Leonardo Dicaprio kız arkadaşları yaşları

Bu yazıda Rollo Tomassi’nin podcastinden çevirisini yaptığım utandırma taktiklerine devam edeceğiz. Ancak bu makaleden önce utandırmanın nedeni açıklayan şu 2 makaleyi okuman gerekir.

Kadinlarin kullandiklari utandirma taktiklerinin temelleri

Mavi haplı erkeğin kendini değiştirme sürecinde karşılaşacağı utandırma taktikleri

Gerçek erkek X yapar / Erkek dediğin Y yapar

En yaygın olarak kullanılan ilk utandırma taktiği budur. Bu utandırma erkeklere erkek olmanın sorumluluğu olarak sunulan bir ton kadın yararına şeyi üstlenmesi üzerinedir. Böyle olmadığın ve sana söylediğim şekilde yaşamadığın için utanmalısın fikrine dayalıdır. Bu söyleyiş erkeğe bir ideal sunuyor. Böyle bir ideale uygun davranmalı ve yaşamalısın denir. Öncelikle biri sana erkek olmandan bahsediyorsa kendini sana karşı otorite konumunda görüyor demektir.

Bir çeşit erdemli, ahlaki bir hayat yaşamanı eğer böyle yaşamazsan sende bir terslik! vardır ve onların idealine, söyledikleri standarda göre yaşamadığın için kendinden utanman gereklidir. Ancak buna uygun yaşamayı düşünmeden önce hesaba katman gereken diğer şey bu kişi bahsettiği şey konusunda otorite mi? Mesela bana insanlar her konuda utandırma yapmaya çalışıyorlar. Ama bu insanlar bahsettikleri şey konusunda bir otorite değiller. Gerçekte olan şeyse şu:

Herkes içinde kendi idealize edilmiş dünyasını barındıran bir kutucuğun üzerinde oturuyor. Ve diğer kişilere içinde bu idealize edilmiş bir dünya içeren kutucuğu sunuyor. Buna uymazlarsa onlarda yanlış giden bir şey olduğunu hissettirmiş oluyorlar. Şu basit varsayım karşısındaki o kişiyi bu idealize edilmiş kutuda tutmaya yarıyor. Herkes benim ileri sürdüğüm şeye inanıyor ve sen inanmıyorsan bu kutunun dışındasın demektir. Ve bu durumda sanki benim nasıl bu hale geldiğimi merak ettikleri için sorguluyorlar. Başıma korkunç bir şey gelmiş ve ben böyle düşünen bir zihne sahip olmuşum gibi. Aslında tek yaptıkları üzerinde oturdukları o idealize edilmiş kutuyu sorgulamak, utandırma yaparak o kutunun duvarlarını daha da sağlamlaştırmak.

Günümüzde duymak istediğini duymak çok kolaydır

Günümüzde özellikle insanların bu kadar gruplaştığı ve kutuplaştığı bir ortamda duymak istediğini duymak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnsanlar kendi fikirlerine sahip olan kişilerle beraber oluyorlar. Böylelikle bir echo chamber (insanların sadece kendi görüşlerine benzeyen fikirlere sahip olan kişileri dinlemeleri) oluşuyor ve sadece aynı fikirler belli bir grupta duvara çarpıp dönüyormuş gibi tekrar tekrar duyuluyor. Normalde başka bir kişinin tamamen şeytani olduğunu düşündüğün fikirlere bile sahip olduğunu düşünsen, bu fikre nasıl geldiğini öğrenmek için dinlemek gerekir ama bu günlerde bunu asla yapmıyoruz. Ve kendi ideolojik idealize edilmiş fikir havuzumuz içinde kalmak istiyoruz.

İşte bu noktada bu insanlar kendi idealize edilmiş kutuları içinde kendileriyle beraber olan herkesin “toplum”un ta kendisi olduğunu düşünüyorlar. Ve onları için normal olan bu demektir. Ve bu ideolojik kutunun dışında olan herkes delirmiş ya da kendilerine karşıdır. İnsan doğası gereği kabilecidir ve hep kendinden başka insanların nasıl öyle olduğunu merak eder ve bunun içinde bu insanın öyle olması için bir şeyden zarar gördüğü, bir olayın onları kötü şekilde etkilediğini düşünür. Bir numaralı utandırma taktiği erkek ol dur. Erkeklik tanımı tamamen kendi kutusunun içindeki tanımdan ibarettir. Bunu sana söylediğim kişi ol demektir. Bunu söyleyen bir kadın ya da erkek olabilir, söylediği kişi üzerinde bir otorite olduğunu düşünüyordur.

