kırmızı hap

Kadınların utandırma taktiklerinin nedenlerini önceki yazıda açıklamıştık, okumadıysan öncelik o yazıyı okumalısın.

Birçok erkek bir yerden sonra kadınların “gerçek bir erkek olarak X yapmalısın çünkü gerçek erkekler böyle yaparlar” gibi direktiflerinde bir yanlışlık olduğunu fark ediyorlar. Durup şöyle diyebiliyorlar: “yaptıklarım kızlar konusunda işe yaramıyor, başka bir şey bulmayım, başka türlü davranmalıyım, gidip biraz oyun öğreneyim ya da biraz pick up (kızlarla tanışma ve etkileme) öğreneyim”

Mavi haplı erkekler kadının koyduğu kurallar dışında yeni yollar denemeye cesaret edemezler

Erkeklerin kadınlar konusundaki öğrenme yöntemi deneyseldir. Biz erkekler neyin işe yarayıp yaramadığını deneyerek öğreniriz. Ve tahmin edin, bir erkek işe yaramayan eski davranışını değiştirip başka bir şekilde davranmaya başladığında hemen başka bir utandırma taktiğiyle karşılaşıyor. Kızlar o erkeğe hemen “neden jerk (bu kelime İngilizcede kadınlara karşı bencil, sorumsuz, düşüncesiz davranan serseri tavırlı erkekler için kullanılır) gibi davranıyorsun, bu sen değilsin”, “olmadığın biri gibi davranmaya çalışıyorsun, olduğun kişi ol” diyorlar. Bu yorum sadece kızlardan gelmek zorunda değil, feminize olmuş erkek arkadaşlarından da gelebiliyor. “Sen çok değişmişsin” (kötü anlamda – bunu seni artık eskisi gibi kullanamayacaklarını anladıkları için söylüyorlar) gibi şeyler söyleyebiliyorlar.

Burada bir parantez açacağım, erkeklere her zaman şunu söylüyorum: eğer kendinizde bir değişim yapmak istiyorsanız bu değişim kademeli ve yavaş yavaş olmalı ve bu süreçte arkadaşlarından, ailenden ve seni tanıyan insanlardan direnç bekliyor olmalısın. Ve sana demin bahsettiğim aynı şeyi söyleyecekler.

Çünkü insanoğlu hep tahmin edilebilir olanı arzular, kaotik dünyamızda güven altında olmak ister. Bu çok doğaldır ve kaotik dünyada güvende hissetmenin yolu tahmin edilebilirliktir. Ve eğer dünya cehenneme de dönse insanlar senin şuan olduğun kişiyle aynı kişi olacağını bilirlerse rahat ederler. Yani kriz anı olsun ya da normal bir durum olsun insanlar senden tahmin edilebilir olmanı, yani değişmeden kalmanı isterler çünkü bu sayede seni kontrol etmenin yolu onlar için son derece belli olacaktır.

Yaptığın şey konusunda eminsen ve utandırılamıyorsan kontrol edilemezsin

Kızlardan gelen utandırma taktiği senin kendini, düşüncelerini, davranışlarını sorgulamana neden olur. Kim olduğunu, neye inandığını ve şuan neden böyle bir şey yaptığını utanarak sorgularsın. İlk kez redpill ile alakalı yazmaya başladığımda insanlar bana “böyle şeyler düşündüğün için kendinden utanmalısın” demişlerdi ya da “Bunlara inanıyor olman çok tuhaf” gibi şeyler. Ama hayır, öyle değildi ! Herhangi bir konuda alacağın böyle tepkiler aslında senin düşünme şeklin üzerinde bir otorite oluşturmaya yönelik tepkilerdir. Çok basit bir şekilde kadınlar hakkında “acaba neden böyle?” diye basit bir soru sorduğunuzda bile insanlar kadınlar hakkında böyle şeyleri sadece düşünüp sorduğun için bile utanman gerektiğini ifade edebiliyorlar. Yani burada seni düşünce sürecinden dolayı utandırmaya çalışıyorlar. Olay sonrasında temelde “kim olduğun konusunda utanmalısın”a dayanıyor.

Bir erkek değişmeye başladığında ve kadınlar da onu bu konuda utandırdıklarında erkeğin beyninin arkasında “böyle olmamalıyım (kendini düşünen bir jerk) çünkü olursam kızlarla beraber olamam” şeklinde bir düşünce beliriyor. Mavi haplı mentalitesine sahipken bu kadın utandırmasıyla karşılaşan erkekler hemen değişimden vazgeçiyorlar. Çünkü mavi hap mentalitesinde bir erkek kadının bu söylediklerini kadın ilgisini kaybedeceklerine dayandırırlar. Bu yüzden birçok mavi haplı erkek hayat boyu mavi haplı beta kimliklerine-oyununa sıkı sıkıya sarılıp onu değiştirmeyi akıllarından bile geçiremiyorlar. Ve bu erkekler kadınlarla asla deneme-yanılmayla öğrenmeyi gerçekleştiremiyorlar. Kendi mavi haplı davranış alışkanlıklarından dışarı bir adım bile atamıyorlar çünkü kıtlık mentalitesindeler. Kadınların koyduğu oyunun kuralların dışına bir adım dahi atmak istemiyorlar. Bu oyun tarzının onlar için her zaman işe yarayacağını düşünüyorlar. Koşullandırılmış oldukları şeyleri yapmaya devam ediyorlar.

