kırmızı hap

Merhaba arkadaşlar, Rollo Tomassi’nin youtube kanalını takibe aldım. Bildiğiniz gibi Rollo Tomassi (Rational Man kitap serisinin yazarı) Redpill ile ilgili çok kaliteli bilgiler üreten birisi. Rollo Tomassi’nin youtube kanalının içeriğinin hepsini burada bir seri şeklinde çevirmeyi planlıyorum. Çeviriyi Türkçemize uygun ve kendi ifadelerimi de katarak özet ve anlaşılır şekilde yapıyorum.

Çevirdiğim video şu:

Şimdi çeviriye geçelim.

Korku oyunu kadınların erkekler üzerinde her zaman uyguladıkları bir şey. Ancak korku oyununun redpillde anlatılan erkeklerin kadınlara korku oyununu uygulamalarına yönelik hali yanlış uygulanırsa erkeğin yapabileceği en reaktif ve muhtaç şeylerden biri haline geliyor.

Erkekler burada korku kelimesine takılıyorlar. Kelime olarak manipülatif bir şey gibi duruyor. Bir kadını korkutarak istediklerini yapmaya yönlendirecek bir şey gibi. Ama aslında bunun tam tersi. Korku oyunu temel olarak kadındaki rekabet anksiyetesini ortaya çıkarmaktır.

Şunun gibi: pahalı bir arabam varsa, bu arabayı sigortalatmak isteyebilirim çünkü birisi o arabaya zarar verebilir. Biz insanlar kaotik dünyada bizim için değerli olan neyse onu güven içinde saklamak isteriz. Bu bir mal, bir insan ya da bir ilişki olabilir. Çünkü birinin onu bizden alabileceğini düşünürüz. Sadece materyal olarak düşünme. Bu ilişkilerin, işin, senin için değerli olan herhangi bir şey olabilir.

Korku hissine karşı insan her zaman bazı koruma davranışları sergiler. Ancak araba örneğinde olduğu gibi ilişkilerimizi sigortalayamayız. Ve şimdi bunu alıp ilişkilere uyarlayalım. Aynı şekilde kız sana değer verdiğinde ve yatırım yaptığında mücadele anksiyetesi dediğimiz bir şey hisseder. Bunun anlamı eğer kız seni uzun vadeli ilişki için elde tutamazsa başkası bunu başkasının yapacağını bilir demektir..

Kadının sana zaman ve emek olarak yatırım yapması bir çeşit kaybetme korkusu doğurur. Bu yüzden “ilişkimiz nereye gidiyor?” diye sorarlar. Ya da ilişkileri hakkında konuşma talep ederler. Çünkü ilişkinizi belli bir çerçeveye koymak isterler. Bu konuşma korkudan dolayıdır. Kaybetme korkusundan, bir potansiyelden olma korkusundan.

Kadının 21 ile 24 yaş arasındaki kısa yaş aralığı güzellik olarak zirvede olduğu zamandır. Vücudu, cildi, yüzü en diri zamanlarındadır. Ve kadının en çekici olduğu bu zamanda kendisi için en iyi erkeği bulmak için potansiyelinin en yüksek olduğu zamandır. Kadın bu dönemde çok çekici olduğunu ancak bu çekiciliğin zamanla azalacağını bilir. Bu yüzden kadın doğasındaki bu kısa pencere en iyi erkeği bulmak için kadının sahip olduğu en büyük fırsattır. Bu kadının bilinçli olarak düşündüğü bir süreç değildir. Daha çok bilinçaltında, sürüngen beynimizde fark edilen bir şeydir. Kadının çekiciliği 29 yaşına kadar azalacak ve bu yaşlardan sonra daha da hızlı azalmaya devam edecektir. Bu yaşlara kadar kadında bir çeşit korku ve acele etme durumu mevcuttur.

Aslında kadınlar korku oyununu erkekler üzerinde her zaman kullanıyorlar. Erkekler hatalı bir şekilde tüm emek ve enerjilerini belirli bir kadına yöneltmeye meyilliler. Bunu yapıyorlar çünkü kafalarında o kadını çok üstün bir yere koyuyorlar ve tüm emeklerini bir kadına yöneltirlerse karşılığını alacaklarını düşünüyorlar. Bir erkek kadına bir sürü yatırım ve emek verdiyse kadını o erkeği artık kolayca manipüle edebilecek konuma gelecektir. Ve kadın korku oyununu erkek üzerinde her zaman uygular. Erkeği bu davranışı sergilemeye programlayan örneklerini filmlerde, müziklerde, hikayelerde, popüler olan her şeyde görebiliriz.