Erkeklerin kız çocuğu gibi yetiştirilmesi bir sosyal mühendislik projesidir

Bizler erkek çocuklarının kusurlu kızlar gibi yetiştirildiği bir dönemdeyiz. Ve bu özellikle son 4 kuşaktır uygulanan bir sosyal mühendislik projesi ve bu erkeklere maskülenitenin aslında bir maske olduğunu ve eğer gerçekten içlerindeki-oldukları kişi olurlarsa, kızlarının onlara daha fazla bakacağı öğretildi. Kızlar gibi davranırlarsa ve kızlar gibi kırılgan olurlarsa kızlar onları tercih edeceklerdi. Maskülanite bir maske ve bir çeşit oyunculuk gibi yansıtıldı ve erkekler buna inandılar. Oyuna ilk başlayan erkekler bu yüzden “taklit yapamam, kim 4 kızla aynı anda tabak çevirebilir, bunu yapamam çünkü bu oyunculuk, sürekli rol yapamam” gibi şeyler diyorlar. O yüzden “bunları bırakmalı sadece kendim olmalıyım” diyorlar. Böyle inanıyorlar çünkü maskülenlik gerçekte sahip olmaları gereken bir şey değil, onlar için bir taklit ya da oyunculuk.

Aslında kendi kişiliğini kendin inşa edip kim olmak istediğine sen karar veriyorsun. İster inan ya da inanma bu konuda seçim hakkın var ve istediğin yöne gidebilirsin. Bunun tersine daha çok mavi haplılar ve kadınlar inanıyor. “Maço erkek değil, duygularını bize ifade edebilen erkek istiyoruz” diyorlar. Eğer kendi maskülen yönüne inanıyorsan bu “kibirli bir hıyar (jerk)” olduğun anlamına geliyor. Eğer böyle bir bencil göt (jerk) olarak algılanmak istemiyorsan daha fazla kadın gibi olmalı, kadın gibi kırılgan olmalı ve kendini feminen bakış açısıyla değerlendirmelisin. Böyle bir ortamda maskülenlik erkekler için çözülmesi çok zor bir şey haline geliyor. Çünkü onlara bu öz maskülen erkekliği öğretecek babaları ya da sosyal bir yapı yok. Bu yüzden de maskülaniteyi bir taklit ve oyunculuk sanıyorlar. Bu erkeklere “maskülenlik nedir?” denildiğinde yanlış tanımlıyorlar ve basmakalıp şeyleri söylüyorlar çünkü hiç modelleyememişler.

Sonuç olarak aslında bizi authentic (eylemleri ve fikirleri kendine olan güçlü inancından-neyi neden yaptığını bilen şekilde) yapacak şeylere karşı utandırılmışız. Feminen bir ideale göre yaşamıyorsam erkek gibi davrandığım için utanmalıyım diye düşündürülüyoruz. Eğer kendi tanımladığın erkeklik tanımına göre erkek olursan ve buradaki performans yükünü almazsan utanmalısın.

Bu açık hipargamiye yol açıyor. Kadın gidip seksi bir erkekle sevişiyor ancak bu utandırma o seviştiği seksi erkek için geçerli değil, kurallar o erkek için geçerli değil. Utanma ve kurallar hizada tutması, güvenlik ve fayda sağlayacağı beta erkekler için geçerli. Kadın bu beta erkekle seks yapmadan ondan fayda sağlamak istiyorsa utandırmayı kullanmalıdır.

Kadınlar erkeklik kartını her an ileri sürmek üzere ellerinde bulundururlar

Kadınlar her zaman erkeklik kartını ellerinde tutarlar, erkeklik bir rütbe gibi sana takılmak için ellerinde bekliyordur. Bunları yapmazsan, mesela tek çocuklu boşanmış bir anne ile evlenmekten imtina edersen sen erkek değilsindir. Gerçek erkek boşanmış tek çocuklu annelerle evlenmekte bir fark görmez. Kadının ona söylediği şeyi yapar, hatta kadın seni aldatıp başkasından bir bebek yapmış bile olsa o çocuğu sahiplenir. Eğer bunu yapmazsan tüm dünya bir anda o kıza yardım eli vermediğin için seni utandırmaya başlayabilir. “Ama o alt tarafı bir hata yaptı” derler, yaptığı şey düşüncesizliktir ve şimdi sen onu affetmeyerek yeterince erkek olmadığını gösteriyorsundur, “erkek olarak kendine yeterince güvensen böyle davranmazdın” derler

