Birçok evli erkeğe ev işlerinde karısının görevini üstlenmek daha fazla seksi hak etmesi için yapması gereken bir şey olarak dayatılıyor. Öyle ki ev işlerini erkeğin yapması seks için bir ön sevişme gibi. Hatta feministler tarafından bulaşıkları yıkayan bir erkeğin kadınlara seksi geldiğinden bahsediliyor.

Rollo Tomassi bu konudan “chore play” olarak bahsediyor. Mavi haplı erkek evlilik öncesinde kadını seks için moda sokmak, hazır hale getirmek için hediyeler, çiçekler, güzel bir akşam yemeği sunma yolunu izliyor. Evlilikte ise mavi haplı erkek bunların yerine karısını seks için moda sokmak, hazır hale getirmek için karısının kendisiyle daha sık seks yapmasını sağlamak için geleneksel evliliklerde kadının üstlendiği ev işlerini üzerine alarak, yani ev temizliği yapmak, yemeği pişirmek, bebeğin altını değiştirmek, bulaşıkları yıkamak işlerine gönüllü oluyor. (Bunları gerçekten gerekliği olduğunda ve zaman zaman yapmasından bahsetmiyorum, bu işleri haddinden fazla şekilde üzerine almasından bahsediyorum)

Kısaca normalde evlilikteki geleneksel kadının işi olan şeyleri üstüne almak kadının erkeğe karşı cinsel ilgi duymasına yardım eder gibi bir argüman mevcut. Evlilikte “güçlü bağımsız kadınlar !” kocalarını daha fazla seks yapmak konusunda motive etmek için onlara ev işleri yapmaya yönlendiriyorlar.

Hatta kadınların dünyasında erkeğin ev işleri yapmasının kadınlarda cinsel iştah uyandıracak bir şey olduğunu iddia ediyorlar.

Bu aslında Gynocentrism (kadın merkezcilik) dediğimiz kadın merkezli yaşama şekline ait bir şey. Erkekleri bir döngüde tutmak için tasarlanmış. Kadının kendi “benim beta erkeğim” ini tasarlaması için ortaya çıkmıştır. Bu beta erkeklere onları motive tutmak için umut veriyorlar. Beta erkekler bu umuda onlara sunulan belli bir eylem planını takip ederek sarılıyorlar. Bunları yaparsan (bulaşıkları yıkamak, çocuğun bakımını yapmak, çamaşırları yıkamak, yerleri süpürmek vs.) daha fazla seksle ödüllendirilirsin deniliyor.

Birçok evli erkeğin sorunu eşlerinin onlarla artık çok daha az seks yapması ya da hiç yapmamasıdır. Ve boşanmaların nedenlerinden en büyüklerinden biri de evlilikte bu seks yokluğudur.

Burada ev işi yapmayı, gereklilik olan durumlarda asla elini sürme şeklinde söylemiyorum. Bunları birer görev haline getirmenden bahsediyorum. Mesela erkeğin bulaşıkları yıkamayı bitirdikten hemen sonra kadınlarının bu sahneyi seksi bulduğu ve erkeğinin dudaklarına yapıştığı görülmüş bir şey değildir. Ya da erkekler “dün benim bluzumu ütülerken çok seksi görünüyordun” gibi iltifatlar almamışlardır.

Aksine erkekler eşleriyle ya da sevgilileriyle hayatlarındaki en tutkulu seksleri maskülen bir şey yaptıktan hemen sonra gerçekleştiğini bildiriyorlar! Ya da iyi bir sosyal ispat (diğer kadınların o erkeği çekici bulduklarının bir işareti) sağladıklarından sonra. Bunlar aynı zamanda kadında erkeğini kaybetme korkusu ve diğer kadınlarla mücadele içinde hissetmesini sağlayan şeylerdir.

Evlilikte görev edindiğiniz geleneksel kadın işleri erkek imajınızdan götürüyor. Evde erkeğin halledeceği cinsten işleri yapan erkek karılarının yerine yemeği hazırlayan erkeklerden daha fazla seks yapıyor.

Burada seks bir alışveriş gibi, onaylanma sonucu olarak erkeğe sunuluyor. Bu seksin kötü bir türü. Bu seks şehvetten ya da kontrol altına alınması zor bir arzudan gelmiyor. Tutkulu olan iyi seks genelde daha çok evlilikten önce, ortada cinsel bir tansiyon varken, belirsizlik varken, ortada kadının kendini rekabet ediyormuş gibi hissettiği durumlarda gerçekleşir.