Eğer mavi haplı bir beta erkeğiysen korku oyununun aynı şekilde kadınlar üzerinde uygulanmasını kabul edilemez bulabilirsin. Korku oyunu kadına resti çekip, ona ültümatom vermek değildir. Kadınlara “korku oyunu oynayıp onlardan intikam alacağım” diyen bir tutum reaktif ve son derece zayıf bir tutumdur. Korku oyununu tam olarak anlayamayan bu erkekler genelde “Ben erkeğim masaya yumruğumu vuracağım ve sen beni takip edeceksin. İşine gelirse” gibi bir ültimatom verirler.

Ultimatom verilmesi aslında zayıf olduğunuzun karşı tarafa ilanıdır. “Çok güçsüz hissediyorum ve bu söylediğimi yapmazsan giderim” demektir. Sızlanan küçük bir çocuk gibi görünürsün. Bu korku oyununun aleni ve uygun olmayan şekilde uygulanışıdır.

“Dediğimi yap yoksa giderim” tarzı olan ve kadında kaybetme korkusunu yapay, sözel bir şekilde oluşturmaya çalışmak korku oyununun yanlış uygulanmasıdır.

Öncelikle korku oyununun düzgün uygulanabilmesi için kadının halihazırda sana biraz olsun yatırım yapmış olması gerekir. Özellikle kadın 28 yaş sonrası eski çekiciliğinin azalmaya başladığı, artık uygun partner bulma konusunda yumurtanın kapıya dayandığı, en aceleci olduğu dönemdeyse daha potansiyelli gördüğü erkeğin korku oyununa karşı daha duyarlı olacaktır. Bu durumdaki kadın sık sık erkeği: “Erkekler çocuk gibi”, “erkekler bağlanmaktan korkuyorlar”, “erkekler güçlü ve bağımsız kadınlardan korkuyorlar” diyebilir. Böylelikle erkekleri utandırıp, zihinsel olarak baskı altında tutup kendi kadın çerçevelerine ve hayat planlarına sokmaya çalışırlar. Çünkü 28 yaşında bir kadın 22 yaşında bir kızla mücadele edemeyeceğinin farkına varmıştır.

En iyi korku oyununu, bunu sözel olarak dile getirmeden sosyal ispat ve ön seçilim(başka kadınların da seni tercih ettiğini göstermek) üzerinden yapabilirsin. Mesela görüştüğün kızın arkadaşları da sana ilgi ve alaka gösteriyorsa bu korku oyununun iyi bir uygulanışıdır. Bu bir nevi kıskandırmaktır. Ve bir kadını kıskandırmak çok etkilidir ve bunu yapmanın birçok yolu vardır. Bir kadının seni kıskanması sana yatırım yaptığının göstergesidir. Diğer kadınların seninle belli belirsiz flört etmesi, seninle diyalogda olmaları eğer kadının sana bir şekilde yatırım yapmadıysa onu kıskandırmazdı.

Aslında kadınlar kıskançlık hissetmediği hiçbir erkeğe aşık olmazlar.

Aslında kadınlar kıskançlık hissetmediği hiçbir erkeğe aşık olmazlar. Kadınlar ve mavi haplı erkekler bu kadının erkeği kıskanması olayından nefret ederler. Mavi haplı erkekler bundan nefret ederler çünkü küçüklüklerinden beri onlara kadınlar adeta üstün yaratıklar gibi el üstünde tut, kadını rahat hissettir, sana güvenmesini sağla mesajı verilmiştir. İlişkilerde kadının erkeğe tam bir şekilde güvenmesinin ideal senaryo olduğu anlatılmıştır ve mavi haplı erkeklerin tersi bir ihtimalden ödleri kopar.

Erkeklerin çoğunun yaptığı şey bunun tam tersi: kadınıma kalitemi kanıtlayacağım, onun beyaz şövalyesi olacağım, harika erkek arkadaş olduğumu kanıtlayacağım tarzı şeyler. Erkekler bunu yapıyorlar çünkü küçüklüklerinden beri kadını rahat, güvende hissettirmeleri telkin edilmiş. Kadınlara sorduğunuzda da aynı şeyi tekrarlayıp duruyorlar: Güvenebilecekler, kendilerini rahat, iyi hissettirecek, yani her zaman “alfa .iker beta öder” denklemindeki “beta öder” tarafındaki şeyleri dile getiriyorlar. Buradaki sorun şu ki tüm bu istediklerini söyledikleri şeyler çekici ya da baştan çıkarıcı olmanın tam tersi şeyler.

Eğer burada arzu uyandırıcı derinden gelen bir arzuyu konuşacaksak, bir kadın bir erkeği arzuladığında ve onunla beraber olmak istediğinde oturup “ne kadar güvenilir” diye düşünmeyecektir. Mavi haplı erkekler için kadını kıskandırmak yoluyla kadında rahatsız bir his oluşturmak adeta Tanrı tarafından yasaklanmış gibidir.  O yüzden bir kadına güven vermek gibi şeylerle çok ilgilenip kadında arzu uyandıran şeyleri şeytani ve manipülatif şeylermiş gibi algılarlar.