Reddit’te bununla alakalı bir konu vardı. Başlığı şöyleydi “Ben asshole (göt) müyüm diye ?”. Adamın sevgilisi onu aldatıp başka bir erkekten hamile kalıyor ve adamdan da açıkça bu çocuğu büyütmek için yardım istiyor: “Yaptığımı affet, seni seviyorum ama şuan hamileyim ve kürtaj konusuna girmek istemiyorum” diyor.  Bu adamdan yardım alırsa bu kız için evrimsel bir jackpot – piyango gibidir. Ama diğer taraftan sen bu durumdaki bir kızı terk edersen ve yardım etmezsen erkekliğinden utanmalısındır. Dediğim gibi kadınlar her zaman bu erkeklik kartını ellerinde bulunduruyorlar. Ve istedikleri zaman öne sürüyorlar. Size biraz uç bir örnek verdiysem de diğer örnekte şu:

“Gerçek erkekler X yapar” cümlesinin meali

“Gerçek erkekler x davranışını yapar” gibi şeyleri ne zaman duyarsan bunun bir utandırma taktiği olduğunu aklından çıkarma. Kim bunu derse aslında şunu diyordur: “şuan elimde erkeklik kartını tutuyorum ve elimde senin hayatın boyunca hakkında kafanın karışık olduğu çünkü küçük bir çocukluktan beri kafanın zaten karışık olması için koşullandırıldığın gerçek maskülenliğin gerçek tanımına sahibim. Ve tahmin et şuan avuçlarımda neyi bulunduruyorum? Evet, o maskülaniteyi. Tek yapman gereken sana dediğim şeyi yapman ve performans yükünü yerine getirmen. Böylece ben de sana maskülenlik rütbesini verebilirim. Ancak unutma ki senden isteyeceğim şey hiçbir zaman senin yararına olmayacak” 🙂

Bu erkek ol taktiğinin ve utandırmanın geldiği temeldir. Dolayısıyla erkek dediğin X’i yapar gibi şeyler duyduğunda her zaman bunun temelini sorgula.

İkinci taktikse kadınların cinsel skorunun önemsiz olduğudur

Kadınlar bunu dile getirmeye bayılırlar çünkü eğer buna takılırsan senin kadının cinsel geçmişi ile problemleri olan, kendine güvensiz bir erkek olduğun anlamına geldiğini söylerler. Ve bunu sorduğun için kendinden utanmalısındır. “Y’i kabul etmiyorsan kendi maskülenliğinle güvende hissetmiyorsun” deerler.

Sonuçta her erkek aya ilk kez giden ve oraya bayrağı ilk diken erkek olmuyor. Ancak erkekler neden kadına önce kimin eriştiğini önemsiyor? Evrimsel olarak konuşursak kendine sadık olan ve kendini aldatmayacak bir kadın bularak kendi genetik mirasını iyi bir şekilde devam ettirme şansını arttırmak istiyorlar. Erkeklerde kıskançlık gibi şeyler bu genetik mirasın risk altında olmaması için evrimleşmiştir aslında.

Geçmişte kaç kişiyle beraber olduğu gibi şeylerin önemsiz olması fikrinin temeli de bunun kadının eşleşme stratejisini güçlendirmesinden kaynaklanıyor. Bu yüzden de kadının 8-10-12-20 ya da üç haneli sayıda erkeklerle beraber olmasının önemli olmadığı öne sürülüyor.

Bu konudaki diğer argüman da şudur: “erkekler de yapıyor”. Hayır bu iki taraf için farklı bir şeydir. Erkekler için seks duygusal tarafı olayın dışında bırakılmış bir şeydir. Pornografi erkekler arasında bu yüzden bu kadar popülerdir.