Şunu unutma eğer kendini kırmızı hap farkındalığıyla değiştirmek istiyorsan, oyunu öğrenmeye karar veriyorsan, kadınlarla yeni bir davranış, tutum, tavırla, redpill lensleriyle iletişim kurmaya başlamak istiyorsan kadınlardan yeni yaptığın şeylerle ile ilgili utandırılmaya çalışılacağını bekliyor olman gerek!

Bir kadın sana “jerk” diyorsa doğru yoldasındır

Eğer bir kadın seni sergilediğin bu davranışlar için utandırmaya çalışıyorsa, sana “jerk(bu kelime İngilizcede kadınlara karşı bencil, sorumsuz, düşüncesiz davranan serseri tavırlı erkekler için kullanılır) diyorsa aslında doğru olanı yapıyorsundur. Yapman gereken tam da kadının bu seni jerk olmakla suçlayacağı davranışlardır. (Burada kast ettiğim şey bencil kendini düşünen, başkasını umursamayan değil, kendi çerçevesine göre hareket eden, kadının çerçevesine ve kontrolüne girmeyen erkektir). Bunun anlamı şu: sen şuan kendi zihinsel çıkış noktanı (mental point of origin – yani çerçeveni – bir erkek olarak neyi neden yaptığını iyi bilen ve kendinden emin tavırla bunları yapan kişi olmayı) ortaya koyuyorsun. Ve bu sergilediğin davranışta kadının dediğini umursamıyorsun ve yapman gerektiğini düşündüğün şeyi yapıyorsun demektir. Erkeklerin bağımsız bir şekilde düşünme ve kendi zihinsel çıkış noktalarına göre hareket edebilmeleri de zaten redpilldeki fişten çekilmenin en zor parçalarından biridir. Çünkü bu tarz dirençlere hep maruz kalıyor olacaksın.

Utandırma taktikleriyle başa çıkma

Sana kadınların utandırma yapmasının nedenini açıkladım, arabanın kaputunun altında aslında ne olduğunu görmen ve mantığı anlaman için. Sen “kadınlar beni utandırmaya çalışıyorlar” diyebilirsin, evet ama neden ? Bu yüzden utandırmayla başa çıkma yöntemlerine gelmeden önce sana şuanda utandırmanın nasıl çalıştığını açıklamaya çalışıyorum. Sana bütün gün kadınlar erkeklere “erkek ol, erkekler büyümeli, erkekler egolu” gibi şeyler diyorlar diyebilirim. Bunu bütün gün konuşabiliriz. Ama bunların çıkış noktasını bilmeden sana bir faydası olmaz. Çünkü bu tarz utandırmalarla başa çıkabilmen için onların nereden geldiğini ve mantığını bilmen gerekiyor.

Utandırma taktikleri serisinin 3. kısmını aşağıdaki linkten okuyabilirsin:

En yaygın kullanılan utandırma taktikleri

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goldenboy
Goldenboy
1 ay önce

Çok iyi bir yazı. Yukarda da dediğin gibi utandırma taktiklerinin amacı kişiyi kontrol altına almaktır. Büyük ihtimal bir sonraki yazı Utandırma Taktikleriyle Nasıl Başa Çıkılır olacaktır. Merakla bekliyorum.

Mavi Altın
Mavi Altın
1 ay önce

Devamı gelmeli. Bunlarla nasıl çıkılmalı ?
bu soruya cevap vermemiz lazım. Diğer yazıyı bekliyorum.
Teşekkürler.

Arsız
Arsız
1 ay önce

Devamı gelmeli. Bunlarla nasıl başa çıkılmalı ?
bu soruya cevap vermemiz lazım. Diğer yazıyı bekliyorum.
Teşekkürler.

Mavi Altın
Mavi Altın
1 ay önce

Kadınlar erkekler üzerinde utandırma taktikleri uygularlar ama neden ? Çünkü onların omuzlarına daha fazla yük ve sorumluluk bindirip, onlarına daha iyi bir şekilde kontrol altında tutarak istediklerini yaptırmak için. Bunun farkına varan erkek değişmeye (kendini geliştirmeye) karar verir. Bu değişiminden dolayı ona jerk demeye başlarlar ve ona yeni yeni taktikler ile utandırmaya çalışırlar. Çünkü erkeğin eskisi gibi avuçlarının içinde olmasını istedikleri için. Ama o erkek yaptıklarında eminse ( ki düşünerek hareket etmeli) kontrol altında tutulamazlar.

Umarım doğru anlamışımdır.