlar. Eğer böyle olursan o kızda kendini senin seviyene çıkartır. Zaten kızlar beğendikleri adama da depresyondayım melankoliğim diye konuşup kötü yönlerini söylemek istemezler.

      • Berkan

       Böyle bir durumda ilişki devam etmek doğru mu? Aramızdaki bağ bitirip başka kızla vakit geçirsem doğru olan mıdır? Bu yaşadıklarım dikkat etmesem, yine konuşmaya çalışacağım neler bekler beni ve numarasını silip başka kızla çıkıp aynı hataları tekrarlama dan birini tanışıp onunla hayatıma yeni yön vermek daha bir şekilde değerlendireyim

      • Secret

       Tek bir kıza odaklanmak erkeğin başarısız olması ve bu işleri öğreneceği varsa bile öğrenememesine neden olan kötü bir stratejidir. Yapacağın en akıllıca şey bu kızı umursamamak olur. Hatta numarasını silmeyi unutacak kadar umursama yapabiliyorsan. Gözüm takılır yazarım diyorsan sil, o mesaj atarsa tekrar konuşursun. Başka kızlarla aynı hataları tekrarlamadan devam…

  • RedKit

   Abi güzel yazı olmuş eline sağlık. Diyelim ki kıza neredeyse hep ilk mesajı atan biz oluyoruz ama kız hemen cevap veriyor, canım,tatlım vs gibi hitap ediyor. Yine de kızı nextlemeli miyiz?

   • Secret

    Yapman gereken buluşmaya çağırmak. Buluşmaya gelmeyip oyalıyorsa next yapman. Sürekli senin mesaj atıp konuşma başlatman kızı psikolojik olarak senden yüksek bir yere koyar. Kızla bir iki kere yazıştıktan sonra 10 gün kadar sabredip beklemeni tavsiye ederim. Bu süre içinde atacağın mesaj sana eksi olarak yansır. Senin yaptığın oyunda sürekli azar azar değerin düşer. Her mesaj attığında çok iyi bir şekilde yazışsan dahi sürekli mesajı senin başlatıyor olman toplamda eksi bir durum !!! Bunu unutma…

  • ozan

   yazı çok anlamlı. birde biz erkeklerin ne kadar ince hesaplı bir duruma karşı olduğumuza dair güzel bir yazı. öyle ki dürüstlük adına her şeyi sayıp dökmenin bir mantığı yok. ayrıca benim onca zaman çaba harcayıp öğrendiğim şeyleri bu kadar kısa sürede çok az bir çabayla karşıya aktarmam çok mantıksız

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.