Bu arada utandırmanın yaşı yoktur, erkekler bunu erkeklere karşı da kullanırlar. Utandırma kullanışlıdır çünkü işe yarar. Mesela bir erkek bir erkeğe sert davranarak onu bir davranışı için utandırmaya çalışıyorken aslında onun gerçekleri görmesini, güçlenmesini istiyor olabilir. Onu kız gibi davrandığı için utandırmaya çalışıyordur. Ancak feminize olmuş erkek bunu anlayamaz. Yani utandırmayı ister iyi yön de ya da kötü yönde olsun herkes kullanıyor, kız arkadaşın, ailen , annen, baban, herkes, çünkü çok kullanışlı, bunu unutma.

Kadınlar sinsi erkek oyununu fark eder ve bundan nefret ederler

Günümüzde maalesef erkekler bu utandırma taktikleri konusunu içgüdüsel olarak ayırt edemiyorlar. Çünkü çoğu erkek femize edilmiş düşünce tarzını benimsedi. Eğer kadınlar gibi olursak bunun bizi kadınların bizi beğenmesi için daha avantajlı bir konuma koyacağını düşündük. Aslında erkekler bu üreme-cinsellik problemlerini çözmek için bu düşünceyi benimsiyorlar. Kendilerini ne kadar kadınlara özgü şekilde tanımlarlarsa –kadın gibi hassas olmak, kadınların safında olmak, maskülen değil feminen olmak gibi- o kadar kadın ilgisi konusunda avantajlı olacaklardı. Bu aslında bildiğimiz mavi haplı oyunudur.  Disney filmlerinde erkeklerin ne kadar kadınsı davranışlar yaparlarsa kadınlar tarafından o kadar sevildiği gösterildi. Erkekler bu kadın zihniyetini benimsediler çünkü cinsellikle alakalı ihtiyaçlarını bunun çözeceğini düşündüler. Harika duyarlı bir erkek olurlarsa kadınlar bunun farkına varıp bu erkeklere minnettar olurlar gibi. Ve kadın feministler, meriçler buna inanıyor. Jordan Peterson’un bunla alakalı güzel bir lafı vardı: Sinsi erkek oyunu, kadınla aynı takımda taklidi yapmaya çalışmaktır. Ve kadınlar bundan nefret eder. Onlar için efendi erkek taklidi yapan bir erkekten daha kötü bir şey yoktur. Eğer gerçekten bir efendi erkeksen de senin için çok üzgünüm, çünkü kimse senden hoşlanmayacak. Üstelik kadınlar bile senin gerçekten iyi-efendi bir erkek olduğunu düşünmüyorlar. Onlara bilerek yanlış sinyaller yolladığını düşünüyorlar. İyi erkek diye bir şey olmadığını düşünüyorlar. Çünkü çevresindeki tüm iyi-efendi erkeklerin onunla yatmak istemelerinin haricinde, senden haz etmemesinin nedeni onunla yatmak istemen değil, ona bu konuda yanlış sinyaller göndermendir. (Efendi-iyi erkekler aslında samimi değillerdir, kadının gözünde puan toplamak için iyi görünürler)

En yaygın kullanılan üçüncü utandırma taktiği

Şuna benzer utandırma taktikleri de çok yaygın: “erkekler bağlanmaktan korkuyor”, “kendi yaşlarına uygun kızlarla beraber olmalılar”, “gerçekçi olmayan güzellik standartları bekliyorlar”, “buna inandığın için utanmalısın”, “duygusuz seks yapıyorsun” gibi şeylerdir.

Bunlar aynı tip utandırmaya dayanıyor: O da “bu kadına yatırım yapmalısın” dayatmasıdır, eğer yapmıyorsan kötü bir erkeksin. Kadın fiziki olarak iyi durumda olmasa da, fazla kiloları olsa da, boşanmış ve çocukları olan bir kadın olsa da, başarısız da olsa vb…

Gerçek erkeklerin bağlanma, evlenme gibi şeyler konusunda korkuları yoktur denir. Aynı şekilde kadından gerçekçi olmayan yüksek güzellik standardı da beklemezler denir. Bunlar özellikle yaşı daha büyük ve “Epiphany” aşamasındaki kadınlardan duyacağınız şeylerdir. 22’lerindeki bir kızdan “erkekler bağlanmaktan korkuyor” sözünü duymazsınız. (Bağlanmaktan korkmak sözünü genelde 30’lu yaşlardaki kadınlar erkekleri evlenmeye ikna edemediklerinde söylerler)

