redpill evlilik yaşı

Aristoya göre “Kadınlar 18 yaşlarında evlenmeliler, erkeklerse 37 yaşlarında. Çünkü iki taraf da bu yaşlarda en üstün zamanlarındadır. Bu yaştan sonra iki taraf da düşüşe geçer!”

Burada Aristo’nun söylediği “üstün” kelimesini açmakta fayda var. Aristo’nun burada üstün diyerek kastettiği şey bu yaşlardaki kadın ya da erkeğin karşı cinsin ondan talep ettiği şeylere en çok oranda sahip olduğudur. Yani 18’li yaşlarında bir kız erkeğin öncelikle talep ettiği fiziksel güzellikte zirvede olacaktır ve güzelliği daha uzun süre kalacaktır. 30’lu yaşların ortasında bir erkekse artık olgunlaşmış olacaktır. Ve kadının karşı cinste en çok talep ettiği başarı-statü-güç gibi şeylerde en üstün seviyede olacaktır. Muhtemelen hayatta belli bir başarı kazanmış, belli bir maddi imkana ve statüye erişmiş olacaktır.

Redpill düşünce yapısında her zaman söylediğim şeyi tekrardan hatırlatayım:

“Kadınlar doğar, erkekler inşa edilir”

Bir kadın doğar ve kısa süre sonra elinde doğanın ona verdiği büyük bir güzellik silahı olur. Kadının değeri güzelliğe endeksli olduğu için doğması yeterlidir. Ancak erkeğin değeri başarılı olmasıyla ölçülür, bu yüzden erkeğin zamana ihtiyacı vardır ve kendini inşaa etmelidir.

20’li yaşlarının ortasında bir erkeğin kadının gözündeki değeri fizikselliğine göre değil hayatta elde ettiği başarılara göre biçildiğinden, erkeğin değeri olgunluk yaşlarında iyice oturur. Bu yüzden 20’li yaşlarının başında bir kadının değeri ile 20’li yaşlarının başında bir erkeğin değeri arasında uçurum vardır.

30’lu yaşların ortalarında olan bir erkek güzelliğinin zirvesinde olan 20’li yaşlarının başındaki kadını talep edecektir. 20’li yaşlarında bir kadın ise hayatta başarıya ulaşmış, imkanlarını genişletmiş, paraya ve statüye artık ulaşabilmiş 30’lu yaşların ortalarındaki erkeği talep edecektir. Bu mantıkla Aristo’nun söylediği söze tekrar bakarsak taşlar yerine olacaktır.

Bu yaşlarda olan erkek ve kadın kendisi için en ideal olan karşı cinsi seçmek için elleri en güçlü zamanlarındadırlar.

Kadın ve erkek için ideal evlilik yaşını veren bu tabloyu beraber inceleyelim:

erkek ideal evlilik yaşı

Bu tablo Amerika’daki ünlü bir çöpçatan sitesinin kullanıcılarının tercihlerini analiz ederek elde ettiği bir tablo. Kadınların ve erkeklerin en çok hangi yaş aralığındaki karşı cinslere mesaj attığının istatistiğini gösteriyor. Tablodan şu görülüyor ki erkek neredeyse her zaman 20’li yaşlarının başındaki kadını talep ediyor. Kadın için erkeğin yaşı oldukça değişken bir aralıkta gidip geliyor. Ve erkeğin yaşı çok önem arz etmiyor. Bu tablo bize kadında ve erkekte evlilik yaşı – ideal eşleşme yaşı hakkında bilgi vermiş oluyor.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa
Mustafa
2 ay önce

Kızları 12 adımda elde et kitapçığı mailimi onaylamama rağmen gelmiyor.

Jan Jack Ruso
Jan Jack Ruso
1 ay önce

Güzel yazı olmuş secret. Erkekadam’daki yazıların çok iyiydi. Umarım bu sitede de tecrübelerini ve konuları yazarsın. Kolay gelsin 🙂