Mavi haplı erkekler için kadını kıskandırmak yoluyla kadında rahatsız bir his oluşturmak adeta Tanrı tarafından yasaklanmış gibidir.  O yüzden bir kadına güven vermek gibi şeylerle çok ilgilenip kadında arzu uyandıran şeyleri şeytani ve manipülatif şeylermiş gibi algılarlar.

Mesela sevgilisiyle takılırken garson kız erkekle biraz samimi konuşursa çoğu erkek bunu geçiştirmeye çalışır. Çünkü böyle davranmazlarsa kız arkadaşını kaybedeceklerini düşünürler.  Ancak bu kıskanma ve makul kaybetme korkusu duymak sağlıklı bir ilişkininde önemli bir parçasıdır. İlişkinin dengesini sağlar. Çoğu erkek kadınlarını kaybetmelerine neden olacağı için bu durumdan kaçınırlar. “kendine saygısı olan kadın buna razı gelmez, kız arkadaşım beni hemen bırakır” falan derler. Ama hayır, kadınlar zaten korku oyununu sana karşı her zaman kullanıyorlar!

Kadınlar evet, belki aldatan erkekleri sevmezler ama aldatabilecek ama bunu yapmayan erkeğe bayılırlar. Çünkü erkeklerinin yüksek değerli olduğu çevresindeki başka kadınlar tarafından ispat edilmiştir. Bu korku oyununun uygun şekilde uygulanışıdır. Bir restoranda kadın çalışan seninle belli belirsiz flört ettiğinde, samimi konuştuğunda bu korku oyunudur. Bu durumda kadının sürüngen beyninde (beynin bir bölümü) senin çekici bir erkek olduğun dışarıdaki üçüncü kaynaklar (başka kadınlar) tarafından onaylanmış olur. İyi korku oyunu bu şekilde pasif şekilde olur, gidip başka bir kızla açıkça flört ederek değil.

Bu durumda başka kızlarla samimi diyaloglara girdiğinde mavi haplı erkekler gibi “hayır bebeğim asla öyle davranmam” gibi şeyler söyleme “kadın kaliteden anlıyorsa benim suçum ne?” gibi esprili bir şey söyleyip dalga geçebilirsin mesela.  Buna benzer şekilde önce kabul edip sonra abartabilirsin. Aslında sevgilin başka kadınların seninle olmak istediğini görürse bu onun gururunu okşar. Ama savunmaya geçersen ve başka kadınların da seninle ilgilendiği durumunu hasır altı etmeye kalkarsan kendi ayağına sıkarsın. Bu mavi haplı düşünce yapısıdır. Bu noktada kızın seni kıskanması sana değer yüklediği anlamına gelir. Ve senin onun senin cazibenin etkisinde olduğu bir çerçeve kurduğunun ispatıdır.

Toparlamak gerekirse korku oyununu aktif şekilde değil, pasif şekilde oynayın. Yani kız arkadaşınızın yanında başka bir kızla flört başlatmayın ama o kadın gelip sizinle samimi olursa bunu bastırmaya çalışmayın. Korku oyununu arttırmak için bu tarz durumları daha çok yaratın. İkincisi ise kıskançlık bir kadının sana samimi bir değer vermesi için gerekli olan bir şeydir. Çünkü seni kaybetmekten korkacaktır. Diğer erkekler ve kadınlar senin değerinin farkında, sen kızdan bir adım daha üstünsün ve seni kaybetmekten korkar.

Kadına davranışlarınla onun seninle olmasının senin için bir hediye olduğunu ifade edersen bu kadın için bir hakaret demektir. Kadın için asıl iltifat olan şey diğer kadınların da seni çekici buluyor olduğunu görmesidir. Tüm bunlar kadının bilinçaltında olur ve senin yüksek değerli bir erkek olduğun kadına ispat edilmiş olur.

Kadına davranışlarınla onun seninle olmasının senin için bir hediye olduğunu ifade edersen bu kadın için bir hakaret demektir. Kadın için asıl iltifat olan şey diğer kadınların da seni çekici buluyor olduğunu görmesidir.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İzzet
İzzet
2 ay önce

Gene kaliteli bir içerik gene secret

Ağa
Ağa
2 ay önce

Nasıl da mavi haplı bir erkek olduğumu anladım

Efe
Efe
1 ay önce

Gayet açıklayıcı, güzel bir yazı olmuş. Serinin devamı gelsin.

Efe
Efe
1 ay önce

Gayet açıklayıcı, güzel bir yazı olmuş.

kvpala
kvpala
1 ay önce

çeviri serisi harika olmuş. kafada ki soru işaretlerini tamamen tamamlıyor umarım seriye devam edersin patron

TanjantAlfa
TanjantAlfa
1 ay önce

İzninle Çalıyorum, pardon değerli bir yazıyı hayata aktarmak ve içselleştirmek için kütüphaneme ekliyorum.