kırmızı hap

“Sadece erkek ol, kızları manipüle etme” derler. Herkesin bu manipülasyondan anladığı farklı! Aslında her şey bir manipülasyon ve oyundur. Sadece bazı şeyler sende işler ve bazı şeylerde işlemez. Oyun bir bilim değil bir sanattır. Oyun bir erkeğin hile kodunu bulmasını sağlamaz. Zaten öyle olsaydı kimse bunu diğer erkeklerle paylaşıyor olmazdı. Oyun erkeğin elini kuvvetlendirir ama hiçbir zaman %100 işe yaramaz. Unutma ki oyun bir araçtır, her durumda işine yarayacak bir şey değil, oyunun senin için işe yarayan tarafını bulup, sende kullanışlı olan halini geliştirmelisin.

Oyun denilen şey çoğunlukla deneysel bilgiye dayanıyor. Ve oyun yapmak amacıyla sahaya çıkacaksanız şu 3 konsepti iyi anlaman gerekiyor. Çerçeve – qualification (kızın seni sınaması-testlere tabi tutması vs.) – hayal gücü.

Bir kadın seninle tanıştıktan 5 dakika sonra seninle beraber olup olmayacağını bilir!

Normal bir ortamda karşı cinsi qualify eden (sınayan-onu kendini ispat etme durumunda bırakan) taraf erkektir. “Bir kadın seninle tanıştıktan 5 dakika sonra seninle yatıp yatmayacağını bilir” derler. Ben bunun biraz daha farklı olanını söyleyeceğim, “bir kadın seninle tanıştıktan 5 dakika sonra seninle yatacağını kesin olarak bilemez ama yatmayacağını kesinlikle bilir!”. Eğer ilk 5 dakikada kızın genelde beraber olmayacağı tarzda bir adam izlenimi vermişsen, kızın daha önce seks için tercih ettiği erkeklerin dışında bir izlenim verdiysen bu karar ilk 5 dakikada otomatik olarak alınıyor. (Bu bilinçli olarak düşünülerek verilen bir karar değildir-kız sadece kendini sana o anlamda kapatır ve ilgisini kaybeder)

Kadın için 5 dakikada seninle yatağa girmek konusunda “hayır” cevabını bulmak kolaydır. Ancak cevap “evet” olacaksa bu da kesin bir evet değildir: “olabilir”, “belki” sınıfına atılabilirsin. Ya da “kesinlikle evet” sınıfında erkekler de vardır şüphesiz. Ancak kızla tanıştıysan ve liste dışı bırakıldıysan bu karar çoğunlukla çok daha önceden verilmiştir. Sonradan çabalamanın bir faydası olmayacaktır.

Kızın bu kararı da çerçeveden, qualificationdan(erkeğe kendisini ispat ettirmesi için çabalattırmasından) ve kızın hayal gücünden geliyor. Hayal gücü oyunda alet çantanda bulunduracağın en etkili araçlardan biridir. Bu tıpkı kızı daha fazlasını merak etmesi için yemlemek gibidir. Kızın senin hakkında bir şeyleri merak etmesi ve senin kızın aklına yerleşmen ve kızın aklında kira vermeden oturman gibidir.

Kızın aklında seninle ilgili merak uyanması, kızın aklında kira vermeden oturmanı sağlar

Hatırlarsanız “kadınlar betalar için kurallar koyar, alfalar için kuralları yıkar” demiştik. Eğer burada kadın senin için kural koyan, sana bazı itaat testleri atan (mesela: bana içkiyi getir, bana şunu ver, ceketim diğer odada getirir misin, beni eve bırakır mısın gibi). Eğer buna benzer manasız isteklere boyun eğiyorsan kız için betasın demektir. (Not: Buradaki örnekler duruma ve bağlama göre değişir)

Çünkü o senin için kurallar koyuyor ve sen bu kurallara itaat ediyorsun. Normalde alfa onunla böyle konuşmalara bile girmezdi. Birçok erkek için kadın konusunda kıtlık ölümün öpücüğü gibidir. Kıtlıkta oldukları için kadınların kendilerini qualify etmesine (sınamalarına) izin verirler ve “tamam ceketini getiriyorum” derler. Hemen kadına boyun eğerler. Bu davranışlar aynı zamanda erkeğin aklındaki feminen buyruk tarafından öğretilen güvenilir olmalısın, işe yarar olmalısın, rahat hissettirmelisin tarzındaki sosyal programla da uyum sağlamış olur.