15 ila 115 yaş arasındaki her erkek 20’lerinin başındaki kızlara ilgi duyarlar

Ben erkeklerin güzellik standartlarına çok takıldıklarına kesinlikle karşıyım. Öncelikle erkeklerin aradığı güzellik gençlik ile ilgilidir. Erkekler genç kadınlardaki güzelliği isterler. 15 ila 115 yaş arasındaki her erkek 20’lerinin başındaki kızlara ilgi duyar. 20’lerindeki bir kızın cinsel pazar değerinin tepeye vurmasının nedeni de budur. Bunun yanında basit bir örnek daha vereceğim, bir kadının vücut tipi ve görünüşü ne olursa olsun mutlaka buna benzeyen bir porno kategorisi mevcuttur. Yani erkeğin eşleşme stratejisi sınırsız sekse sınırsız erişimdir. Ve gece 2’den sonra kimse çirkin değildir. Bazıları bu kadınlarla sevişerek erkeklerin kendi hipargamilerine yenik düştüğünü söylüyorlar ama hayır. Sadece kadınlar hipargamiktir. Çünkü kadınların bir çekicilik tabanı vardır. Bu yüzden sadece kendi cinsel pazar değerinin üzerinde ya da en azından eşit seviyesinde erkeklerle beraber olurlar. Erkeklerde bu taban yoktur. 7 puanlık bir erkek seve sever 5 ya da 6 puanlık bir kızla beraber olur.

Kadınların hipargamik filtresi beta erkeği eler

Bu konuyla alakalı diğer bir utandırma taktiğiyse “erkekler kendi yaşlarına uygun kızlarla beraber olmalılar” lafıdır. Kadınların kendinden 3-5 yaş büyük erkeklerle beraber olması gerektiği de söylenir. Ancak bunun böyle bir kurala bağlanması mümkün değildir çünkü tekrar söyleyeceğim üzere kadınlar hipargamiktir. Başarmış ve kendini mümkün olduğunca gerçekleştirmiş erkek ararlar. Ve erkekler belli bir yaştan sonra bunu başarabilirler. Richard Cooper’in sürekli söylediği gibi “kadınlar senin hangi mücadeleleri verdiğinle ilgilenmezler, sadece bitiş çizgisinde bekleyip kazananla beraber olurlar” lafı buna çok iyi bir örnek. Ancak bunu her kadın yapamaz elbette. Bu yüzden şuan bitiş çizgisine varmamış erkeklerden bunu başarabilecek, birinci olabilecek erkekleri hipargamik filtreleriyle bulmaya çalışırlar ve o erkeklerin üzerine bahse girerler. “Bu erkek 36-37 sinde bir kazanan olabilir” derler. “Onunla şimdiden beraber olayım ve o başarılı olunca bende kazanmış olurum” diye düşünürler (Bu düşünce akla yatkındır ve eleştirilecek bir tarafı yoktur). Kadınlar içgüdüsel olarak erkeklerin bu olgunlaşma sürecinin (gerçek- değerli bir erkek olması için) çok daha uzun sürdüğünü bilirler. Bu yüzden kadınlar daha yaşlı erkeklerle beraber olmaya meyillilerdir. Yani erkeklerin kendi yaşıtlarına yakın kadınlarla beraber olması fikri her iki cinsiyetin gözünden de son derece çarpıktır. Bunu epiphany aşamasındaki kadınlar savunurlar.

Kadınların çok sinirlendiği bir örnek vereceğim: Leonardo DiCaprio genelde oldukça genç kızlarla beraber oluyor. Genelde 22’lik kızlarla oluyor ve beraber olduğu en yaşlı kadın 25 yaşında. Bu bilinçli yaptığı bir şey değildir sadece bir erkek zaten böyledir. Aşağıdaki grafik Dicaprio’nun bulunduğu yaşlarda hangi yaşlarda sevgilileri olduğunu gösteriyor. Görünen o ki Dicapri 24 – 44 yaşları arasındayken sevgililerinin hiçbiri 25 yaşından büyük değil.

Leonardo Dicaprio kız arkadaşları yaşları
Leonardo Dicaprio’nun beraber olduğu kadınların en yaşlısı 25 yaşında – Bu grafik Dicaprio’nun sevgililerinin yaşlarının istatistiğini gösteriyor

Ve sonra Keanu Reeves’e ve kız arkadaşına baktığımızda, kız arkadaşının neredeyse onun annesine benzediğini görüyoruz. Ve kadınlar ona bayılıyorlar. “Korkunç Leornado Dipcapriodansa yaşına uygun biriyle beraber oluyor” diyorlar.

