1-Erkekler kadınların geçmişiyle ilgilenir, kadın ise erkeğin geleceğiyle

Biz erkekler beraber olacağımız kadının geçmişini kurcalarız, kadınlarınsa daha çok önemsediği şey erkeğin geleceğidir. Kadın geçmişini kurcalayıp senin skorunla pek de ilgilenmez. Aksine erkeğin tecrübeli bir geçmişinin olması ve ilişki dinamiklerini bilmesi kadın için iyi bir şeydir. Kadınlar erkeklerin gelecekleriyle ilgilenirler. O erkeğin gelecekte kadına ne sunabileceğiyle.

Sorunları çözebilen, işleri halledebilecek tarzda yetkin bir erkek misin? Yoksa hayatına zorluklar girdiğinde bırakan, yakınan, somurtan bir erkek misin? Tarihte istediğiniz zamana bakın ve kadınların talep ettiği erkeğin hep bu şekilde olduğunu görürsünüz. Kadınlar hep hayattaki sorunları çözecek tarzda becerileri olan erkeği istemişlerdir. Günümüzde feministler ise kadın ve erkeğin denk olduğunu fikrini ileri sürüyorlar. Ama az önce söylediğim talep hiçbir zaman değişmeyecek. Denk değiliz, birbirimizden farklıyız ve erkeklerden gerçekte beklenen bu.

Feminizm kadınların huzurunu azaltıyor ve mutluluk arayışlarını sekteye uğratıyor

Diğer taraftan erkekler kadının geçmişiyle ilgilenir. Ve ilgilenmelidirler de. Birçok erkek hayatına problemli geçmişi olan problemli kadınları almaktan çekinmiyor. Bir kadının tecrübeli olmasıyla bir erkeğin tecrübeleri olması çok ayrı şeylerdir. Eğer kadını hayatına ciddi bir şekilde almak istiyorsan kadının geçmişini bir değerlendirmeden geçiriyor olman lazım.

2-Günümüzde kadınlar kendi değerlerini gerçekte olandan çok daha yüksek hesaplıyorlar

Kadınlar bugünlerde kendi değerlerini olduğundan çok daha yüksek hesaplıyorlar. Oysa cinsel pazarda gerçek değerleri o seviyede değil. Şu örnekler çok fazla: Kadın 30lu yaşlarındadır ve iyi para kazanıyordur. Bu arada, kadının bir de çocuğu vardır diyelim. Ancak işin kilit noktası şu ki: bu kadın bekar bir anne olarak kendinden fazla kazanan, alfa ve zeki bir erkek arıyor.

Bu durum çok yaygın. Bu durumdaki kadın cinsel pazardaki değeri konusunda yanılsama yaşıyor. Bu kadın gençlik yıllarında oldukça güzel bir kadındır. Hala da güzeldir ama eskisi kadar değil. Onun yaş aralığında hiçbir erkek yoktur ki başka babadan olma bir çocuğun sorumluluğunu alıp, güzelliğinin zirvesinde olduğu genç halinden uzak bir kadını tercih etsin. (Kadınların güzelliği 22-23 yaşlarında zirvededir. Erkeklerinse değeri hayatlarının çok daha sonraki evrelerde yaşarlar 30-40 yaş arasında zirveye ulaşır). Burada büyük bir uyuşmazlık çıkıyor.

Kadınla bir star gibi davranırsan, o da sana bir hayran gibi davranacaktır

Kadınların kendilerini bu cinsel pazar değerinde olduğundan yüksek algılama durumu her zaman erkeklerden çok fazla ilgi almaya alışmış olmalarından kaynaklanıyor. Özellikle aç betalardan ve onlara her fırsatta yürüyen erkeklerden dolayı. Tüm bu ilgi kadının kendisini normal çekicilik seviyesinin çok üstünde bir şekilde algılamasına neden oluyor. Ve bildiğimiz gibi kadınlar hipergamiktir ve her zaman kendilerinden daha iyi/üstün olan bir erkeği ararlar. Kadınlar sosyo-ekonomik olarak her zaman kendilerinden üstün bir erkekle beraber olmak isteyeceklerdir. Tamam, kısa vadede bazen 5 parasız bir erkekle beraber olabilirler ama uzun vadede her zaman bu erkeklerle beraber olmak isterler.

Bugün kadınlar bu nedenlerden dolayı kendi değerlerini cinsel pazar piyasasında çok daha yüksekte olarak algılıyorlar. Belli bir yaşa gelip duvara çarptıklarında ise standartlarını düşürmeleri gerektiğini ve gerçekçi olmaları gerektiğini anlıyorlar. Bir erkek için bir kadının ne kadar para yaptığı çok da önemli değildir, önemli olan güzellik ve gençliktir. Zaten erkeklerin aksine kadınlar kazandıkları parayı erkekleriyle paylaşmazlar.

Belli bir yaşa gelmiş, iyi kazanan, tecrübeli bir kadının bir kontrol listesi vardır. Kendinden yukarıda olan bir erkek konusunda beklentileri arşa çıkar.

30 yaşlarında, iyi kazanan, tecrübeli bir kadının erkeğinden beklediği:

  • iyi para kazanan
  • eğlenceli
  • sahiplenici
  • nazik
  • çocuğunu kendi çocuğu gibi sahiplenen
  • alfa
  • yeterli
  • bozulan aletleri hemen tamir edebilecek

gibi 250 tane maddelik listeleri vardır neredeyse. Çekiciliğinin zirvesinde bir erkekse her zaman kariyerli ama güzelliği düşüşe geçmiş bir kadını değil, 23 yaşındaki güzelliğinin zirvesinde olan kızı tercih edecektir. Kariyerli kadın ise tüm donanımına rağmen giderek daha fazla evde kalmaya adaydır.

Kadınlara bir tavsiye: mükemmel erkeği bekliyorsanız, çok da uzun beklemeyin çünkü o erkeği bulduğunuzda muhtemelen yaşı genç kızları tercih ediyor olacak ve sizi pek de beğenmeyecek

3-İyi kız ya da kötü kız diye bir şey yoktur

İyi kızlarla kötü kızla arasındaki fark iyi kızların henüz kendini açık etmemeleridir. Her kadının biraz erkeğinin duymaktan hoşlanmayacağın bir geçmişi vardır. Kötü olan şey kadının kendini ahlak timsali gibi sunmasıdır. Ve kızlar kendi geçmişlerini açık edecek şekilde size bilgi vermezler. İyi kızın yaptıklarını masum gösterecek tutarlı bir hikâyesi vardır. Erkekler iyi kızı bulacağım diye yola çıkıyorlar, bu erkeği sık sık yanlış bir arayış olabiliyor.

4-Kadınlar nadiren ilk tercih edecekleri erkekle beraber olabilirler

Bu söyleyeceğimi yutması biraz zor olabilir. Bazen kız arkadaşının ilk seçimi sen olmazsın. Alfa dul kavramını duymuşsundur. Özellikle bu tarz bir kadınla berabersen bu dediğim durum çok daha geçerli. Asla ilk seçimi olmadığın aşikar olan ve bu durumu sana belli eden bir kadınla uzun süreli ilişki yaşamamalısın. Eğer böyle olursa kızın her zaman seni diğer erkeklerle aldatma potansiyeli yüksek olacak. Böyle bir ilişkide kendini betalaştırdığın bir sürece sokarsın. Sonunda da kadının ya seni bırakacağı ya da aldatacağı bir noktaya gelirsiniz.

Peki, bu tarz bir kadın neden ilk başta seninle olmak ister? Senin ilişkiye getireceğin somut şeylerle onu desteklemeni ve sağladığın faydaları elde etmek istiyor. Yani ilişkinin beta öder tarafını sana yüklüyor. Muhtemelen artık belli bir yaşa geldi ve seviştiği alfalar onunla evlenmiyor. Bu yüzden sağlayıcı erkek görevini sana yıkıyor.

Tüm bu saydıklarım dünyaya sinirlenmen ve kadınları şeytani bulman için gerekçe değildir. Sakın böyle düşünme, bunlar dünyanın gerçekleri ve bu gerçekler üzerinde sörf yapmak oldukça keyifli.

Not: Yazı Richard Cooper’ın youtube kanalından esinlenilerek oluşturulmuştur. Yoğun miktarda kendi ekleme ve düzenlemelerimi içerir.


Secret
Secret

Sitenin tek yazarı olarak Secret nickini kullanıyorum. Okuduğunuz yazılara yorum yaparak makaleyle alakalı fikirlerinizi belirtebilir, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goldenboy
Goldenboy
3 ay önce

Çok iyi bir yazı Secret. Bu çeviri ve eklemelerin oyunu bilen kişilere dahi çok katkı sağladığına eminim. Lütfen bu tür redpill yazılarından daha fazla gelsin. Farkındalığı baya arttırıyor bence.

deni
deni
14 gün önce

kadınlar kendi değerlerini olduğundan yüksek hesaplıyorsa bunu nasıl lehimize çekip kullanabiliriz Secret