kırmızı hap

Redpill ile alakalı sayfalara ve youtube videolarının altına zaman zaman bazı erkekler gelip dalga geçer tarzda yorumlar yapıyorlar. Belki bir kadının bunu “beta utandırma” olarak yapması anlaşılır bir şey, en azından beta erkeklerin gözlerinin açılmamasını sağlamaya çalışıyor. Ama bunu yapanın bir erkek olması kendi topuğuna sıkması demek.

Redpill akımını “eli kız eline değmemiş, kızlar tarafından dışlanmış erkeklerin birbirinin sırtını sıvazladıkları yer” minvalinde argümanlarla küçültmeye çalışmanın arkasındaki motivasyon bu mavi haplı erkeklerin mavi haplı – beta oyununa fazla ego yatırımı yapmış olmalarından kaynaklanıyor.

Mavi haplı oyunu hiçbir erkeğin çıkarına hizmet etmez: Emeğini kadın için hazır bulundur, romantize edilmiş kadın merkezli sosyal buyruğun sana telkin ettiği her şeyi yap, Disney filmlerinin kadınların ne istediği konusunda sana öğrettiği şeyleri uygula. Ve sonunda tüm bunlar işe yaramasın.

Eğer bir erkek mavi haplı erkek oyununa fazlaca yatırım yaparsa, bu oyuna aynı zamanda egosunu da yatırmış oluyor. Yani bir şeye fazlaca yatırım yapan erkeğin artık o şeyin yanlış olduğunu kabul etmesi ve yoldan dönmesi egosuna zarar veriyor! Bu yüzden redpille dalga geçmeye çalışan erkekler görüyoruz. Bu dalga geçen erkekler beta-mavi haplı oyununa çok fazla mesai harcamış kişilerdir. (Meriçlik oyununu oynuyorlar-Yani kadına yaltaklanıyorlar ve kadının onlara birkaç parça kemik atmasını umuyorlar-Ancak erkeklik gururlarını ayaklar altına alıyorlar-Genellikle de bu birkaç parça kemiği bile alamıyorlar-Çünkü yaptıkları bu davranış erkeklik doğasına aykırı)

Bu erkekler redpill ile dalga geçmenin dozunu arttırıyorlar çünkü diğer türlü kırmızı hap argümanlarını çürütme şansları yok. Dalga geçmek psikolojide bir ego-savunma mekanizmasıdır. Bu erkekler mavi haplı erkek oyununa uzun süre emek harcadılar. Bunun anlamı mavi haplı oyununa hem duygusal hem de ego yatırımı yaptılar demek. Şimdi de feminen buyruğun onlara işe yarar olarak sunduğu ve üzerine fazlaca emek sarf ettikleri şeylere sıkı sıkıya sarılma ihtiyacı hissediyorlar.

Mavi haplı oyunu ya da beta oyunu diyebilirsin ama sonuçta bu da bir çeşit oyun tarzıdır. Bu erkeklerin mavi haplı davranışlarını ısrarla sergilemelerinin altında bir beklenti var, kadınlardan onaylanma ve ilgi beklentisi. Ve bu erkekler bu oyun türüne duygusal olarak yatırım yapmışlar ve onlara redpillin neden ve nasıl işe yaradığını söylediğimizde bu erkeklere “hayatını doğru şekilde yaşamıyorsun!” demiş gibi oluyoruz. Yani egoları zarar görüyor. Böylece refleks olarak reddediyorlar ve dalga geçiyorlar. Bu ego savunma mekanizmasıdır.

Kadın merkezli gynocentric toplum erkeklerin bir araya gelip redpill ya da oyunu konuşmalarını istemiyor. Bunu engellemek içinde “eli şeyinde ergen işi” gibi damgalamalarla bu akımı küçültmeye, erkekleri utandırmaya çalışıyorlar. Çünkü tüm bunlar mavi haplı erkeklerin düşünce sistemlerini, ego yatırımlarını tehdit ediyor.

Kadınların oyundan nefret etme sebepleri, kadınların sistemi kendi faydalarına ve kendi güven ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sürdürülmesini istemelerindendir. Ancak bu sadece işin “beta öder” kısmında olur. Ama bir erkek “bu Disneyvari saçmalıklarla uğraşmıyorum ve kadınları duygusal olarak etkilemenin yolunu buldum (maskülen bir erkek olarak)” diyorsa bu birçok kadın için tehdit edici bir durum olarak algılanır.

Yazının devamı sonraki makalede…:

Oyun bir alet çantasıdır, taklit değil


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Whups
Whups
2 ay önce

Secret güzel yazı olmuş sonuna kadar okudum. Peki bir sorum olucak ? ( yanıtını diğer birçok pill sayfasında buldum ama senin bakış açını merak ediyorum)

Redpill’i hiç duymamış insanlara neyin neden olduğunu, nasıl ve hani koşullarda olduğunu anlattığımda ( Redpill’in ismini hiç geçirmeden) “doğru kanka , aynen böyle oldu kanka, vs. ” ama aradan birkaç gün geçiyor ” sen çok biliyon a** , sen önce kendi işine baksana ( çok fazla flört ediniyorum ama uzun ilişkiye girmiyorum o yüzden tecrübesiz gözüyle,manitasız gözü ile bakıyorlar) ” diyorlar. Haklılar diyorum aslında. Her doğru , her kişiye , her yerde söylenmez. “Bir daha bunun muhabbetini bunlara açmam” diyorum ama bir sorun olduğunda benden tavsiye istiyorlar ” kanka neden bu böyle oldu sabah akşam okuyorsun sonuçta vb…” ( direk böyle değil de dolaylı yoldan) ben de istemsizce Redpill’e göre neden böyle olduğunu vs başlıyorum anlatmaya..

Bu konu hakkında sen ne düşünüyorsun ?

Redpill ile 17 yaşında tanıştım şu an 19 yaşındayım ve hayatımdaki en iyi yatırımlardan biriydi.
Kız ilişkileri için değil , genel olarak insan ilişkileri için de geçerli ve aslında hayatın kendisi bu sistem içerisinde ilerliyor…