 

Keanu Revees ve kız arkadaşı (annesi gibi görünüyor)

Kadınlar bu tarz utandırmaları aslında bu durumu çok fazla umursadıkları için değil, etrafındaki erkekleri Leonardo gibi düşünmekten utandırmak için yapıyorlar. Keanu Reeves gibi düşünmelerini sağlamak için.

 

Kadın utandırmasına karşı Jiu-Jitsu yap

Utandırma her zaman kadın çıkarına hizmet eder. Dikkat ettiysen hiçbir zaman “kadın gibi kadın ol” gibi şeyler duymazsın. Utandırmayla karşılaştığında şunu düşün bu utandırma seni daha iyi bir erkek mi yapacak yoksa ortaya kadının sömüreceği bir fayda mı çıkaracak.

Utandırıldıysan bu bir shit test mi yoksa bunu söyleyen kişi kendi hakkında daha iyi hissetmek mi istiyor bunu belirlemelisin. Eğer insanların göreceği bir yerde ya da online ortamda utandırılmaya çalışılıyorsan, yani “böyle düşünmen çok X” gibi şeyler. Eğer bir kadın seni twitterda utandırıyorsa, çevresinden puan toplamaya çalışıyordur. Kendi ideolojik fikirleri konusunda iyi hissetmek için yapıyordur. Günün sonunda birilerinin ona “çok doğru düşünüyorsun” demesi için. %90 insanlar çevresinden onay görmek için utandırma yapıyorlardır.  Mesela kızlar kendi kız grupları içinde bunu sana yapıyorlarsa .

Eğer utandırma yüz yüze ve gerçek hayatta oluyorsa burada yapman gereken “kabul edip abart” yöntemini uygulamaktır. Normalde beta bir erkek bu utanmayı yer ve utanır çünkü çerçevesi kuvvetli değildir, neyi-neden yaptığı konusunda şüpheleri vardır. “Evet çok utanmazım, ben böyle biriyim işte” diye dalga geçebilirsin. Bu şekilde bu utandırma durumunu avantajına kullan. Birisi sana utandırma yaptığında, jiu-jitsu yapıyormuş gibi düşün (Jiu jitsu – aikido gibi uzak doğu sporları rakibin enerjisini rakibe geri yönlendirmeye dayanır), düşmanının enerjisini ona karşı kullan, “evet haklısın” de ve dalga geçer şekilde daha üst perdeden olaya bakarak olayı ona doğru çevir.

Kadınlar bunu seni betaya çevirmek ve kendi hipargamik filtrelerine takılarak senin beta olduğunu ortaya çıkarmak için yapıyorlar. Eğer bu utandırma taktiklerini yersen seninle seks yapmak tatmin edici bir deneyim olmayacak. Bu aslında günün sonunda cinsiyetler arası bir savaş/harp/mücadele. Özellikle genç kadınlar için utandırma ya da bu tarz şeylerle beta erkeği yenmek ve birine zarar vermek sevdikleri bir şey. Kendi güçlerini onaylamaları gibi bir şey.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arsız
Arsız
3 ay önce

Aslında kendimize ait bir standartlarımız olmalı. Yeri geldiği zaman ise o standartların üstüne bile çıkabilme potansiyeline sahip olmamız gerekiyor.
*Ama sen abim yaşındasın !
*Ufaklığa bak sen !
Bunlar hep erkek üzerinde otorite kurma çabaları. Erkeğin kendi standartları olmalı ve kadının standartlarına uygun değil otoriter olmalı.
Bu utandırma taktikleri ve shit testler hep erkeğin üzerinde bir otorite kurmaya çalışmak.
Umarım doğru anlamışımdır.

Goldenboy
Goldenboy
3 ay önce

Eline sağlık Secret. Keanu Revees ergenlik zamanında çok milf p*rnosu izlemiş. Büyük ihtimalle bunun etkileri.

Küçükçekmeceli keiran lee
Küçükçekmeceli keiran lee
1 ay önce

Secret, bugün hb8 bir kaç kız beni SHITTEST yağmuruna tuttu. Bı kıza en sonunda küfür ettim. Bı siktir git AMK diyerek çıkış yaptım sonrada bu kız arkamdan bana neden küfür etti demiş. Normalde küfür etmek özgüven eksikliği göstergesi olduğunu biliyorum ancak en sonunda çıldırdım.