Alfa kadının gösterdiği bu çemberin içinde atlamaz. Kız alfa için çemberin içinde atlar. Eğer kız karşılığından senin uyum sağlamanı-razı gelmeni gerektiren bir şeyler öne sürüyorsa (gidip çantamı getirir misin gibi) burada senin için kuralları yıkmıyor, aksine kural koyuyor demektir. Bu qualificationdur. (Not:Tekrar söylüyorum çantasını normalde gidip alabilecek pozisyondayken çantasını senden istemesi bunun için bir örnek olabilir çünkü beta gibi itaat edip etmediğini görmek istiyordur ancak mesela acil bir durum söz konusuysa durum farklıdır – yani buradaki örnekler duruma, bağlama göre değişir. Pek çok kadın erkeğe bu gereksiz iş buyurmayı erkek itaat ediyor mu diye yapıyorlar, bunlar gerçek birer ihtiyaçtan doğan rica değildir)

Oyundaki diğer bir araç olan neglere gelelim. Yani negatif iltifatlara. Öncelikle negler saldırgan söylemler değillerdir. Negler burada kadına karşı belli belirsiz yapılan “acaba bana bunu mu demek istedi?” diye düşündüren şeylerdir. Mesela kadının kıyafetiyle alakalı bir şey dediğinde “neden ki, bunu giymemeli miydim acaba, neden böyle dedi ki” diye düşündürmektir.

Negler kısacası kadınların güvensizlikleri üzerine oynamaktır, özellikle görünüşleri konusunda. Aynı zamanda bu neglerin yanlış anlaşılma ihtimali varsa bile, diyeceği şeyin yanlış anlaşılma ihtimalini pekte düşünmemek alfa erkeğin yapacağı tarzda bir şeydir. (Mesela: Kıza “bu açıdan iyi görünüyorsun” demek gibi bir şey, kız teşekkür eder ama “ne yani diğer açılardan kötü müyüm?” diye düşünür.)

Oyunun alet çantasındaki diğer önemli araçsa “eğlenen ustalık”tır. Erkeklerin birçoğu bilerek ya da zorunlu olarak kızlara karşı soğuk ve mesafeli davranıyorlar. “Seninle konuşmak için çok cool’um” gibi bir tavır takınıyorlar. Mesela gece kulübündeki bir erkek bir kenarda cool bir şekilde duruyorsa hiçbir kıza ona gelip “çok cool görünüyorsun, aman Allah’ım seni tanımalıyım!” demez.  Öncelikle birçok erkekte görülen bu tavırın erkeğin fantezi dünyasına ait ve aptalca olduğunu söylemek gerekir. Bu şekilde kendini oyunun üstünde görmüş gibi davranırsın ama bu seni bir yere vardırmaz. Sen oyunu iyi bir şekilde uygulamak istiyorsun. O yüzden oyunun içine girmelisin.

Bu eğlenen ustalık tavrı “ilişkileri, kadınları, bu lafları vb. yeterince tecrübe ettim ve sen küçük bir kızsın” gibi bir tavırdan gelir. Kızlar erkekte istedikleri özelliklerin genelde yaş ve tecrübe ile kazanılan şeyler olduğunun farkındadırlar. Bu yüzden özellikle olgun erkeklerden bu “eğlenen ustalık” tavrını özellikle talep ederler. Bu erkeklerden kendi “çerçeve” lerinin olmasını, onların kızın kendi yaş grubunda olmayan daha farklı bir şeyler olmasını beklerler. Eğer eğlenen ustalığa sahipsen böyle bir erkek olduğunun sinyallerini verirsin.

Özellikle kızların attıkları shit testleri eğlenen ustalıkla karşılamak çok kolaydır. Aslında kadında böyle bir tepki vermeni bekliyordur. Sonuçta kadının istediği tarzda erkek bütün bir paket olarak gelir. Tüm bu şeyleri tecrübe etmiştir. Kadının tüm bu tavırlarına ve shit testlerine karşı usta bir şekilde “ben bunları daha önce çok gördüm, farkındayım, biliyorum…” tarzında bir tavrı vardır.

Bu kadınlara erkekteki kontrollü bir güç hissiyatını, bir otoriteyi hissettirir. Bu sende gerçekten olmasa bile en azından öyleymiş gibi gösterebilirsin. Senin kendi dünyadaki bu güçlü çerçeveyi görünce kadın buna girmek ister.