Bir kadın seni seks konusunda bekletiyorsa, o seks hiçbir zaman beklemeye değmeyecektir

Rollo Tomasi’nin 3 numaralı demirden kanununda şöyle diyordu “Bir kadın seni seks konusunda bekletiyorsa, o seks hiçbir zaman beklemeye değmeyecektir”. Çünkü bu arzu sonucu oluşan bir seks olmayacaktır. Eğer bir kadın seni arzu ediyorsa seninle seks yapmanın bir yolunu zaten bulur.

Burada evli erkeklere dayatılan şey de arzu ile olan seks değil, bir alışveriş olarak verilen sekstir. Bu aynı zamanda evli olmasa da mavi haplı erkeklerin sekse ulaşmanın tek yolu olarak algıladıkları bir seks türüdür. Mavi haplı erkekler partnerleriyle eşit olduklarına inanılar. Ve eşit partnerlikte bulaşıkları yıkamaları, ev işlerini yapmaları onlara normal görünür.

Uşaklar bulaşıkları yıkar, kraliçeler uşaklarla sevişmezler. Kraliçeler onlara bulaşığı yıkamasını emreden krallarla sevişirler

Ancak şunu aklından çıkarma kimse sana seks borçlu değil, seks kadının sana karşı görevi değildir ve bunu bir alışverişle ondan almaya çalışmamalısın ! Ancak kadınlar seksin bu alışverişe yönelik olan kısmını çok ön plana çıkartıyorlar. Erkekler doğuştan problem çözücü varlıklardır. Kadınlar erkeklere a+b=seks diye bir denklem sunarlarsa erkekler seks sonucuna ulaşmak için bunu deneyeceklerdir. Erkeklerin çoğu bunu düşünce yapısına sahip, kendilerine olmaları gerektiği söylenen tarzda bir koca ya da sevgili olurlarsa daha fazla sekse ulaşacaklarını düşünüyorlar. Beta, mavi haplı erkeklerin bir kadın tarafından uzunca süre bekletilebiliyor olmalarının nedeni de bu. Belli standartlara uyarlarsa, zamanı gelince kadın için en iyi aday durumuna yükseleceklerini düşünüyorlar. Böyle düşünmeleri onlara normal geliyor çünkü seksi sadece bir alışveriş karşılığından alabileceklerine inanıyorlar.

Arzunun pazarlığı olmaz

Oysa arzunun pazarlığı olmaz. Ev işi yaptın diye kimse seni daha fazla arzulamayacak. Kadınlar erkeğin bu “şunları şunları yaparsam kadının bana seks borçlu hisseder” düşünce yapısını beta erkeklerden faydalanmak için kullanıyorlar. Beta erkek kadını pahalı yemeğe çıkararak ve hediyeler alarak kadınla bu arzunun pazarlığına girişiyor aslında. Bunlar bir nevi kadının onunla yakınlaşması için birer rüşvet.

Erkekler burada kadınların kendilerine sekse giden yol olarak sundukları yanılsamaya değil, gerçekten neyin işe yaradığına odaklanmalılar. Yani kadınların söylediklerine değil yaptıklarına dikkat etmelisin. Kadına “Sana bunu aldım şimdi sevişebiliriz” şeklinde değil, kendi sergiledikleri hangi davranışlarının, hareketlerinin kadında arzu uyandırdığına dikkat etmeliler.

Hayatındaki en iyi seksi özene bezene organize ettiğin, onu çok iyi bir akşam yemeğine çıkardığın, pahalıya tuttuğun otel odasında özenle serpiştirdiğin güllerle kaplı yatakta alamayacaksın. Bunlar senin arzunun pazarlığı için yaptığın şeyler. Bunlar yapay. Alacağın en iyi seks evlilikten önce ise muhtemelen kadının kendini senin için diğer kadınlarla rekabette hissettiği, seni garanti olarak görmediği, seni kaybetme korkusu hissettiği bir anda alacaksın. Evlilik sırasındaysa üzgünüm ama muhtemelen bu boşanmadan bir süre önce olacaktır. Çünkü bu durumların hepsinde kadının korku oyununa dayalı bir aciliyeti vardır.

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments