Çeviri Yazıdır: Sosuave sitesinde denk geldiğim yazılardan sadeleştirilmiş çeviridir. Gereksiz yerleri atarak parantez içlerinde kendi yorumlarımı ekledim. 

Benden fazlaca etkilenmiş bir kadın dahi olsa, her şey güzel giderken, kontrolün ona geçmesine engel olamadığımda ilişkinin nasıl tepetaklak bir faciaya dönüşebileceğinin yazısını okuyacaksınız.

Kız sizden hoşlansa bile kıza kendi başına üzerinde düşünebileceği bir miktar gizem bırakmanız şart, sizin hakkınızda daha az şey bilmesi daha fazla meraklanmasına ve sizinle tekrar görüşmeyi daha çok istemesine neden olacaktır.

Dediğim gibi bu kız benimle ciddi şekilde ilgileniyordu,  ilk buluşmamız da güzel gitti. Fakat buluşmalarda kızlara karşı kendimi çok derin bir şekilde anlattığım ve kendim hakkında çok fazla kişisel detay sunma gibi yenemediğim bir alışkanlığım var. Böylece genelde günün sonunda kız benim içimi dışımı fazlasıyla tanışmış oluyor. (Kızların bir erkeği iyi tanıdığı için mi o erkeğe aşık olduğunu sanıyorsunuz, pek çok kadın erkeği iyi tanımadıkları ancak o bilinmez boşlukları hayal güçleriyle doldurdukları için o erkeğe aşık olurlar. Bir çok kadının bir erkeğe aşık olmalarının nedeni o erkeği tanımamalarıdır.)

Beni asıl kızdıransa, bunun bir hata olduğunu bile bile aynı hatayı yeniden yapmamdı. (Yeni bir yol denemek her zaman daha zordur, alışkanlıkları takip etmek daha kolaydır)

Konuya gelirsek, dediğim gibi her şey harikayken, bana sorduğu birçok kişisel soruya çok direkt cevaplar verdim, tam bir ahmak gibi. ( Bu arkadaş bahsettiği bu soruları alıp onlarla biraz oynayıp, bazen dalga geçip, bazen de onun aklında şüphe ve merak uyandıracak şekilde geri yansıtmalıydı. Kızın sorularına direkt olarak mantıklı cevaplar verirseniz buluşma mülakat havasında geçer ve bu hiç de eğlenceli olmaz.) Oysa o soruları bir şekilde dolaylı olarak geri püskürtmeliydim.

Üstelik bana karşı yaptığı her fiziksel hamlede, kolumu tutması, hatta beni öpmesi gibi. Ona sanki üzerinde hiçbir fiyat etkili bulunmayan bedava, emek verilmeksizin elde edilebilen bir şeymişim gibi tepki verdim. Bu tamamen yanlış bir kafa yapısının ürünü bir davranıştı. Dokunmalar ve öpücükler güzel de, sıkıntı tüm bunları yapmanın kontrolünün tamamen onun elinde olmasıydı !

Bir kere kız kontrolü ele aldığında, batırdın demektir

Ertesi hafta bana olan ilgisi  arızalanıp havada asılı kalamayan bir yolcu uçağı gibi dalışa geçti. Çünkü ben kızın gözünde artık elde etmek için meydan okuması gereken bir ödül değildim. Benim ilgimi çok kolay kazandı. Ve kötü tarafı her şey iyi gitse de, bu kontrolü elde tutma konusunda batırdığımın tüm süreçte farkındaydım, ama kendimi  zaten bana ilgisinin yüksek olduğu ve bunun problem olmayacağı konusunda avutuyordum.

Ama bu ta-ma-men YAN-LIŞ bir düşünceydi.

(Kızın  sana istediği gibi dokunuyor olması görünüşte iyi bir şey olsa bile, bu noktada pasif olursan ve kontrolü, insiyatifi kıza yığırsan kızın peluş oyuncağına dönersin, arada hiçbir psikolojik gerilim olmadığı için kız sana dokunsa da bunun bir anlamı, heyecanı kalmaz)

Kızları kapacak 5 tip erkeğin tek ortak noktası

Kızların ilgisini çeken 5 tip erkek olduğunu keşfettim. Liste şöyle:

 1. Statü sahibi erkekler
 2. Paralı erkekler
 3. Oyuncu erkekler
 4. Eğlenceli erkekler
 5. Kötü çocuklar

Eğer bu kategoriden birine uyuyorsan, kızlar konusunda elin kuvvetli olacaktır. Bence tüm bu kategorilerdeki erkekler kızları etkilemeye yarayan o gruba ait karakteristikleri taşıyorlar. Ancak tek bir önemli ortak özelliklerinin olduğu da kesin. O özellik ne mi ?

Bu erkeklerin ortak özelliği kendilerini sürüden ayırabiliyor olmalarıdır

Kadınlar statüyü sever çünkü bu erkekler kendisini o muazzam genişlikteki sürüden pozitif anlamda ayırabilmişlerdir.

Kadınlar paralı erkekleri sadece para için sevmezler, onlar aynı zamanda kendilerini o ucu bucağı olmayan vasıfsız, parasız erkek sürüsünden ayırabilmişlerdir.

Kadınlar doğru hamleleri yaparak onları etkileyen, ikna eden iyi bir oyuna sahip erkekleri severler çünkü onlardaki özgüven, cazibe, sosyal ispat onları çeker. (Sosyal ispatın anlamı, diğer kızların da o erkeği beğendiğinin görülmesi üzerine bunu gören kızda otomatik çekim oluşmasıdır. Diğer kızlar yanılmış olamaz değil mi ? Sürü psikolojisi diyebilirim) Bu yetenekleriyle kedini o sıradan, orta halli, birbirine benzeyen erkekler ordusundan ayırabilmiştir.

Kadınlar eğlenceli erkekleri severler çünkü bu erkeklerden seni yine güldürecek hangi beklenmedik hareketin geleceğini bilemezsin. Sana biraz heyecan, hareket ve eğlence verirler. Bu onları sürünün geri kalanındaki, kızdan azıcık bir ilgiyi ağzı sulanarak bekleyen iyi, tatlı, hassas kaybedenlerden ayırır.

Ve son olarak kötü çocuklar kaldı, kızlar bunları da sever, çünkü kadınlar özgüven sever, özgüven olmadan kötü çocuk olamazsın, bu erkeklerin hareketleri tahmin edilebilir değildir. Umurlarında bile olmadan her şeyi yapabilirler. Ancak bunlarda pek çok kadını zehirleyen bir enerjide vardır. Kadınlar da duygusal iniş çıkışlara bağımlı oldukları için bu erkekler kadınların bu zaafıyla örtüşür.

Gördüğünüz gibi tüm bu erkeklerin bir ortak noktası var. Bu erkekler belli özellikleriyle geri kalan sıradan erkek ordusundan kendilerini pozitif anlamda ayırabiliyorlar. Yani sürüden farklılar.

Tarih öncesi zamanlarda kadınlar en büyük mızrağı olan erkeklerden, en iyi avcıdan, en iyi savaşçıdan, kabilenin lideri olan erkekten etkileniyorlardı. Tarih öncesi zamanın içgüdüleri hala kadınların içinde çok canlı bir şekilde yaşıyor. Sonuç olarak seni sürüden ayıracak bir şey söylersen, bir şey yaparsan, bir şeye sahip olursan kadınların dikkatini çekersin. Bu garantidir.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

  2 replies to "Kontrolü kıza vermenin faciaya neden olması"

  • Moon

   Emeğinize sağlık çok faydalı bir makale olmuş.

  • Aurelius

   Teşekkürler. Takipteyim.

Bir Cevap Yaz

Mail adresin yayınlanmayacak.