Bunlarla alakalı örnek cevapları isteyen erkekler olacaktır. En iyi cevapları bize söyle ki kadınların shit testlerini geçelim derler. İşte bu zaten işin sanat kısmıdır. Bana en iyi neg in ne olduğunu söyle derler. Bunu bilemem çünkü benim için uygun olan neg senin için uygun olmayabilir. Bunu ezberle ve söyle dediğimde muhtemelen işe yaramaz çünkü o cümle senden gelmiyordur ve onu içselleştirmemişsindir. Bu tıpkı bir espriyi ancak doğru zamanda doğru yerde ve şartlarda yaparsan komik olması gibidir. O yüzden eğlenen ustalık ve neglere cevap gibi şeylere ezbere cümleler vermek pek de işe yaramaz.

Eski puaların birçoğu ellerinde dinamit olan çocuklardı demiştik. Ve birçoğu redpilli hiçbir zaman anlamadılar. Pratik anlamda bazı şeylerin işe yaradığını çözdüler ama neden işe yaradığını anlamadılar. Ünlü pua Mystery’nin (Erik von markovik) intihara meyil etmesi de bu yüzden. Çünkü oynadığı oyun mavi haplı hayallerini karşılamıyordu. Hiçbir zaman mavi haplı hayallerindeki harika kadını bulamadı. Bu gökkuşağının ucuna ulaşmaya çalışmak gibidir. Kırmızı hap ise size neyin neden işe yaradığını ve beklentinizin ne yönde olması gerektiğini söyleyecektir.

Mavi haplı hayallerindeki kadın ucuna ulaşılmaya çabalanan gökkuşağı gibidir!

Oyundaki “arsız komik” tarzı da bunlara hizmet ediyor. Durumu tersine çevirip kızın sende daha fazlası olduğuna dair hayal gücünü uyarıyor. Arsız komik olmak, arsız komik tavrıyla kızın karşısında pişkin ama komik bir tavır sergilemek senin kendi dünyada kendine yeterince güvendiğini ve kadın konusunda seçeneklerin, opsiyonların olduğunu gösteriyor.

Oyun bir alet çantasıdır

Ancak bunları ezberlemek senin ağzında emanet gibi durmalarına yol açar ve kalibrasonunu (ince ayar) yitirirsin. Gün sonunda sen bir aktör değilsin ve replik ezberlemiyorsun. Eğer biri sana kadınları etkileyen sihirli sözcüklerden, direkt olarak alıp kendine uygulayabileceğin repliklerden bahsediyorsa sana bir şey satmaya çalışıyordur. Çünkü bunların etkililiği kişiden kişiye ve bağlama göre çok değişir (kültürden kültürü de öyle). Senin hayatına gerçekten değer katabilecek bir şeyler öğretmek isteyen insanlar ise sana alet çantası verirler, işe yarayan şeyleri ezberletmektense bunların fonksiyonunu açıklarlar ki sen kendin için işe yarayanını bulabilesin.

Oyunda kullanılan diğer bir yöntem ise “kabul et ve abart” tır. Pek çok erkek shit testler karşısında uygun tavrı sergilemezlerse kızın onları bırakacağını, kız arkadaşlarının onları terk edeceğini vs düşünür. Bu yüzden uygun tavrı bulup sergilemek isterler. Bir shit testle karşılaştıklarında da kızın kural koyduğu erkek oluverirler, kızın kuralları yıktığı erkek değil!

Kızlar saçma birçok şey söyleyebilir (bir shit test olarak). Mesela: “senin şuana kadar kaç tane kız arkadaşın oldu ? Ver telefonuna bakacağım” gibi. Burada kıza hesap vermek ve itaat etmek seni beta durumuna sokar. Bunun yerine kabul et ve abart yöntemini kullan ve “evet binlerce kız arkadaşım oldu” de.

Kadına kaç kadınla beraber olduğun bilgisini asla vermemelisin. Bu aynı zamanda Rollo Tomassi’nin 4.demirden kanunuydu. Çünkü kadın daha sonra bu bilgiyi sana karşı kullanır. Burada iletişimde açık ve şeffaf olma saçmalığını yememelisin! Bunu abart ve kızın hayal gücünü harekete geçir. Kızın “kaç kız arkadaşın oldu?” sorusuna “binlerce!” yanıtından başka şöyle yanıtlar da verebilirsin:

  • Bugün mü? diye yanıt verebilirsin.
  • Evet ya bir sonraki kız yolda 15 dakikaya geliyor, o gelmeden gitsen iyi olur!
  • Diğer ülkeler dahil mi yoksa sadece Türkiye içinden mi?

Kabul edip, abartmış olursun. Ve aynı zamanda arsız-komik bir tarz sergilemiş olursun. Acemi bir beta oğlan gibi hesap vermekten kurtulur, beta tuzağından kaçarsın. Kız aslında “kaç kızla beraber oldun ?” dediğinde cevabı umursamıyor, sadece seni utandırmak, sindirmek, panikletmek için bir olta atıyor. Sana qualification yapıyor. Yani sana kendini ispatlatıyor. Beta mısın , değil misin öğrenmek istiyor. Erkeklerde panikleyip yanlış cevabı söylerlerse kızın onları bırakacağından korkuyorlar. Mekanizmayı gördün mü?

Shit testleri birer hediyedir

Shit testler bu anlamda senin için birer hediyedir. Onları kızın sana sorduğu eleyici şeyler olarak görme. Bu shit testleri eğlenen ustalıkla, arsız-komik tavırla otomatik ve doğal hale getirirsen bu bulunmaz bir fırsattır. Böylece bu durumlarda ezberlenmiş materyal bulmaya çalışmazsın. Çünkü içselleştirmişsindir ve birçok iyi cevabı aklında otomatik olarak bulabilirsin.

Bu anlamda iyi oyun refleks olarak yapılandır, düşünmeden yaparsın. Mavi haplı erkekler bu durumları anlayamıyorlar çünkü hala kafalarında kendilerini memnun etmeleri  gereken prenseslere ispat etmeleri (qualification) gerektiğine inanıyorlar. Bu erkekler ödül değiller, prens değiller, dikkatleri/ilgileri değerli olan taraf değiller!

 


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brooklyn
Brooklyn
2 ay önce

Yazıda bahsedilen sessiz cool tipleri çok görüyorum, bir köşede kasıla kasıla bekleyerek gizemli ve cool göründükleri sanıyorlar hâlbuki yarattıkları imaj genellikle eğlenmeyi bilmeyen sıkıcı erkek imajı. Kasıntı duran sıkıcı erkeği kim ne yapsın erkek adım atar kadın tepki verir mekanizma budur, shit testlere karşı gerçekten eğleniyor olmak lazım yoksa verdiğin cevaplar eğreti duruyor tıpkı 5 beden büyük gömlek giymek gibi, amacın kadını değilde kendini eğlendirmek olunca çok daha iyi sonuçlar alıyorsun hem pozitif bir ruh halin oluyor hemde sen pozitif olduğun için kadının verdiği tepki de pozitif oluyor o yüzden basmakalıp cümleler yerine kendi cümlelerini kullanmak bence çok daha doğru ve en önemlisi sırf kadını yatağa atmak için eğlenen ustalık taklidi yapmak yerine gerçekten eğlenmek

Whups
2 ay önce

“Brooklyn” arkadaşın ilk cümlesine harfi harfine katılıyorum. Çünkü denendi. Benim boyum 1.96 ,iri cüsseli, basketbolcu, 19 yaşında biriyim. Haliyle ne zaman gırgır şamata yapsam ( içimden geldğii gibi sürekli böyle biriyim aslında) ” boyunun,kalıbının adamı ol ” denirdi. Dedim bakayım bi olayım. Filmlerde gördüğümüz ıssız adam, arabasını tamir eden, tek başına dolaşan vb.. tipleri bilirsiniz. Denedim. Sonuç rezalet, Bir ay kadar böyle gitti ve Nihilizm’in doruklarındaydım kesinlikle benlik bir şey değildi. Oysaki hep öyle biri olmak istemişimdir . Nedeni ise fazlaca havalı ve güçlü gözükmeleri.

Sonra eski halime döndüm. İyiki denemişim diyorum. Neyi istediğini bilmek ne kadar önemliyse neyi istemediğini bilmek de bence bi o kadar önemli.

MASUMİYET
MASUMİYET
1 ay önce

Yazdığınız makalelerle bizleri aydınlatıyorsunuz sitenizi beğenerek takip ediyorum keşke bu siteyi daha genç yaşlardayken keşfedebilseydim 🙂